Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vimmerby OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vimmerby OK
Arrangörsorganisation: Vimmerby OK
Datum: lördag 31 augusti 2019

D21

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SvenssonNässjö OK30:467:30
2Cecilia BerganderEksjö SOK32:37+1:517:57
3Moa SvenssonNässjö OK34:59+4:138:31
4Camilla MatanovicVästerviks OK42:53+12:0710:27
5Anna JohanssonAnkarsrums OK44:58+14:1210:58

H21

4 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK29:126:05
2Erik LennartssonSOK Viljan29:33+0:216:09
3Simon NilssonEksjö SOK29:42+0:306:11
4Fredrik SvenssonJönköpings OK29:59+0:476:14
5Mathias NilssonGamleby OK50:50+21:3810:35
Björn CarlsonOK Roxenej start

D16

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja BergerAnkarsrums OK45:2212:15
Allis NilssonVimmerby OKej start

H16

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas HillströmVimmerby OK35:369:37

D14

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn BjörneldKalmar OK34:5110:53
2Frida LindénEksjö SOK35:49+0:5811:11
3Tyra StalebrantGamleby OK38:23+3:3211:59
4Agnes ErlandssonVimmerby OK55:39+20:4817:23

H14

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SvenssonBjörkfors GOIF27:088:28
2Viggo WulffOK Gränsen27:29+0:218:35
3Emil NilssonGamleby OK34:58+7:5010:55
4Caspin SinaiVästerviks OK35:18+8:1011:01

D12

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GustavssonVäxjö OK22:028:28
2Emma LindénEksjö SOK27:05+5:0310:25
3Alva JohanssonMålilla OK28:03+6:0110:47
4Stina SvenssonVimmerby OK30:02+8:0011:33

H12

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias HedHultsfreds OK21:008:04
2Vidar PihlGamleby OK22:31+1:318:39
3Felix SvenssonJönköpings OK23:08+2:088:53
4Noa SnickarsVimmerby OK24:01+3:019:14
5Axel ErikssonKexholms SK27:25+6:2510:32
6Olof HertinIK Hakarpspojkarna30:24+9:2411:41
7Walter BlomqvistJönköpings OK33:10+12:1012:45
8Olof NilssonVimmerby OK34:34+13:3413:17

D10

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selin IbramVästerviks OK18:399:48
2Hanna SchüllerqvistVästerviks OK20:22+1:4310:43
3Ellen HedHultsfreds OK24:15+5:3612:45
4Norah BlomqvistJönköpings OK26:13+7:3413:47
5Felicia SvenssonJönköpings OK27:26+8:4714:26
6Maja GlingeAnkarsrums OK28:24+9:4514:56
Signe PihlGamleby OKej start

H10

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo ZaninottiGamleby OK12:356:37
2Arvid GustavssonVäxjö OK14:52+2:177:49
3Elgot SinaiVästerviks OK17:17+4:429:05
4David MatanovicVästerviks OK20:03+7:2810:33
5Mattias StrandbergGamleby OK25:02+12:2713:10
Albin NilssonGamleby OKej start

D40

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennie GustavssonVäxjö OK31:519:57
2Sara WulffOK Gränsen36:23+4:3211:22
3Liselott SvenssonJönköpings OK40:20+8:2912:36
Mona LindénEksjö SOKej godkänd

D45

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK25:398:00
2Karin Rahm BjörneldKalmar OK31:19+5:409:47
Maria LangVästerviks OKej start

H45

4 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian EnbergLinköpings OK30:316:56
2Viktor SkobeKalmar OK33:10+2:397:32
3Magnus ErikssonKexholms SK35:05+4:347:58
4Anders BlomqvistJönköpings OK40:22+9:519:10
5Jonny LindénEksjö SOK46:04+15:3310:28
6Olle BjörneldKalmar OK46:23+15:5210:32
Jonas RåbergLinköpings OKej start

D50

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena MolinBoxholm-Mjölby OL28:1010:03
2Pia ÖstangårdGamleby OK41:19+13:0914:45

H50

4 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK29:147:07
2Thomas JohanssonGamleby OK38:25+9:119:22
3Roger CarlssonVästerås SOK41:29+12:1510:07
4Nicklas EnlundGamleby OK49:52+20:3812:09

H55

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael HertinIK Hakarpspojkarna30:098:08
2Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna35:28+5:199:35 Ladda ner rutt i gpx-format
3Patric MolinBoxholm-Mjölby OL38:15+8:0610:20
4Håkan LarssonLjungskile FK43:13+13:0411:40
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarnaej start

D60

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK31:0811:07
2Pia StålhandskeBjörkfors GOIF40:14+9:0614:22
3Yvonne JohanssonGamleby OK46:20+15:1216:32
4Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:20:29+49:2128:44

H65

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK25:488:03
2Jan DanielssonKalmar OK31:28+5:409:50
3Jan JohanssonGamleby OK43:56+18:0813:43
4Hannes CarlssonHammarkinds OK50:47+24:5915:52

D70

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK27:1310:53
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK29:12+1:5911:40
3Ulla LingJönköpings OK40:31+13:1816:12
4Laila ErlandssonMålilla OK41:08+13:5516:27
5Inger PetterssonBjörkfors GOIF44:45+17:3217:54
6Margareta SvenssonAnkarsrums OK46:29+19:1618:35

H70

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif AxelssonMålilla OK33:2911:57
2Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK37:45+4:1613:28
3Kennert RulanderBjörkfors GOIF38:03+4:3413:35
4Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK41:20+7:5114:45
5Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK43:18+9:4915:27
Åke ArvidssonHultsfreds OKej start
Åke BorgerAnkarsrums OKej start
Karl-Erik PetterssonSOK Viljanej start

H75

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK30:3610:55
2Lennart PetterssonBjörkfors GOIF34:40+4:0412:22
3Hans-Åke ChristianssonGamleby OK37:17+6:4113:18
4Anders SvenssonAnkarsrums OK38:44+8:0813:50
5Stig JonssonBjörkfors GOIF42:55+12:1915:19

H80

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HjortvidVästerviks OK30:1912:07
2Göran KarlssonOK Bävern1:00:22+30:0324:08

Inskolning

1 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emma TibbelinVimmerby OK43:48+24:2531:17
Alice TibbelinVimmerby OK43:09+23:4630:49
Alira SinaiVästerviks OK23:12+3:4916:34
Maximilan KarlssonMålilla OK22:47+3:2416:16
Edgar SchüllerqvistVästerviks OK19:55+0:3214:13
Anton HagströmMålilla OK25:52+6:2918:28
Moa GlingeAnkarsrums OK19:2313:50

U1

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie LarssonMålilla OK12:479:07
2Olivia JohanssonMålilla OK15:13+2:2610:52
3Frida JohanssonMålilla OK16:27+3:4011:45
4Alma FaxénVäxjö OK19:48+7:0114:08
5Alice MatanovicVästerviks OK26:36+13:4919:00
6Nathan LarssonMålilla OK48:01+35:1434:17

U2

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AxelssonMålilla OK17:189:06
2Ida SchüllerqvistVästerviks OK23:25+6:0712:19
3Melvin HildingVästerviks OK26:01+8:4313:41
4Henrik AxelssonMålilla OK45:13+27:5523:47
4Hampus LarssonMålilla OK45:13+27:5523:47

Öppen motion 3

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kicki SanderBjörkfors GOIF36:2213:59
2Roger StrandbergGamleby OK39:24+3:0215:09
3Lava-Li SinaiVästerviks OK50:35+14:1319:27

Öppen motion 5

3 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna StalebrantGamleby OK33:4810:33
2Martin HedHultsfreds OK35:15+1:2711:00
3Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF38:16+4:2811:57
4Ellinor SchüllerqvistVästerviks OK41:12+7:2412:52
5Hans SamuelssonOK 64 Torpa42:00+8:1213:07
6Ylwa HolmqvistOK 64 Torpa43:07+9:1913:28
7Martina SinaiVästerviks OK46:50+13:0214:38
8Nora SvenssonVimmerby OK47:56+14:0814:58
9Elin SvenssonVimmerby OK48:08+14:2015:02
10Lars Mats Edvard VogelOK Djerf51:37+17:4916:07
11Anna GustavssonKalmar OK52:28+18:4016:23
Åke PeterssonKalmar OKej godkänd

Öppen motion 7

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf LundbergKalmar OK18:257:22
2Mario MatanovicVästerviks OK22:35+4:109:02
3Lars-Erik SpaakEksjö SOK23:13+4:489:17
4Anna KullbergBjörkfors GOIF30:16+11:5112:06
5Lina LiljeholmAnkarsrums OK32:27+14:0212:58
6Tove StrandbergGamleby OK35:26+17:0114:10
7Stig WallermanBorås GIF52:51+34:2621:08

Öppen motion 8

4 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns FaxénVäxjö OK33:557:42
2Anna BredfeltLunds OK42:59+9:049:46
3Mats BredfeltLunds OK43:44+9:499:56
4Jesper SchüllerqvistVästerviks OK44:15+10:2010:03
5Linus KarlssonMålilla OK46:45+12:5010:37
6Markus KleinBjörkfors GOIF48:18+14:2310:58
7Marcus GårdnäsKlubblös50:47+16:5211:32
8Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa51:45+17:5011:45
9Ulf IsakssonHässleby SOK1:11:09+37:1416:10

Öppen motion

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton FaxénVäxjö OK24:2512:51
2Anna BlomqvistJönköpings OK25:05+0:4013:12
3Cecilia CarlssonVästerås SOK35:54+11:2918:53
Märta HolmgrenGamleby OKej start
Sigrid HolmgrenGamleby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser