Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM-medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM-medel
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: onsdag 6 juni 2018

D21

3 760 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds OK26:046:55
2Johanna Matsdotter AhlgrenLunds OK27:42+1:387:22
3Jenny BredfeltLunds OK31:36+5:328:24
4Hanna ModinLunds OK32:26+6:228:37
5Karin HagwallLunds OK35:30+9:269:26
6Cecilia SpångbergLunds OK36:03+9:599:35
7Eva-Lotta BengtslinLunds OK36:29+10:259:42
8Kristina SpångbergLunds OK37:30+11:269:58
9Maureen Olsson LoLunds OK38:07+12:0310:08
10Ingela AnderssonLunds OK38:12+12:0810:09
11Ann-Kristin SjöströmLunds OK39:43+13:3910:33
12Anna ÅsLunds OK40:04+14:0010:39
13Ing-Britt SwedenborgLunds OK40:41+14:3710:49
14Åsa EricssonLunds OK41:27+15:2311:01
15Elin NybergLunds OK42:52+16:4811:24
16Maria HarrieLunds OK44:15+18:1111:46
17Anna HellnerLunds OK45:39+19:3512:08
18Petra EklundLunds OK45:44+19:4012:09
19Jeanette HenningssonLunds OK46:52+20:4812:27
20Eva HagwallLunds OK50:10+24:0613:20
Christina-A-M RönngrenLunds OKej godkänd
Ann Christine LarssonLunds OKutgått

H21

4 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken27:015:41
2Daniel HellbergLunds OK29:27+2:266:12
3Fredrik HugossonLunds OK30:42+3:416:28
4Per-Ola OlssonOK Vilse 8731:59+4:586:44
5Raul HindovLunds OK32:23+5:226:49
6Pesho HedbergLunds OK33:31+6:307:04
7Michael AnderssonLunds OK33:52+6:517:08
8Erik ÅsLunds OK34:16+7:157:13
9Pontus GustavssonLunds OK34:17+7:167:13
10Jonas EnarssonLunds OK34:19+7:187:14
11Mattias WallinLunds OK35:47+8:467:32
12Peter BengtslinLunds OK36:00+8:597:35
13Mats EriksonLunds OK37:19+10:187:52
14Mats BredfeltLunds OK37:43+10:427:57
15Stefan MagnussonLunds OK39:29+12:288:19
16Jens SörvikLunds OK39:36+12:358:21
17Martin HeydenLunds OK39:40+12:398:22
18Anders JohanssonLunds OK39:54+12:538:25
19Jesper ÅgrenLunds OK40:37+13:368:34
20Gert PetterssonLunds OK46:43+19:429:51
21Robert HammarskiöldKlubblös1:17:59+50:5816:27
22Richard AnderssonLunds OK1:22:31+55:3017:24
Johan GustafsonLunds OKej godkänd
Anders EricssonLunds OKej godkänd

D16

3 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HugossonLunds OK32:398:41
2Selma LarssonLunds OK33:41+1:028:57
3Kajsa HeydenLunds OK39:54+7:1510:36
4Olivia LarssonLunds OK42:36+9:5711:19

H16

4 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak AnderssonLunds OK31:596:44
2Loke HedbergLunds OK34:07+2:087:11
3Carl ÅsLunds OK36:11+4:127:38
David OlanderLunds OKej godkänd
Lucas TreldalLunds OKej godkänd
Erik GottmoLunds OKej godkänd

D12

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina ÅsLunds OK14:426:28

H12

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HjelmLunds OK22:199:49
Alfred OlssonLunds OKej godkänd
Emil AnderssonLunds OKej godkänd

D60

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta LinseforsLunds OK22:008:21
2Margareta SjöbergLunds OK1:02:38+40:3823:48
Barbro HugossonLunds OKutgått

H60

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrick AdlercreutzLunds OK21:158:04
2Anders GrundbergLunds OK25:18+4:039:37
3Kyrre ThalbergLunds OK27:44+6:2910:32
4Christer JönssonLunds OK30:33+9:1811:36
5Sven ThelanderssonLunds OK34:26+13:1113:05
6Ingemar SvenssonLunds OK42:46+21:3116:15
7Roland AkselssonLunds OK45:04+23:4917:08
8Stig OlssonLunds OK1:03:05+41:5023:59
Sedney HugossonLunds OKej godkänd

Vit

1 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice SeyffartLunds OK19:3913:27
2Ebba SeyffartLunds OK20:00+0:2113:41
3Ellen SöbergLunds OK20:07+0:2813:46
4Moa SöbergLunds OK21:37+1:5814:48
5Flor VillafuerteLunds OK25:28+5:4917:26
6Wille HellnerLunds OK26:19+6:4018:01
7Tilda HarrieLunds OK41:02+21:2328:06
8Filip BengtslinLunds OK41:03+21:2428:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser