Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jukolarodeo

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jukolarodeo
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: tisdag 12 juni 2018

Jukola

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel WrådheAttunda OK1:04:09
2Marcus SteneboAttunda OK1:09:28+5:19
3Johan PerssonAttunda OK1:10:29+6:20
4Fredrik SoneAttunda OK1:15:01+10:52
5Thomas PetterssonAttunda OK1:15:23+11:14
6Ola LagerströmAttunda OK1:17:46+13:37
7Tomas HenrikssonAttunda OK1:17:50+13:41
8Karl EngesAttunda OK1:18:35+14:26
9Niklas HenrikssonAttunda OK1:19:15+15:06
10Samuel LindénAttunda OK1:22:14+18:05
11Fredrik SteneboAttunda OK1:22:23+18:14
12Roger LindénAttunda OK1:26:11+22:02
13Jörgen KarlssonAttunda OK1:29:01+24:52
14Björn-Ove PetterssonAttunda OK1:29:54+25:45
15Ulrik IversAttunda OK1:31:00+26:51
16Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:37:56+33:47
17Anders HallménAttunda OK1:48:58+44:49
18Magnus ForshällenAttunda OK1:52:50+48:41
Anton DanielsAttunda OKej godkänd
Kent HärtsböleAttunda OKej godkänd
Sven-Anders ErikssonAttunda OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
Erik DanielsAttunda OKej start
Linnéa DanielsAttunda OKej start
Jonas KastenholmAttunda OKej start
Johannes KnutasAttunda OKej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start
Lars Håkan SandvikAttunda OKej start

Venla

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor SoneAttunda OK55:08
2Anna StrandAttunda OK1:01:36+6:28
3Joel WallnerAttunda OK1:02:46+7:38
4Laura D’angeloAttunda OK1:03:08+8:00
5Elis IversAttunda OK1:04:56+9:48
6Sofia IversAttunda OK1:05:30+10:22
7Erica BlythAttunda OK1:06:36+11:28
8Ted LagerströmAttunda OK1:08:25+13:17
9Svante SandvikAttunda OK1:08:40+13:32
10Marcus BarbozaAttunda OK1:13:24+18:16
11Emil SoneAttunda OK1:13:52+18:44
12Marianne HenkeAttunda OK1:15:34+20:26
13Madelene BarbozaAttunda OK1:24:38+29:30
14Nina IversAttunda OK1:24:44+29:36
15Maria GelinderAttunda OK1:28:07+32:59
16Marie ForshällenAttunda OK1:50:01+54:53
17Margareta HallménAttunda OK2:03:21+1:08:13
18Monica RoosAttunda OK4:21:59+3:26:51
Karin SteneboAttunda OKej godkänd
Sofia JohanssonAttunda OKutgått
Maja SandvikAttunda OKej start

Mummin

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elliot JonssonAttunda OK52:00
2Lukas SjöblomAttunda OK53:21+1:21
3Joel BjörklundAttunda OK1:00:13+8:13
4Sonny AnderdahlAttunda OK1:05:36+13:36
5Mose GrafströmAttunda OK1:06:53+14:53
6Hailey BuhreAttunda OK1:11:21+19:21
7Oliver JonssonAttunda OK1:25:16+33:16
Emeli GrafströmAttunda OKdiskvalificerad
Jenny WallnerAttunda OKej godkänd
Melker JohanssonAttunda OKutgått
Edvin WallnerAttunda OKej start

Lilla My

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Greta SandvikAttunda OK44:27
2Maximilian MazyaAttunda OK52:06+7:39
3Hampus Runeborg SjöblomAttunda OK55:40+11:13
4Jonatan BuhreAttunda OK59:24+14:57
5Theodor BjörknäsAttunda OK3:46:42+3:02:15
Tilda JohanssonAttunda OKej godkänd
Jonathan BlythAttunda OKutgått
Andrew BlythAttunda OKej start
Olivia VänmanAttunda OKej start

Hjälpreda

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Lena BuhreAttunda OKej start
Terese HerlinAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser