Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Falukretsens ungdomsserie deltävling 3 - Svärdsjö SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falukretsens ungdomsserie deltävling 3 - Svärdsjö SOK
Arrangörsorganisation: Svärdsjö SOK
Datum: onsdag 30 maj 2018

D16

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK26:308:01
2Thea NordinKorsnäs IF OK33:36+7:0610:10
Tove RingiOK Kåreej start

H16

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl GranathOK Kåre24:296:48
2Jakob WidelundOK Kåre28:07+3:387:48
3Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK30:10+5:418:22

D14

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KaipeOK Kåre21:027:00
2Elin BryggarGrycksbo IF OK25:39+4:378:33
3Agnes WallinKorsnäs IF OK32:46+11:4410:55
4Enni LundbergOK Kåre36:17+15:1512:05
5Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK38:47+17:4512:55
6Julia Hagelberg NordahlOK Kåre39:46+18:4413:15
7Mira NordinKorsnäs IF OK40:59+19:5713:39

H14

3 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle RingiOK Kåre23:137:15
2Leo AlvolinOK Kåre24:41+1:287:42
3Johannes WengelinSvärdsjö SOK29:17+6:049:09
4Jon HanssonOK Kåre29:52+6:399:20
5Nils PetterssonOK Kåre31:16+8:039:46
6Wille SöderqvistOK Kåre32:21+9:0810:06
7Hugo AtterbrandOK Kåre34:19+11:0610:43
8Alvin EdbäckOK Kåre37:04+13:5111:35
9Rasmus WidelundOK Kåre37:05+13:5211:35
10Olle GahnshagOK Kåre37:35+14:2211:44
11Eric JohanssonOK Kåre40:16+17:0312:35
12Albin SjöblomOK Kåre43:40+20:2713:38
13Olof OlssonOK Kåre1:06:29+43:1620:46
Olle ÖstlundOK Kåreej godkänd
Esbjörn Montelius RisbergOK Kåreej start

D12

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina WidelundOK Kåre19:549:02
2Nora NordlundOK Kåre22:42+2:4810:19
3Klara BerglundKarlsbyhedens OK23:47+3:5310:48
4Ylva HanssonOK Kåre24:17+4:2311:02
5Elsa WengelinSvärdsjö SOK24:27+4:3311:06
6Greta BladlundKarlsbyhedens OK27:42+7:4812:35
7Freja BylanderKarlsbyhedens OK27:52+7:5812:39
8Matilda BackmanOK Kåre41:20+21:2618:47

H12

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus HedbergKarlsbyhedens OK20:159:12
2Axel GräfningsGrycksbo IF OK22:08+1:5310:03
3Frode Montelius RisbergOK Kåre23:06+2:5110:29
4Petter GranathSvärdsjö SOK23:08+2:5310:30
5Nils OdlindOK Kåre23:29+3:1410:40
6Simon BerglundKarlsbyhedens OK25:20+5:0511:30
7Hans StenbergOK Kåre32:56+12:4114:58
8Erik AretegOK Kåre35:22+15:0716:04
9Oliver HagströmKarlsbyhedens OK36:18+16:0316:30
10Joel GrenholmOK Kåre43:03+22:4819:34
Walter SöderqvistOK Kåreej start
William OksvoldOK Kåreej start
Malte SöderlundKarlsbyhedens OKej start
Pelle NilssonKarlsbyhedens OKej start
Edvin JohanssonOK Kåreej start

D10

1 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid OlssonOK Kåre16:448:48
2Ida AtterbrandOK Kåre18:41+1:579:50
3Moa SölscherKorsnäs IF OK20:52+4:0810:58
4Alma LindgrenSvärdsjö SOK20:57+4:1311:01
5Halle GahnshagOK Kåre21:41+4:5711:24
6Matilda Oredsson LindOK Kåre22:24+5:4011:47
7Eimy AndréSvärdsjö SOK22:44+6:0011:57
8Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre24:19+7:3512:47
9Klara BackmanOK Kåre24:46+8:0213:02
10Karin SöderholmOK Kåre25:57+9:1313:39
11Frida SjöblomOK Kåre29:43+12:5915:38
12Elsa MelinKorsnäs IF OK32:04+15:2016:52
Stella StenmanOK Kåreej start

H10

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KaipeOK Kåre12:486:24
2Albin PernefalkOK Kåre14:24+1:367:12
3Leo JonssonKorsnäs IF OK18:39+5:519:19
4Oskar LimellOK Kåre18:56+6:089:28
5Elvin LundbergOK Kåre19:27+6:399:43
6Petter NordlundOK Kåre20:22+7:3410:11
7Erik LimellOK Kåre20:34+7:4610:17
8Alexis AndréSvärdsjö SOK20:40+7:5210:20
9Adam EnochssonKorsnäs IF OK20:50+8:0210:25
10Nils StåbiOK Kåre21:16+8:2810:38
11Olle BladlundKarlsbyhedens OK21:53+9:0510:56
12Helmer LystedtKorsnäs IF OK22:32+9:4411:16
13Elias BergqvistKorsnäs IF OK25:42+12:5412:51
14Matteo PeterssonKarlsbyhedens OK30:36+17:4815:18
15Ivar AretegOK Kåre34:03+21:1517:01
16Malte StålSvärdsjö SOK35:11+22:2317:35
Ludvig StåbiOK Kåreej start
Walter OksvoldOK Kåreej start

Inskolning

1 900 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alma Eriksson HanssonSvärdsjö SOKfullföljt
Filip GustafssonSvärdsjö SOKfullföljt
Hanna GustafssonSvärdsjö SOKfullföljt
Oskar Hagelberg NordahlOK Kårefullföljt
Emilia HagströmKarlsbyhedens OKfullföljt
Linnea HagströmKarlsbyhedens OKfullföljt
Natalie HagströmKarlsbyhedens OKfullföljt
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens OKfullföljt
Frida HyttstenKarlsbyhedens OKfullföljt
Max IslénOK Kårefullföljt
Alva IsraelsSvärdsjö SOKfullföljt
Astrid IsraelsSvärdsjö SOKfullföljt
Elin-Karin JohanssonOK Kårefullföljt
Stella JohanssonOK Kårefullföljt
Madeleine KarlssonKorsnäs IF OKfullföljt
Matilda KarlssonKorsnäs IF OKfullföljt
Tilja LarssonKorsnäs IF OKfullföljt
Vilgot LarssonKorsnäs IF OKfullföljt
Agnes LindbergKarlsbyhedens OKfullföljt
Sigrid LindgrenSvärdsjö SOKfullföljt
Lilly Niss-JonssonKarlsbyhedens OKfullföljt
Hugo OdlindOK Kårefullföljt
Aurelio PeterssonKarlsbyhedens OKfullföljt
Sienna PeterssonKarlsbyhedens OKfullföljt
Vilma RenströmSvärdsjö SOKfullföljt
Maja RoddarmelSvärdsjö SOKfullföljt
Gustav RutforsKorsnäs IF OKfullföljt
Louise Tjulander EnbäckKorsnäs IF OKfullföljt
Samuel WarnerKorsnäs IF OKfullföljt
Joel WiklundKorsnäs IF OKfullföljt
Max IslénOK Kåreej start
Marjam MajeedKorsnäs IF OKej start
Malte StålSvärdsjö SOKej start
Aron SöderlundKarlsbyhedens OKej start

Öppen medellång

3 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens StåbiOK Kåre29:058:04
2Therese BergqvistKorsnäs IF OK30:45+1:408:32
3Robert BylanderKarlsbyhedens OK31:45+2:408:49
4Marika HagelbergOK Kåre33:15+4:109:14
5Jens Montelius RisbergOK Kåre35:58+6:539:59
6Lars GustafssonOK Kåre37:57+8:5210:32
7Robin WikströmSvärdsjö SOK46:09+17:0412:49
8Mia GustafssonOK Kåre1:07:35+38:3018:46
9Susanna GahnshagOK Kåre1:20:27+51:2222:20
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser