*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors)
Arrangörsorganisation: Åmotfors OK
Datum: torsdag 28 juni 2018

Lätta banan

1 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias Brefält CajdellÅmotfors OK15:5410:36
2Erica AnderssonÅmotfors OK16:20+0:2610:53
3Vera SundbäckÅmotfors OK20:19+4:2513:32
4Rune OlssonÅmotfors OK22:01+6:0714:40
5Adrian LundeÅmotfors OK23:30+7:3615:40

Korta banan

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Maria JohanssonOK Jösse33:3915:17
2Maria SundbäckÅmotfors OK35:52+2:1316:18
3Laila OlssonÅmotsfors OK44:27+10:4820:12
4John LarssonÅrjängs OK47:13+13:3421:27
5Marianne GerbornÅrjängs OK53:19+19:4024:14
6Anton Brefält CajdellÅmotfors OK54:07+20:2824:35
7Kjell NilssonOK Hierne59:26+25:4727:00
Klaus EngenEidskog OLej godkänd
Jonny HalvordsrudEidskog OLej godkänd

Mellan banan

3 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian VårliOK Hierne31:099:44
2Mirja BacklundOK Jösse36:11+5:0211:18
3Thomas ÖstlundOK Jösse37:18+6:0911:39
4Per-Anders GävertOK Mangen37:41+6:3211:46
5Jan LövenholmSkattkärrs SOK38:28+7:1912:01
6Bengt NilssonOK Mangen39:40+8:3112:23
7Leif BillingsøEidskog OL40:27+9:1812:38
8Jan NilssonOK Hierne42:04+10:5513:08
9Jens Henrik SimonsenOK Øst47:24+16:1514:48
10Kaj BergersenEidskog OL47:30+16:2114:50
11Niklas StolpeEidskog OL1:07:11+36:0220:59
12Bo NorbäckTullinge SK1:07:18+36:0921:01

Långa banan

4 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JonssonOK Mangen44:379:17
2Jon-Ivar BergersenEidskog OL50:50+6:1310:35
3Stefan VårliOK Hierne55:21+10:4411:31
4Mats LindahlOK Jösse55:39+11:0211:35
5Jonas BacklundOK Jösse57:43+13:0612:01
6Anders JakobssonK31:11:11+26:3414:49
Thomas GabirelssonOK Mangenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser