Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering vid Gärdesskolan i Åmotfors

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering vid Gärdesskolan i Åmotfors
Arrangörsorganisation: Åmotfors OK
Datum: torsdag 16 augusti 2018

Lätta banan

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton Brefäldt CajdellÅmotfors OK15:59
2Elias BredfältÅmotfors OK16:38+0:39
3Malte BlomgrenOK Hierne17:56+1:57
4Tim ÖstlundOK Jösse20:48+4:49
5Ture BlomgrenOK Hierne22:38+6:39
6Rune OlssonÅmotfors OK22:52+6:53
7Oskar AlexanderssonÅmotfors OK29:38+13:39
8Leo ÖstlundOK Jösse34:25+18:26

Korta banan

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karina ÖstlundOK Jösse26:03
2Sven-Arne NilssonOK Jösse28:41+2:38
3Christer HoltOK Hierne31:11+5:08
4Öjvind EriksenOK Øst37:37+11:34
5Margaretha ZetterqvistOK Jösse38:55+12:52
6Björn BorgOK Jösse39:54+13:51
7Solveig BillingsöEidskog OL40:12+14:09
8Curt PerssonOK Jösse41:16+15:13
9Christine KvienAustmarka IL42:05+16:02
10Mette SolbergseterAustmarka IL42:08+16:05
11Oddvar GravingenOK Hierne42:46+16:43
12Tor SimonsenOK Øst43:26+17:23
13Per KroghÅmotfors OK43:37+17:34
14Laila OlssonÅmotfors OK44:00+17:57
15Per NikolaisOK Øst1:04:33+38:30
John LarssonÅrjängs OKej godkänd
Robin GullquistÅmotfors OKej godkänd

Mellan banan

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristian VårliOK Hierne35:50
2Tor SolbergseterAustmarka IL37:14+1:24
3Örjan EkenbäckOK Mangen40:29+4:39
4Rolf AnderssonÅrjängs OK40:36+4:46
5Lina EkenbäckOK Mangen40:54+5:04
6Thomas ÖstlundOK Jösse41:38+5:48
7Olle BorgOK Jösse45:26+9:36
8Jan NilssonOK Hierne45:55+10:05
9Leif BillingsöEidskog OL46:38+10:48
10Jens Henrik SimonsenOK Øst52:17+16:27
11Hanne NarvestadHalden SK52:33+16:43
12Rebekka MarkovAustmarka IL57:46+21:56
13Christina GabrielssonOK Mangen1:01:16+25:26
Christina SillfeldtOK Jösseutgått

Långa banan

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas BlomgrenOK Hierne38:04
2Eivind LandeEidskog OL38:21+0:17
3Stefan VårliOK Hierne49:08+11:04
4Fredrik KarlssonOK Jösse54:07+16:03
5Johan SillfeldtOK Jösse54:31+16:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser