Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tolereds AIK Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tolereds AIK Veteran OL
Arrangörsorganisation: Tolereds Allmänna IK
Datum: torsdag 18 oktober 2018

Kort

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BrandshageSävedalens AIK32:3514:48
2Tomas StåhleOK Orinto40:43+8:0818:30
3Gösta CederinGöteborg-Majorna OK41:12+8:3718:43 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna42:25+9:5019:16
5Conny VernerssonOK Orinto44:00+11:2519:59
6Carl-Henrik HallbergIK Uven44:19+11:4420:08
7Percy KarlssonSävedalens AIK47:55+15:2021:46
8Mariann KjellbergBredareds IF48:27+15:5222:01
9Göran LefflerLerums SOK49:57+17:2222:42
10Gösta GrahnGöteborgs SK51:42+19:0723:29
11Barbro VallinKungälvs OK1:06:13+33:3830:05
12Marianne GrahnGöteborgs SK1:28:51+56:1640:23

Mellan

3 000 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK29:319:50
2Sören SvenssonSjövalla FK30:58+1:2710:19
3Magne HagströmFrölunda OL33:37+4:0611:12
4Kent ErikssonLerums SOK34:11+4:4011:23
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:47+5:1611:35
6Mats EricssonOK Skogshjortarna35:09+5:3811:43
7Solveig HedenblomSjövalla FK35:34+6:0311:51
8Roger AnderssonSävedalens AIK36:02+6:3112:00
9Henrik HvoslefIK Stern37:11+7:4012:23
10Anders AxelssonSävedalens AIK38:57+9:2612:59
11Jan LarssonSävedalens AIK40:53+11:2213:37
12Lennart AlmströmIK Stern42:04+12:3314:01
13Bo CederlöfKFUM Örebro OK44:50+15:1914:56
14Ingemar LindblomOK Orinto45:02+15:3115:00
15Rosa JohanssonIK Uven45:08+15:3715:02
16Karin AxelssonIK Uven45:11+15:4015:03
17Kurt FredrixonOK Skogshjortarna46:38+17:0715:32
18Per LjungbergOK Alehof47:25+17:5415:48
19Ulla LindheIK Stern48:11+18:4016:03
20Karin CederlöfKFUM Örebro OK48:16+18:4516:05
21Ulf TibornOK Skogsmunken48:36+19:0516:12
22Ingrid HermanssonIK Ymer49:00+19:2916:20
23Bengt BerndtssonKungälvs OK50:01+20:3016:40
24Lars-Erik SällOK Alehof50:22+20:5116:47
25Sune MentorGöteborg-Majorna OK52:40+23:0917:33
26Agne ÖstenssonSävedalens AIK52:43+23:1217:34
27Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK53:06+23:3517:42
28Ann-Christine BorgFrölunda OL56:02+26:3118:40
29Britt RangertIK Ymer57:19+27:4819:06
30Ragnar BewertOK Landehof1:00:51+31:2020:17
31Karl-Axel JohanssonIK Uven1:01:37+32:0620:32
32Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:03:19+33:4821:06
33Gösta MalmerIF Marin Väst1:04:09+34:3821:23
34Tommy PedersenKlubblös1:04:17+34:4621:25
35Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:06:33+37:0222:11
36Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:06:36+37:0522:12
37Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:07:43+38:1222:34
38Eva BlomströmIK Stern1:15:04+45:3325:01
39Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:17:12+47:4125:44
Kurt-Åke KarlssonSjövalla FKej godkänd
Erland SvensonFrölunda OLej godkänd

Lång

4 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK31:337:53
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK33:38+2:058:24
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK37:28+5:559:22
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna38:26+6:539:36
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna41:32+9:5910:23
6Sten BlomströmIK Stern41:39+10:0610:24
7Lars JohanssonOK Skogshjortarna45:53+14:2011:28
8Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb45:57+14:2411:29
9Torbjörn WikströmOK Orinto48:00+16:2712:00
10Gunilla AxelssonSävedalens AIK50:03+18:3012:30
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK52:28+20:5513:07
12Hans CarlstedtSävedalens AIK53:29+21:5613:22
13Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna54:33+23:0013:38
14Ted LiivrandOK Skogshjortarna54:49+23:1613:42
15Anders BerglundOK Skogshjortarna54:59+23:2613:44
16Jukka RankanenSjövalla FK56:04+24:3114:01
17Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK58:32+26:5914:38
18Nisse KarlssonSävedalens AIK59:36+28:0314:54
19Kjell BengtssonSävedalens AIK1:10:00+38:2717:30
20Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:13:53+42:2018:28
21Bo W LarssonVäxjö OK1:21:19+49:4620:19
22Anders MohlinIK Stern1:24:25+52:5221:06
Eva AlsinIK Ymerej godkänd
Perry LundqvistSävedalens AIKutgått

Stig

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune JungbjerGöteborgs SK30:1815:09
2Anna-Stina WennbergVäxjö OK36:10+5:5218:05
3My EngströmLerums SOK36:44+6:2618:22
4Eivor YlanderGöteborg-Majorna OK38:47+8:2919:23
5Inger LindblomOK Orinto46:40+16:2223:20
Magnar ErvikIK Sternej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser