Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini 5-dagars 2018, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini 5-dagars 2018, etapp 2
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / Skattkärrs SOK
Datum: tisdag 26 juni 2018

Bana 2 Lätt

1 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David Wigh-DahlgrenFilipstads OK11:436:30
2Anton Wigh DahlgrenFilipstads OK13:38+1:557:34
3Henry NordströmKils OK14:15+2:327:55
4William LundqvistOK Tyr15:31+3:488:37
5Joel WIlhelmssonFilipstads OK15:49+4:068:47
6Mikkel AasnessOdal OL16:22+4:399:05
7Joline PetriOK Djerf16:23+4:409:06
8Molly LundqvistOK Tyr19:10+7:2710:38
9Alva RööhsSkattkärrs SOK19:11+7:2810:39
10Vincent LjungbergOK Tyr20:05+8:2211:09
11Edith BergenfurSkattkärrs SOK20:32+8:4911:24
12Lilly BergenfurSkattkärrs SOK21:48+10:0512:06
13Alvin NordLustens OK22:36+10:5312:33
14Ebba SamuelssonLustens OK23:54+12:1113:16
15Torbjörn AgvenKlubblös27:53+16:1015:29
16Martin EdekransOK Tyr33:47+22:0418:46
17Lotta PermanOK Tyr52:39+40:5629:15
17Lova PermanOK Tyr52:39+40:5629:15

Bana 3 Svår

3 000 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt SvedjebySkattkärrs SOK25:578:39
2Thomas MobergOK Tyr27:15+1:189:05
3Niklas HultKils OK28:49+2:529:36
4Björn SvenssonSK Örnen30:20+4:2310:06
5Catarina HögkvistOK Tyr32:49+6:5210:56
6Kjell JohanssonSkattkärrs SOK32:50+6:5310:56
7Mikael HjerpeOK Tyr32:51+6:5410:57
8Johan PetriOK Djerf33:26+7:2911:08
9Hans PerssonOK Älgen33:50+7:5311:16
10Mikael AlfredssonOK Tyr34:00+8:0311:20
11Lars BroströmDegerfors OK34:06+8:0911:22
12Jan SvenssonOK Tyr34:32+8:3511:30
13Johan HenricssonOK Tyr35:48+9:5111:56
14Emma JohanssonKristinehamns OK36:30+10:3312:10
14Lena WesterlundOK Djerf36:30+10:3312:10
16Lars MellkvistOK Hierne37:15+11:1812:25
17Birgitta DahlströmLustens OK37:50+11:5312:36
18Leif SalinOK Tyr37:54+11:5712:38
19Ove LundbergOK Tyr38:33+12:3612:51 Ladda ner rutt i gpx-format
20Lennart MattssonLustens OK39:01+13:0413:00
21Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen39:25+13:2813:08
22Monica DjurbergOK Tyr39:52+13:5513:17
23Carina JohanssonSkattkärrs SOK40:27+14:3013:29
24Kristian StåhlLustens OK41:08+15:1113:42
25Anne NilssonOK Tyr41:33+15:3613:51
26Eva TrangiusOK Tyr42:18+16:2114:06
27Tina WestlundKils OK43:46+17:4914:35
28Thomas BomanSkattkärrs SOK44:43+18:4614:54
29Johansson LotteSkattkärrs SOK44:56+18:5914:58
30Torbjörn MagnussonLustens OK45:08+19:1115:02
31Frida ErikssonLustens OK45:22+19:2515:07
32Mårten SvenssonOK Gipen46:19+20:2215:26
33Oskar ErikssonOK Älgen47:02+21:0515:40
34Elin BomanSkattkärrs SOK47:11+21:1415:43
35Bertil ErikssonOK Tyr49:05+23:0816:21
36Agneta BomanSkattkärrs SOK49:37+23:4016:32
37Anna ErikssonOK Älgen50:06+24:0916:42
38Karin MoodhOK Tyr55:54+29:5718:38
39Gunnar NymanOK Djerf56:29+30:3218:49
40Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:00:55+34:5820:18
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Anton JonssonOK Tyrej godkänd
HÅKAN NISULASK Örnenej godkänd

Bana 3.5 Mellan

3 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina UllerKils OK21:446:12
2Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK23:24+1:406:41
3Oscar AnderssonOK Tyr23:40+1:566:45
4Anders HederOK Tyr23:54+2:106:49
5Hugo BergenfurIK Vikings OK24:20+2:366:57
6Alfred NybergSkattkärrs SOK24:47+3:037:04
7Ola PermanOK Tyr25:13+3:297:12
8Izabella LjungbergOK Tyr25:44+4:007:21
9Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK25:55+4:117:24
10Moa NilssonKlubblös26:45+5:017:38
11Torbjörn JohanssonOK Älgen26:58+5:147:42
12Sixten BihlOK Tyr27:37+5:537:53
13Edvard PelanderOK Djerf28:22+6:388:06
14Ebba HagstrandKils OK29:30+7:468:25
15Albin RansjöOK Tyr29:46+8:028:30
16Felicia RööhsSkattkärrs SOK30:26+8:428:41
17Henrik RansjöOK Tyr30:55+9:118:50
18Sara Storm-AnderssonOK Tyr33:30+11:469:34
19Eva KappelOK Tyr33:40+11:569:37
20Tuva HenricssonOK Tyr34:57+13:139:59
21Oddvar GravingenOK Hierne35:15+13:3110:04
22Maja MagnussonLustens OK35:29+13:4510:08
23Trond LinnesOdal OL36:15+14:3110:21
24Ingela SvenssonOK Tyr36:25+14:4110:24
25Kristin AllisonOK Tyr36:36+14:5210:27
26Eva-Lena BeironSkattkärrs SOK38:14+16:3010:55
27Gustav NilssonOK Tyr45:00+23:1612:51
28Birgit LjungOK Gipen1:22:14+1:00:3023:29
Markus HultsvedOK Tyrej godkänd
Mats AdolfssonVimmerby OKej godkänd

Bana 4 Svår

3 900 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NordströmKils OK24:086:11
2Marcus. EkholmKlubblös24:22+0:146:14
3Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK24:28+0:206:16
4Anders HedqvistEksjö Garnisons IF26:38+2:306:49
5Caroline LarssonOK Södertörn28:26+4:187:17
6Per HögkvistOK Tyr28:40+4:327:21
7Örjan BeckiusOK Tyr28:54+4:467:24
8Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK29:08+5:007:28
9Lina RööhsSkattkärrs SOK29:24+5:167:32
10Stefan WennbergSkattkärrs SOK30:05+5:577:42
11Jonas SamuelssonLustens OK30:07+5:597:43
12Mikael RööhsSkattkärrs SOK30:21+6:137:46
13David HenrikssonKristinehamns OK30:44+6:367:52
14Annelie WighFilipstads OK30:47+6:397:53
15Richard TakeOK Tyr30:50+6:427:54
16Mats WilhelmssonFilipstads OK30:55+6:477:55
17Lars AnderssonOK Tyr30:56+6:487:55
18Linda GustafssonOK Tyr31:16+7:088:01
19David EriksonOK Tyr31:45+7:378:08
20Jan KarlssonKristinehamns OK33:00+8:528:27
21Ann HyvönenSkattkärrs SOK34:22+10:148:48
22Bengt CarlssonSkattkärrs SOK34:37+10:298:52
23Börje RåbergOK Tyr34:54+10:468:56
24Jan FogelbergVästvärmlands OK35:59+11:519:13
25Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn36:09+12:019:16
26Ulf NordzellOK Djerf36:10+12:029:16
27Anna UllerKils OK36:22+12:149:19
28Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK37:54+13:469:43
29Jenny NybergSkattkärrs SOK38:54+14:469:58
30Leif SkogsbergOK Fryksdalen39:16+15:0810:04
31Anna HaneOK Tyr39:58+15:5010:14
32Eva MartinssonOK Tyr40:26+16:1810:22
33Åke KappelOK Tyr40:55+16:4710:29
34Ulf MellerdalKils OK41:12+17:0410:33
35Anna Weckner WestlundOK Tyr41:48+17:4010:43
36Amanda MellerdalKils OK45:15+21:0711:36
37Maria NordströmKils OK45:23+21:1511:38
38Marita FilipssonMarkaryds FK46:18+22:1011:52
39Marcus ErikssonOK Tyr46:30+22:2211:55
40Michael ForslundKristinehamns OK47:18+23:1012:07
41Björn BihlOK Tyr47:38+23:3012:12
42Bertil JohanssonKristinehamns OK48:01+23:5312:18
Erika UmelandOK Älgenej godkänd
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKej godkänd

Bana 5.5 Svår

5 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SöderlundOK Tyr30:015:27
2Jonathan UllerKils OK32:21+2:205:52
3Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF34:29+4:286:16
4Per FredbergKristinehamns OK34:42+4:416:18
5Mats LiljaOK Älgen35:46+5:456:30
6Fredrik NordströmOK Älgen35:52+5:516:31
7Pär NymanOK Tyr36:41+6:406:40
8Martin LjungbergOK Tyr36:53+6:526:42
9Jonna ForsVästerås SOK37:02+7:016:44
10Jesper ÖströmOK Tyr37:48+7:476:52
11Marcus BeckiusOK Tyr37:49+7:486:52
12Rolf WikströmOK Tyr38:34+8:337:00
13Jonas UllerKils OK39:26+9:257:10
14My WestlundOK Tyr39:45+9:447:13
15Erik ErikssonOK Älgen40:54+10:537:26
16Malin JonssonOK Tyr40:57+10:567:26
17Oskar SvenssonOK Tyr41:05+11:047:28
18Jens BeironSkattkärrs SOK41:32+11:317:33
19Bengt JohanssonOK Tyr42:52+12:517:47
20Jonas LarssonKristinehamns OK43:41+13:407:56
21Thord SalenbäckKristinehamns OK44:07+14:068:01
22Mats BergenfurIK Vikings OK44:26+14:258:04
23Mikael NybergSkattkärrs SOK45:45+15:448:19
24Leif SandahlOK Tyr46:13+16:128:24
25Per BülundOK Tyr46:26+16:258:26
26Elin ErikssonVästvärmlands OK47:52+17:518:42
27Anders OlssonLustens OK48:17+18:168:46
28Lisa HöökOK Tyr51:22+21:219:20
Lukas KatvalaKarlskrona SOKej start

Bana 3 Svår utan tidtagning

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Kjell BrinkmanOK Älgenfullföljt

Bana 3.5 Mellan utan tidtagning

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel LindOK Tyrfullföljt
Simon MolanderDeje SFfullföljt
Eva SvenssonOK Tyrfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser