Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogs-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogs-KM
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: söndag 10 juni 2018

D21

6 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Von Schmalensée, MariaAttunda OK54:298:28
2Daniels, LinnéaAttunda OK1:01:36+7:079:34
Ohlsson, JuliaOK Linnéej godkänd

H21

7 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniels, OskarAttunda OK41:075:46
2Wrådhe, AxelAttunda OK43:01+1:546:02
3Sandvik, Lars HÃ¥kanAttunda OK44:27+3:206:14
4Enges, KarlAttunda OK45:18+4:116:21
5Erik PetterssonOK Denseln45:21+4:146:22
6Pettersson, ThomasAttunda OK58:19+17:128:11
Knutas, JohannesAttunda OKej godkänd

H20

6 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brunander, FilipAttunda OK53:398:20
2Enges, OskarAttunda OK58:15+4:369:03

H18

5 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lindén, LudvigAttunda OK1:04:3311:58

D16

4 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivers, SofiaAttunda OK49:1410:39
2Hellström, AlmaAttunda OK1:01:54+12:4013:23

H16

4 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pettersson Gradin, OlleAttunda OK45:089:46
2Lindén, SamuelAttunda OK57:58+12:5012:32

D14

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emeli GrafströmAttunda OK37:1411:12
2Hellström, IdaAttunda OK47:37+10:2314:20
3Strömqvist, MalinAttunda OK1:01:44+24:3018:35

H14

3 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stenebo, MarcusAttunda OK22:506:52
2Sone, ViktorAttunda OK36:02+13:1210:51
3Wallner, JoelAttunda OK38:08+15:1811:29
4Ivers, ElisAttunda OK38:11+15:2111:30

D12

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandström, LinnéaAttunda OK36:5615:51
2Strömqvist, LindaAttunda OK38:05+1:0916:20
3Strömqvist, SaraAttunda OK39:45+2:4917:03

H12

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandvik, SvanteAttunda OK17:587:42
2Wallner, EdvinAttunda OK29:36+11:3812:42
3Grafström, MoseAttunda OK37:22+19:2416:02
Björklund, JoelAttunda OKutgått

H35

6 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hallman, JonasAttunda OK45:527:07

D40

4 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Strömqvist, JessicaAttunda OKej godkänd

H40

6 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henriksson, TomasAttunda OK40:386:19

D45

3 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Strand, AnnaAttunda OK23:286:19
2Ivers, NinaAttunda OK34:00+10:329:09
3Barboza, MadeleneAttunda OK36:00+12:329:42
4Wilestedt, ÅsaAttunda OK42:23+18:5511:25
5Redtzer, LudwinaAttunda OK43:26+19:5811:42

H45

5 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivers, UlrikAttunda OK38:227:07
2Lindén, RogerAttunda OK41:32+3:107:42
3Björklund, SamuelAttunda OK50:04+11:429:17
4Hellström, JonasAttunda OK51:59+13:379:38
5Larsson, NiclasAttunda OK1:03:54+25:3211:51
6Strömqvist, MagnusAttunda OK1:08:28+30:0612:42

D50

3 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molin, UllaAttunda OK29:327:57
2Roos, MonicaAttunda OK32:29+2:578:45
3Brunander, AnetteAttunda OK41:39+12:0711:13
4Stenebo, KarinAttunda OK45:45+16:1312:19
5Anna MartinssonAttunda OK52:35+23:0314:10

H50

4 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sone, FredrikAttunda OK27:045:42
2Stenebo, FredrikAttunda OK32:10+5:066:47
3Redtzer, JohanAttunda OK40:45+13:418:35
Fredrik BauerIFK Lidingö SOKej godkänd

H55

4 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Redtzer, HÃ¥kanAttunda OK54:5311:34
Daniels, ErikAttunda OKej godkänd
Gerhardsson, LarsAttunda OKej godkänd
Martelius, StefanAttunda OKutgått

D60

3 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ForsbergOK Denseln1:15:3423:23

H60

3 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karlsson, JörgenAttunda OK22:336:04
2Harald BauerIFK Lidingö SOK28:18+5:457:37
3Hedman, SvenAttunda OK30:03+7:308:05
Jonas PÃ¥lssonFMTMej godkänd

H65

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hallmén, AndersAttunda OK45:3412:16

D70

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rosengren, KerstinAttunda OK42:5717:19

H70

3 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Larbo, GöranAttunda OK29:329:08
2Nordin, LeifAttunda OK35:51+6:1911:05

U1

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mazya, MaximilianAttunda OK34:5217:05
2Kastenholm Tenn, EllyAttunda OK44:12+9:2021:40
3Nalat, GabrielAttunda OK49:49+14:5724:25
4Björklund, EllieAttunda OK57:58+23:0628:24

U2

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonasson, WilmerAttunda OK55:4023:53
2Sandström, LiviaAttunda OK58:00+2:2024:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser