Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: söndag 27 maj 2018

Damer Nybörjare

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Johanna LöfveniusCentrum OK1:09:26
2Kristin KarlssonCentrum OK1:21:44+12:18
3Ingrid LindgrenCentrum OK1:32:28+23:02
4Frida WelinCentrum OK2:22:00+1:12:34
Ine EnklerCentrum OKej start

D40+

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Mette BrolinsonCentrum OK1:10:18
2Camilla JakobssonCentrum OK1:32:22+22:04
Annika LundströmCentrum OKutgått

H40+

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Samuel SvenssonCentrum OK54:47
2Jonas NylundCentrum OK57:47+3:00
3Daniel EleniusCentrum OK1:00:15+5:28
4Janne NilssonCentrum OK1:00:50+6:03
5Mattias HolmbergCentrum OK1:01:23+6:36
6Magnus GrafströmCentrum OK1:07:39+12:52
7Per-Anders LindgrenCentrum OK1:10:03+15:16
8Mattias RobertsonCentrum OK1:13:14+18:27
9Henrik HellborgCentrum OK1:15:14+20:27
10Anders RyrmanCentrum OK1:39:55+45:08
Magnus BurlingFredrikshofs IF Skid & OKutgått
Anders BrinkmanVandrarringenej start

D21

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Moa KjellstrandCentrum OK1:01:49
2Linnea BörjarsCentrum OK1:09:48+7:59
3Sara JonassonCentrum OK1:14:47+12:58
4Jennie BlomqvistCentrum OK1:25:03+23:14
5Maria SchmiterlöwCentrum OK1:26:31+24:42
6Agnes ThorCentrum OK1:27:19+25:30
7Elin ThyrCentrum OK1:47:52+46:03
Gro DahlbomCentrum OKej start

H21

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Jonas KjällCentrum OK1:03:35
2Oskar GustafssonCentrum OK1:05:10+1:35
3Tomas HolmbergCentrum OK1:05:48+2:13
4Jerk RönnolsCentrum OK1:06:32+2:57
5Viktor AntonssonEksjö SOK1:11:40+8:05
6Joel UddMarkbygdens OK1:12:04+8:29
7Andreas NordforsCentrum OK1:14:27+10:52
8Mattias ÅgrenCentrum OK1:19:28+15:53
9Oskar HermanssonCentrum OK1:20:22+16:47
10Magnus KarlssonCentrum OK1:27:19+23:44
11Olof LethagenCentrum OK1:28:39+25:04
12Arvid RudbergCentrum OK1:32:50+29:15
13Henrik LundgrenCentrum OK1:39:17+35:42
14Mattias GöthbergCentrum OK1:45:17+41:42
15Niklas EverittCentrum OK1:51:52+48:17
Linus RisplingCentrum OKutgått
Stuart FellCentrum OKutgått

Motion

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Gustaf GergeCentrum OK1:00:36
2Anders LavforsCentrum OK1:17:32+16:56 Ladda ner rutt i gpx-format
3Maria CarlströmCentrum OK1:18:06+17:30
4Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:20:29+19:53
5Anders EkströmCentrum OK1:24:43+24:07
6Anton AlverbäckCentrum OK1:28:25+27:49
7Niklas PetterssonCentrum OK1:29:35+28:59
8Therese BergstedtCentrum OK1:39:16+38:40
9Helena PerssonCentrum OK1:52:06+51:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser