Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet KM medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet KM medel
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: onsdag 23 maj 2018

D17

4 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SjölanderOK Rodhen40:529:30
2Yvonne GrehnOK Rodhen46:26+5:3410:47
3Jenny WegmüllerOK Rodhen48:20+7:2811:14
4Emma JonssonOK Rodhen1:06:43+25:5115:30
Jessica SöllvanderOK Rodhenej godkänd

D50

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ArdellOK Rodhen32:3513:02
2Karin JanssonOK Rodhen38:48+6:1315:31
Britt-Marie ErikssonOK Rodhenutgått

H17

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon AnderssonOK Rodhen34:207:37
2Jonas EklundOK Rodhen34:51+0:317:44
3Torbjörn JacobssonOK Rodhen36:58+2:388:12
4Simon WegmüllerOK Rodhen41:40+7:209:15
5Magnus BjörkOK Rodhen42:21+8:019:24
6Henrik SödermanOK Rodhen1:39:51+1:05:3122:11
Ulf BergströmOK Rodhenåterbud

H60

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LandströmLånghundra IF31:5812:17
2Göran AnderssonOK Rodhen46:39+14:4117:56
3Roland BorgströmOK Rodhen1:16:08+44:1029:16
Bernhard KlingOK Rodhenej godkänd

H12

800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis EklundOK Rodhen8:2810:35
2Wille SödermanOK Rodhen9:50+1:2212:17
3Wilhelm BlåuddOK Rodhen14:53+6:2518:36
4Isak WegmüllerOK Rodhen15:34+7:0619:27

D12

800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WesterbergOK Rodhen9:3011:52
2Greta WesterholmOK Rodhen10:46+1:1613:27
3Anna GranskogOK Rodhen12:30+3:0015:37
4Moa WegmüllerOK Rodhen12:38+3:0815:47
5Saga ThuréOK Rodhen12:45+3:1515:56
6Siri FlodbergOK Rodhen14:23+4:5317:58
7Tilde JäderOK Rodhen14:26+4:5618:02

D14

1 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida MelinOK Rodhen18:2911:33
2Elsa Söllvander EklundOK Rodhen19:15+0:4612:01
3Agnes Söllvander EklundOK Rodhen38:59+20:3024:21
4Erica KarlssonOK Rodhen46:56+28:2729:20
Tove KarlssonOK Rodhenåterbud
Fannie SjölanderOK Rodhenåterbud

H16

3 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John McLellandOK Rodhen44:2714:20
2Kevin SjölanderOK Rodhen53:17+8:5017:11
David MelinOK Rodhenej godkänd
Emilia BergströmOK Rodhenåterbud

H40

3 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sandra JäderOK Rodhenej godkänd
Mattias JäderOK Rodhenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser