Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nissadalszonens ungdomscup etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nissadalszonens ungdomscup etapp 4
Arrangörsorganisation: Anderstorps OK
Datum: torsdag 30 augusti 2018

D17-20

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn PeterssonOK Vivill41:1512:43
2Kajsa WardOK Vivill54:52+13:3716:56

H17-20

3 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo JohanssonOK Reftele26:158:06

D16

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma IsidorssonOK Vivill41:4712:53
2Ellen JohanssonBurseryds IF45:51+4:0414:09

H16

3 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak HenningssonOK Gisle41:2412:46
2Rasmus JohanssonOK Stigen42:02+0:3812:58
3Linus BägebyOK Vivill57:39+16:1517:47

D14

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AnderssonAnderstorps OK19:397:46
2Tuva NylundBredaryds SOK20:29+0:508:05
3Asta TörnkvistAnderstorps OK22:53+3:149:02
4Emelie BägebyOK Vivill30:54+11:1512:12
5Elva KarlssonOK Stigen32:53+13:1412:59
6clara adolfssonAnderstorps OK34:49+15:1013:45
7Ida JosefssonOK Gisle35:09+15:3013:53
8Elsa LarssonBurseryds IF35:40+16:0114:05
9Alice LundströmOK Vivill35:58+16:1914:12
10Lea FribergOK Vivill37:54+18:1514:58
11Elin RothzénOK Gisle50:37+30:5820:00

H14

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HörnquistAnderstorps OK21:008:18
2Elias ThunbergOK Vivill22:45+1:458:59
3Filip BrolingBredaryds SOK22:54+1:549:03
4Isak JohanssonOK Gisle23:26+2:269:15
5Rasmus RydbergOK Stigen36:25+15:2514:23
6Felix JohanssonOK Reftele40:35+19:3516:02
Anton JosefssonOK Gisleej godkänd
Albin SamuelssonOK Vivillej godkänd

D12

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit TreptowAnderstorps OK16:288:09
2Kajsa LarssonBurseryds IF19:23+2:559:35
3Elin JohanssonBurseryds IF20:32+4:0410:09
4Elma FribergOK Vivill23:05+6:3711:25
5Nellie NilssonOK Vivill25:50+9:2212:47
6Ella HagstrandBurseryds IF32:06+15:3815:53
7Agnes LundströmOK Vivill54:44+38:1627:05

H12

2 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar FolkestadAnderstorps OK15:507:50
2Elias SamuelssonOK Vivill16:14+0:248:02
3Oskar KarlssonBredaryds SOK17:43+1:538:46
4Oskar Andrén SkoglundOK Vivill18:10+2:208:59
5Arvid JosefssonOK Vivill20:44+4:5410:15
6Alvin LönkvistOK Vivill21:17+5:2710:32
7Oskar WardOK Vivill22:04+6:1410:55
8Charlie EmterbyOK Vivill28:33+12:4314:08

D10

1 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera FolkestadAnderstorps OK10:016:06

H10

1 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LindqvistOK Gisle10:436:32
2Albin ThunbergOK Vivill11:15+0:326:51
3Hjalmar HörnquistAnderstorps OK12:26+1:437:34
4Jonathan EdlundBredaryds SOK13:01+2:187:56

Inskolning

1 460 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stina AxelssonBurseryds IFfullföljt
Klara BråhnBurseryds IFfullföljt
Selma DanielssonAnderstorps OKfullföljt
Gabriel EdlundBredaryds SOKfullföljt
Dagny EdvardssonOK Vivillfullföljt
Saga EnglundOK Gislefullföljt
Wille EnocssonBurseryds IFfullföljt
Milton FribergOK Vivillfullföljt
Tuva-Li HenrikssonOK Vivillfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Stina MalmborgBurseryds IFfullföljt
Ellen NordlundOK Vivillfullföljt
Maja NylundBredaryds SOKfullföljt
Konrad Pettersson SköldOK Gislefullföljt
Billy SköldOK Gislefullföljt
Lovisa StavenrotOK Vivillfullföljt
Sixten ThunbergOK Vivillfullföljt
Arvid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Elof TreptowAnderstorps OKfullföljt
Britta MalmborgBurseryds IFej godkänd

U1

1 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella BrunnsgårdOK Reftele15:569:42
2Edwin SpjutBurseryds IF15:58+0:029:44
3Alva SigfridssonBurseryds IF16:55+0:5910:18
4Tyra LarssonOK Reftele18:11+2:1511:05
5Cajsa LindqvistOK Gisle19:09+3:1311:40
6Oskar LindqvistOK Gisle19:31+3:3511:54
7Emil RydbergOK Stigen19:38+3:4211:58
8Elsa BråhnBurseryds IF21:57+6:0113:23
9Astrid TreptowAnderstorps OK22:21+6:2513:37
10Jennifer LjunggrenAnderstorps OK25:36+9:4015:36
11Emma JohanssonOK Gisle26:28+10:3216:08
12Moa JohanssonOK Gisle28:17+12:2117:14
13Emmy BrännbertOK Gisle31:33+15:3719:14

U2

2 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agust GrahnBredaryds SOK18:439:15
2Filip SjögrenAnderstorps OK22:50+4:0711:18
3Anna PapatheodorouAnderstorps OK23:33+4:5011:39
4Kimberlie LeAnderstorps OK23:38+4:5511:41
5Alice MalmborgBurseryds IF29:59+11:1614:50
6Alfred LarssonOK Gisle30:40+11:5715:10
7Felix OhrgrenAnderstorps OK30:47+12:0415:14
8Stina NilssonBredaryds SOK31:16+12:3315:28
9Wille PeterssonBredaryds SOK31:55+13:1215:48
10Christoffer SvenssonOK Vivill32:12+13:2915:56
11Algot NordlundOK Vivill32:13+13:3015:56
12Agnes AnderssonAnderstorps OK32:31+13:4816:05
12Alva AugustssonAnderstorps OK32:31+13:4816:05
14Ella AnderssonAnderstorps OK32:36+13:5316:08
15Maja JohanssonOK Reftele35:46+17:0317:42
16Emma SvenssonOK Vivill1:16:29+57:4637:51
17Gry EmterbyOK Vivill1:16:36+57:5337:55

Öppen motion 5

3 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SöderlindBredaryds SOK30:499:30
2Tomas PetterssonOK Reftele32:16+1:279:57
3Per JohanssonOK Reftele33:35+2:4610:21
4Camilla HolmqvistOK Stigen34:11+3:2210:33
5Joacim FranssonAnderstorps OK34:35+3:4610:40
6Staffan EdströmOK Gisle45:32+14:4314:03
7Mikael WardOK Vivill46:13+15:2414:15
8Anders SjöbergOK Reftele50:30+19:4115:35
9Annelie WardOK Vivill58:42+27:5318:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser