Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kattegattnatt + DM Natt Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kattegattnatt + DM Natt Halland
Arrangörsorganisation: OK Lindéna
Datum: fredag 9 mars 2012

D21

4 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lilian ForsgrenOK Tisaren30:506:17
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna34:32+3:427:02
3Ingela AlvmyrenHalmstad OK36:41+5:517:29
4Emma LindénSävedalens AIK37:06+6:167:34
5Lovisa PerssonOK Tisaren38:39+7:497:53
6Fredrika AlvarssonMålilla OK39:08+8:187:59
7Josefin AronssonOK Tisaren39:09+8:197:59
8Jannie HagårdRävetofta OK39:44+8:548:06
9Karin HedbergOK Linné41:07+10:178:23
10Hanna JohanssonSkattkärrs IF41:18+10:288:25
11Sandra BurénKöping-Kolsva OK42:45+11:558:43
12Ulrika FredrikssonGudhems IF44:03+13:138:59
13Eva BülowHalmstad OK44:37+13:479:06
14Linda MartinssonIF Marin Väst46:29+15:399:29
15Marie GrönlundLunds OK47:08+16:189:37
16Karin KarlssonOskarströms OK57:57+27:0711:49
17Malin SettergrenHalmstad OK1:12:20+41:3014:45
Helena StrandOK Landehofej start
Carin StenbergLunds OKej start
Sofie HansenFK Bokenej start

H21

7 430 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas StenströmOK Linné41:435:36
2Måns SandgrenOK Orion43:07+1:245:48
3Josef NordlundOK Linné43:32+1:495:51
4Petter JönssonJärla Orientering44:33+2:505:59
5Erik AlnervikHelsingborgs SOK44:46+3:036:01
6Niklas OlofssonHelsingborgs SOK45:21+3:386:06
7Kalle JohanssonGöteborg-Majorna OK45:29+3:466:07
8Johan AronssonOK Tisaren45:33+3:506:07
9Erik ModigOK Pan-Kristianstad45:37+3:546:08
10Albin PetterssonOK Tisaren45:43+4:006:09
11Ivan ForsgrenOK Tisaren46:13+4:306:13
12Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad46:25+4:426:14
13Philip PålssonSkåneslättens OL46:43+5:006:17
14Mattias CarlssonIK Trenne Ullared47:48+6:056:26
15Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK47:50+6:076:26
16Henrik OlofssonHelsingborgs SOK48:03+6:206:28
17Mattias AnderssonOK Tisaren48:21+6:386:30
18Viktor StenssonHelsingborgs SOK48:38+6:556:32
19Conny RantzowHestra IF49:02+7:196:35
20Olof SandgrenOK Orion49:15+7:326:37
21Mikael LundqvistFalkenbergs OK49:21+7:386:38
22Viktor AntonssonEksjö SOK49:24+7:416:38
23Simon AnderssonOK Kullingshof49:33+7:506:40
24Rasmus GrönlundLunds OK49:45+8:026:41
25Karl LarssonOK Skogshjortarna50:13+8:306:45
26Oscar VångellÄrla IF50:25+8:426:47
27Andreas ErikssonLunds OK51:30+9:476:55
28Victor SilvemarkÄrla IF51:42+9:596:57
29Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby51:48+10:056:58
30Johan TörnrothHjobygdens OK51:50+10:076:58
31Mikael AnderssonIF Rigor51:54+10:116:59
32Thomas GustavssonGudhems IF52:15+10:327:01
33Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK52:22+10:397:02
34Erik MemmiHalmstad OK52:23+10:407:03
35Björn KarlssonHalmstad OK53:39+11:567:13
36Christoffer OhlssonUddevalla OK53:54+12:117:15
37Søren Skaarup LarsenCopenhagenO54:09+12:267:17
38Lindell JonasStigsökarna54:40+12:577:21
38Marcus EekKöping-Kolsva OK54:40+12:577:21
40Erik GustafssonNTNUI54:45+13:027:22
41Filip HolmHalmstad OK56:08+14:257:33
42Magnus StrandOK Landehof56:15+14:327:34
43Samuel PlumppuBredareds IF56:31+14:487:36
44Måns FaxénVäxjö OK57:07+15:247:41
45Victor AxbomOK Landehof57:08+15:257:41
46Stefan PålssonSkåneslättens OL57:27+15:447:43
46Mikael TrofastJönköpings OK57:27+15:447:43
48Rickard EricssonOK Tyr57:54+16:117:47
49Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg58:47+17:047:54
50Erik HelanderOK Roxen59:04+17:217:56
51Johan LeijgårdGudhems IF1:00:59+19:168:12
52Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:03:29+21:468:32
53Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:04:00+22:178:36
54Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:04:07+22:248:37
55Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:05:12+23:298:46
56Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:05:34+23:518:49
57Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:07:50+26:079:07
58Emil AlexanderssonHalmstad OK1:09:49+28:069:23
59Erik LösethFalköpings AIK OK1:12:59+31:169:49
60Stefan RingOK Löftan1:17:39+35:5610:27
61Rikard GustavssonGudhems IF1:17:58+36:1510:29
62Jimmy AnderssonOK Kullingshof1:30:33+48:5012:11
Andreas BjärkmarHalmstad OKej godkänd
Jonas VikströmKöping-Kolsva OKej start
Rickard BörjessonHestra IFej start
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

H21 Kort

4 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar LydingHylte OK40:578:30
2Robin ÖhrnOK Bävern49:32+8:3510:17

D20

4 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin SchybergFjärås AIK38:319:12
2Emma EkbergLidköpings VSK39:45+1:149:30
3Karin ElofssonFjärås AIK40:30+1:599:41
4Ulrika TofteredIF Rigor41:03+2:329:49
5Johanna HenrikssonFalkenbergs OK42:26+3:5510:09
6Sara SöderblomÄtrans IF51:22+12:5112:17
Ellen JohnssonOK Nackheej godkänd

H20

5 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK35:036:38
2Joakim WigertzLånghundra IF35:14+0:116:40
3Jonathan AnderssonStora Tuna OK35:40+0:376:45
4David ArboreliusHelsingborgs SOK36:23+1:206:53
5Johan HagströmFalkenbergs OK37:30+2:277:06
6Adam GeorgssonOK Nackhe39:36+4:337:30
7Tommy PapSol Tranås40:29+5:267:40
8Emil LindströmSol Tranås40:55+5:527:44
9Joel JohnssonOK Nackhe42:43+7:408:05
10Vidar ErikssonIF Marin Väst48:58+13:559:16
11Henning GustavssonFalkenbergs OK49:30+14:279:22
12Anders OhlssonUddevalla OK50:11+15:089:30
13Anton HagströmFalkenbergs OK51:38+16:359:46

D18

4 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilie KlysnerCopenhagenO28:106:44
2Miri Thrane ØdumOK Pan Århus29:50+1:407:08
3Frida HedinHjärnarps GH OL33:52+5:428:06
4Amalie TripaxCopenhagenO34:59+6:498:22
5Maria BengtssonLånghundra IF38:53+10:439:18
6Amanda JacobssonDegerfors OK39:49+11:399:31
7Veronica LindgrenOK Skogshjortarna40:13+12:039:37
8Lovisa NilssonOK Linné44:36+16:2610:40
9Frida StrömgårdBredareds IF44:58+16:4810:45
10Sanna ForsbergLånghundra IF48:49+20:3911:40
Klara PålssonKungälvs OKej godkänd
Linnéa AxelssonSol Tranåsej start
Elin KjellssonFalkenbergs OKej start
Nicoline KlysnerCopenhagenOej start

H18

4 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thor NørskovIFK Göteborg30:146:03
2Jonatan AronssonOK Tisaren33:35+3:216:43
3Johan BadenfeltOK Pan-Kristianstad34:32+4:186:55
4Joakim Sehested SieCopenhagenO34:42+4:286:57
5Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg36:07+5:537:14
6Filip Axelsson MeyersonOK Linné37:31+7:177:31
7Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK38:37+8:237:44
8Simon EngelHässleholms OK38:48+8:347:46
9Anders Felde OlaussenHalden SK40:38+10:248:08
10Stefan Frands PetersenCopenhagenO40:56+10:428:12
11Aske JepsenCopenhagenO41:08+10:548:14
12Markus HolterIndre Østfold OK41:33+11:198:19
13Fredrik WigertzLånghundra IF41:43+11:298:21
14Jesper LiderudLidköpings VSK42:27+12:138:30
15Simon Thrane HansenCopenhagenO44:00+13:468:49
16Emil AnderssonTullinge SK48:43+18:299:45
17Jesper TibellLånghundra IF48:50+18:369:47
18Oskar IreståhlSol Tranås57:56+27:4211:36
19Albert GustavssonFalkenbergs OK1:00:29+30:1512:07
20Henrik PetterssonVästerviks OK1:05:53+35:3913:12
21Johan LarssonOK Skogshjortarna1:11:37+41:2314:21

D16

3 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanKorsnäs IF OK26:037:03
2Marie OlaussenFredrikstad SK28:37+2:347:45
3Astrid MaagCopenhagenO28:56+2:537:50
3Gina GranstedtHalden SK28:56+2:537:50
5Amanda JohanssonOK Dacke29:53+3:508:05
6Matilda ArboreliusHjärnarps GH OL30:49+4:468:21
7Elin LindbergOK Djerf32:29+6:268:48
8Melissa Ulsøe JessenCopenhagenO32:30+6:278:48
9Helena HagströmFalkenbergs OK32:56+6:538:55
10Hanna ÅbergOK Landehof32:59+6:568:56
11Sara JosarpFK Friskus-Varberg33:13+7:109:00
12Linnea KjellssonFalkenbergs OK33:31+7:289:04
13Anneli GrindstadSarpsborg OL34:50+8:479:26
14Lovisa HäroldSol Tranås34:51+8:489:26
15Martine LøwengreenSarpsborg OL35:41+9:389:40
16Matilda DammvikStora Tuna OK36:46+10:439:57
17Melina CarlssonStora Tuna OK37:13+11:1010:05
18Hanna CederholmHalmstad OK37:38+11:3510:11
19Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK38:28+12:2510:25
20Hanna LindströmOK Tranan41:01+14:5811:06
21Marthe KristensenSarpsborg OL42:02+15:5911:23
22Ingvild TorgersenHalden SK43:56+17:5311:54
23Julia LadefogedFalkenbergs OK47:13+21:1012:47
24Nina Asheim BirkelandHalden SK1:03:21+37:1817:10
25Benedicte PedersenSarpsborg OL1:04:44+38:4117:32
Nikoline TillingsøeCopenhagenOej start
Linea Place EriksenCopenhagenOej start

D16 kort

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lina FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd

H16

4 180 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PeterssonBurseryds IF28:236:47
2Olle AnderssonTullinge SK28:28+0:056:48
3Martin IllumCopenhagenO28:50+0:276:53
4Ville JohanssonOK Kolmården28:54+0:316:54
5Loke AgmarkenHalmstad OK29:10+0:476:58
6Albin LillieströmOK Roxen29:12+0:496:59
7Arvid NordSol Tranås29:46+1:237:07
8Albin PålssonKungälvs OK29:49+1:267:07
9Håkon Raadal BjørloHalden SK29:51+1:287:08
10Petter Norsted KildeboHalden SK30:20+1:577:15
11Simon WikströmHalmstad OK30:34+2:117:18
12Johannes RidefeltOK Linné30:47+2:247:21
13Oscar RenbergSävedalens AIK30:55+2:327:23
14Malthe GaarsdalCopenhagenO31:17+2:547:29
15Emil ThellsénOK Roxen32:00+3:377:39
16Filip JacobssonDegerfors OK32:03+3:407:40
17Asger Skytte KirkegaardCopenhagenO34:00+5:378:08
18Peter NordbrødenHalden SK35:18+6:558:26
19Daniel AnderssonOK Löftan36:24+8:018:42
20Lasse SimonsenFredrikstad SK38:22+9:599:10
21Olle NilssonOK Linné42:49+14:2610:14
22Zakarias HansonFalkenbergs OK55:14+26:5113:12
Johan GustafssonOK Nackheej start

H16 kort

3 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim HandinOK Löftan53:3015:35

D14

3 380 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna23:206:54
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK23:48+0:287:02
3Ronja JungåkerKorsnäs IF OK28:10+4:508:20
4Maja WelanderOK Djerf29:36+6:168:45
5Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK30:09+6:498:55
6Emelie SvenssonIF Rigor31:26+8:069:17
7Klara AxelssonMarkbygdens OK32:02+8:429:28
8Stina LindbergOK Djerf33:07+9:479:47
9Amanda CarlssonIK Trenne Ullared33:33+10:139:55
10Sofia ÖstermanVänersborgs SK33:50+10:3010:00
11Astrid KirkegaardCopenhagenO35:30+12:1010:30
12Frida FredrikssonKorsnäs IF OK35:39+12:1910:32
13Emma RenbergSävedalens AIK35:55+12:3510:37
14Tove LindOK Lindena42:52+19:3212:40
15Johanna RundqvistOK Nackhe52:00+28:4015:23
16Felicia CarlssonIK Trenne Ullared56:01+32:4116:34
17Alice HultinOK Löftan58:00+34:4017:09
18Ebba BengtssonOK Lindena58:58+35:3817:26
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Frida Kopp StanumCopenhagenOej start
Dina AntonsenFredrikstad SKej start
Sanna FasthBoxholm-Mjölby OLej start

D14 kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova KlasérKorsnäs IF OK28:489:55

H14

3 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonTullinge SK23:066:33
2Felix AxelssonMarkbygdens OK23:40+0:346:43
3Simon ImarkTullinge SK23:46+0:406:45
4Olle JosarpFK Friskus-Varberg24:09+1:036:51
5Victor ImarkTullinge SK24:28+1:226:57
6Filip TrofastBredaryds SOK24:32+1:266:58
6Anders MagnussonOK Landehof24:32+1:266:58
8Adam SegerslättSkåneslättens OL24:59+1:537:05
9Fredrik JohanssonOK Nackhe26:12+3:067:26
10Hugo LillieströmOK Roxen26:15+3:097:27
11Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK26:41+3:357:34
12Håkon Østraat SævareidHalden SK29:01+5:558:14
13Olav Schmitt GranHalden SK29:17+6:118:19
14Adam BrobergIF Rigor29:33+6:278:23
15Victor ThörnqvistSol Tranås31:06+8:008:50
16Joel LeanderOK Landehof31:22+8:168:54
17Erik SvenssonOK Klyftamo44:34+21:2812:39
Oscar JohanssonOK Dackeej godkänd
Emil LøwengreenSarpsborg OLej start
Gustav AndreassonHalmstad OKej start
Otto StuhlhoferOK Landehofej start
Erlend BrendstuenHalden SKej start

D12

2 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna19:417:23
2Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK24:55+5:149:22
3Erica OlssonOK Djerf26:17+6:369:52
4Frida JohanssonOK Djerf26:52+7:1110:06
5Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK28:48+9:0710:49
6Elvira WildheimFK Friskus-Varberg34:08+14:2712:49
7Elin LindbladOK Djerf35:07+15:2613:12
8Amanda JanssonOK Djerf46:50+27:0917:36
9Paulina JägstedtHalmstad OK50:32+30:5118:59
10Moa BäckströmIF Rigor54:53+35:1220:37

H12

2 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JohanssonOK Kolmården25:499:42
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK27:18+1:2910:15
3Viktor CarlssonIK Trenne Ullared28:27+2:3810:41
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg29:26+3:3711:03
5Oscar KjellssonFalkenbergs OK46:16+20:2717:23
Noel AgmarkenHalmstad OKej godkänd
Filip BengtssonOK Lindenaej godkänd

D10

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva JohanssonOK Djerf33:3714:33

H10

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JägstedtHalmstad OK1:01:4926:45
2Alexander JanssonOK Djerf1:06:37+4:4828:50

H35

5 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AlvarssonMålilla OK39:376:38
2Anders BestermanIK Trenne Ullared42:19+2:427:06
3Henrik EricksonUlricehamns OK46:06+6:297:44
4Sven Åke BengtssonFalkenbergs OK47:00+7:237:53
5Magnus WallinIK Trenne Ullared48:59+9:228:13
6Stefan GraadIF Rigor55:56+16:199:23
7Magnus EliassonFK Friskus-Varberg1:04:11+24:3410:46
8Anders FranzénLidköpings VSK1:05:46+26:0911:02

D40

3 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LjungqvistLunds OK31:228:30
2Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg34:46+3:249:25
3Anna ErikssonOK Landehof35:37+4:159:39
4Charlotte ÖstermanVänersborgs SK36:56+5:3410:00
5Malin JohanssonFK Friskus-Varberg41:19+9:5711:11
Frauke Schmitt GranHalden SKej godkänd

H40

5 490 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK37:406:51
2Mattias LundinHalmstad OK38:34+0:547:01
3Fabian LjungquistLunds OK40:46+3:067:25
4Jens ArvidssonIF Rigor41:41+4:017:35
5Jan-Ove WikingIstrums SK43:13+5:337:52
6Anders ArfwedsonFrölunda OL43:47+6:077:58
7Anders LingJönköpings OK43:48+6:087:58
8Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK45:04+7:248:12
9Anders HellgrenFrölunda OL46:32+8:528:28
10Jonas RåbergLinköpings OK47:18+9:388:36
11Ola CarlssonStora Tuna OK48:31+10:518:50
12Mats NordahlHalmstad Garnison49:57+12:179:05
13Klas FriborgJönköpings OK50:10+12:309:08
14Robert SundströmFK Friskus-Varberg51:20+13:409:21
15Magnus BackanHalmstad OK53:57+16:179:49
16Gert WildheimFK Friskus-Varberg54:17+16:379:53
17Kjell EriksonSträngnäs-Malmby OL1:02:31+24:5111:23
18Fredrik PlumppuBredareds IF1:05:06+27:2611:51
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Stefan AgmarkenHalmstad OKej godkänd
Magnus TrofastBredaryds SOKej godkänd
Henrik LindbladOK Djerfej start

D45

3 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne JohanssonOK Dacke33:359:06
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna34:01+0:269:13
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK35:00+1:259:29
4Gunnel SvenssonOK Tranan36:49+3:149:58
5Susanne JohanssonFjärås AIK39:38+6:0310:44

H45

4 990 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan35:137:03
2Stefan ThellsénOK Roxen36:48+1:357:22
3Per OlaussenFredrikstad SK37:12+1:597:27
4Joel RydströmFK Finn37:21+2:087:29
5Anders LillieströmOK Roxen38:41+3:287:45
6Mårten WikströmHalmstad OK39:32+4:197:55
7Kjell EinarssonOK Skogshjortarna39:33+4:207:55
8Magnus AbrahamssonHylte OK41:09+5:568:14
9Per KällvikÅmåls OK42:36+7:238:32
10Kennet HorvathHalmstad OK43:25+8:128:42
11Sten Skytte KirkegaardCopenhagenO43:34+8:218:43
12Helge TillingsøeCopenhagenO45:03+9:509:01
13Mikael ÖhrnOK Bävern46:01+10:489:13
14Nils AronssonOK Tisaren48:10+12:579:39
15Per FranzénOK Södertörn48:12+12:599:39
16Sven SimonsenFredrikstad SK48:25+13:129:42
17Björn SvenssonOK Djerf49:03+13:509:49
18Johan MarsMarkbygdens OK49:22+14:099:53
19Håkan HansonFalkenbergs OK51:01+15:4810:13
20Tomas NilssonHässleholms OK53:40+18:2710:45
21Håkan ErikssonHästveda OK54:09+18:5610:51
22Per GerdleHalmstad OK54:45+19:3210:58
23Göran NordSol Tranås55:47+20:3411:10
24Peter RavnellGudhems IF56:09+20:5611:15
25Håkan LindbergOK Djerf57:03+21:5011:25
26Yngve KihlbergHalmstad OK58:01+22:4811:37
27Per JohanssonOK Reftele1:05:26+30:1313:06
28Tommy StrandmarkHalmstad OK1:19:32+44:1915:56
Peter BadenfeltFalkenbergs OKej godkänd
Thomas BäckströmIF Rigorej godkänd

D50

3 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF30:409:31
2Anne UddMarkbygdens OK30:52+0:129:35
3Maria HalvarssonFjärås AIK30:56+0:169:36
4Anne-Marie EricssonKristinehamns OK32:52+2:1210:12
5Lena Sandgren SwartzOK Orion34:28+3:4810:42
6Lena RunessonOK Vivill35:36+4:5611:03
7Tina HagårdRävetofta OK35:56+5:1611:09
8Ingrid KensbyOK Tyr36:39+5:5911:22
9Karin BergdahlSävedalens AIK39:44+9:0412:20
10Elisabeth FredrikssonGudhems IF40:32+9:5212:35
11Christina SegerslättSkåneslättens OL42:48+12:0813:17
12Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK43:21+12:4113:27
13Ingvor JohanssonFalkenbergs OK49:15+18:3515:17
14Ingrid RoosMotala AIF OL53:38+22:5816:39
15Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:11:31+40:5122:12
Linnea Carling ElofssonFjärås AIKej godkänd
Sofie NylanderOK Kåreej start

H50

4 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard ImarkTullinge SK31:566:31
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK35:21+3:257:12
3Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK35:27+3:317:14
4Peter RidefeltOK Linné36:07+4:117:22
5Mats JönssonKorsnäs IF OK36:27+4:317:26
6Jörgen BatzSkarpnäcks OL37:10+5:147:35
7Claes EkbergLidköpings VSK37:57+6:017:44
8Christer MannfolkUlricehamns OK38:57+7:017:56
9Krister KarlssonOK Nackhe41:15+9:198:25
10Tomas TranbergMarkbygdens OK41:17+9:218:25
11Torbjörn HalvarssonFjärås AIK41:32+9:368:28
12Stefan SjöblomFrölunda OL41:46+9:508:31
13Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared44:02+12:068:59
14Christer CarlssonSävedalens AIK46:30+14:349:29
15Bengt HolménHylte OK46:36+14:409:30
16Mats KensbyOK Tyr48:00+16:049:47
17Jens ArboreliusIS Kullen50:05+18:0910:13
18Anders PetterssonVästerviks OK54:28+22:3211:06
19Hans LindgrenOK Skogshjortarna56:26+24:3011:31
20Sven-Olof PålssonKungälvs OK56:56+25:0011:37
Sören NaseniusIFK Göteborgej start
Benny JohanssonOK Refteleej start

D55

3 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela NelsénFalkenbergs OK32:3210:06
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK40:59+8:2712:43
3Yvonne CarlssonStora Tuna OK44:51+12:1913:55
4Monica WassFalkenbergs OK45:01+12:2913:58
5Siv LarssonVäxjö AIS47:24+14:5214:43
Inger GustafssonOK Gisleej start

H55

4 040 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK31:497:52
2Tomas GeorgssonOK Nackhe32:05+0:167:56
3Roland SvenssonMariestads FK34:09+2:208:27
4Håkan SanderiLidköpings VSK35:06+3:178:41
5Anders SpånérGöteborg-Majorna OK36:49+5:009:06
6Tommy JohnssonOK Nackhe39:15+7:269:42
7Anders BjörklundSävedalens AIK39:41+7:529:49
8Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK40:28+8:3910:00
9Raul LindströmOK Löftan41:33+9:4410:17
9Christer FolkessonEksjö SOK41:33+9:4410:17
11Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe41:35+9:4610:17
12Owe TörnrothHjobygdens OK41:56+10:0710:22
13Ingemar PeterssonMarkaryds FK42:22+10:3310:29
14Thomas AlmqvistVästerviks OK42:24+10:3510:29
15Mats TellqvistHalmstad OK42:49+11:0010:35
16Bertil AxbomOK Landehof42:58+11:0910:38
17Arne AnderssonOK Torfinn43:32+11:4310:46
Bernt AnderssonIF Rigorej start
Sten SegerslättSkåneslättens OLej start
Christer FranssonMotala AIF OLej start

H60

3 810 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny PetterssonMarkbygdens OK31:498:21
2Kent GranqvistVästerviks OK32:27+0:388:31
3Bengt JohanssonOK Skogshjortarna34:20+2:319:00
4Björn NilssonOK Nackhe34:23+2:349:01
5Stefan MillegårdSävedalens AIK36:23+4:349:32
6Bill SchölinTockarps IK36:41+4:529:37
7Karl Uno AnderssonFalkenbergs OK37:55+6:069:57
8Christer NälemarkOK Djerf38:48+6:5910:11
9Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK39:33+7:4410:22
10Christer NordströmOK Älvsjö-Örby39:47+7:5810:26
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS43:13+11:2411:20
12Ronald McGrailHjärnarps GH OL44:12+12:2311:36
13Christer HåkanssonFalkenbergs OK44:53+13:0411:46
14Hans TrofastTenhults SOK44:57+13:0811:47
15Ingemar ZiljatOK Djerf45:27+13:3811:55
16Erik HallgrenFinspångs SOK49:42+17:5313:02
17Inge JovikenIF Rigor49:44+17:5513:03
18Anders HedinMotala AIF OL1:02:18+30:2916:21
Kenth SundgrenSkåneslättens OLej godkänd
Stig GustafssonBredaryds SOKej start

D65

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde28:1610:47
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK32:54+4:3812:33
3Gun Inger SahlbergLånghundra IF34:50+6:3413:17
4Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK34:54+6:3813:19
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK36:18+8:0213:51
6Ulla LingJönköpings OK37:54+9:3814:27
7Margareta HolmbergIF Hagen46:26+18:1017:43
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H65

3 810 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna33:258:46
2Roger DanielssonLinköpings OK34:11+0:468:58
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:36+4:119:52
4Jonas LarssonOK Kullingshof38:05+4:409:59
5Nils KarlssonVäxjö AIS39:48+6:2310:26
6Hans CarlstedtSävedalens AIK41:41+8:1610:56
7Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK43:58+10:3311:32 Ladda ner rutt i gpx-format
8Roland NilssonFalköpings AIK OK44:01+10:3611:33
9Per-Olof FernbergIS Skanne44:36+11:1111:42
10Christer SamuelssonOK Löftan44:54+11:2911:47
11Bo FranssonOK Njudung46:10+12:4512:07
12Anders BjörnbergFrölunda OL47:01+13:3612:20
13Bengt StåhlHjärnarps GH OL48:48+15:2312:48
14Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo50:43+17:1813:18
15Bengt GardOskarströms OK51:01+17:3613:23
16Ulf SkogtjärnOK Linné52:11+18:4613:41
17Bo SenjeHalmstad OK1:08:43+35:1818:02
Ole SvendsenOK Roskildeej godkänd
Kjell BengtssonSävedalens AIKej godkänd
Sören AnderssonIK Dranej start
Hans Morgan CarlssonIFK Göteborgej start
Rune EliassonFalkenbergs OKej start
Sune AnderssonHalmstad OKej start

H70

3 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK32:479:41
2Ernie BroströmHalmstad OK33:48+1:0110:00
3Roland LagessonOK Löftan35:09+2:2210:23
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad35:22+2:3510:27
5Ivan ErnvidUlricehamns OK37:08+4:2110:59
6Roland DahlIFK Göteborg37:09+4:2210:59
7Knut Oskar HöökOK Klyftamo37:29+4:4211:05
8Yngve JohanssonKristinehamns OK38:54+6:0711:30
9Åke NordbergOK Klyftamo39:43+6:5611:45
10Bertil BengtssonFalkenbergs OK40:29+7:4211:58
11Ronny AnderssonOK Skogshjortarna40:49+8:0212:04
12Lars LjungbergTrollhättans SOK46:09+13:2213:39
13Sune LindellOK Hällen47:12+14:2513:57

H75

2 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK31:2011:31
2Ingemar HolmbergIF Hagen31:32+0:1211:35
3Sven-Erik LundAnderstorps OK38:37+7:1714:11
4Stig JohanssonHalmstad OK38:53+7:3314:17
5Helmer EkbergÄtrans IF41:12+9:5215:08
6Stig GustavssonHalmstad OK46:40+15:2017:09
7Owe DammvikOskarströms OK56:20+25:0020:42
KarlErik FranssonTrollhättans SOKej godkänd

U1

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester FreidlitzOK Landehof35:0815:08
2Matilda FreidlitzOK Landehof35:14+0:0615:11
3Arvid JohanssonOK Djerf52:46+17:3822:44

U2

2 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf HäroldSol Tranås25:2911:01
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK27:39+2:1011:58
3Lovisa LagerHalmstad OK28:10+2:4112:11
4Lisa SwartzOK Orion46:30+21:0120:07
5Nils SwartzOK Orion46:31+21:0220:08
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej start

Öppen motion 1

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ErlandssonOK Vivill36:3915:51
2Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK36:41+0:0215:52
3Emma LingJönköpings OK46:30+9:5120:07
4Erik LingJönköpings OK47:04+10:2520:22
5Ayan LingJönköpings OK47:25+10:4620:31
6Tina LjungqvistLunds OK54:54+18:1523:45
7Klas LjungqvistLunds OK54:58+18:1923:47
Molly LindOK Lindenaej godkänd

Öppen motion 3

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tom WahlgrenSarpsborg OL30:5810:40
2Marie PetterssonVästerviks OK46:00+15:0215:51
3Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK46:01+15:0315:52
Totte HolmMarkbygdens OKej godkänd
Alexander SkaugHalden SKej godkänd
Erlend BrendstuenHalden SKej godkänd

Öppen motion 4

4 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HagströmFalkenbergs OK44:239:20
2Karl BengtssonSol Tranås46:33+2:109:48

Öppen motion 6

4 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK34:538:20
2Mårten CedercrantzHalmstad Garnisons IF37:26+2:338:57
3Herman AnderssonLidköpings VSK39:33+4:409:27
4Johanna WillstrandBurseryds IF44:56+10:0310:44
5Nina BejbomUddevalla OK51:36+16:4312:20
6Bengt EkHalmstad OK52:16+17:2312:30
7Gunnar BejbomUddevalla OK58:59+24:0614:06

Öppen motion 7

3 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JacobssonÖSeT SkidO27:198:04
2Per BrahmLånghundra IF28:15+0:568:21
3Maria JohanssonOK Löftan28:27+1:088:25
4Helena Isakssonvacant30:04+2:458:53
5Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo31:25+4:069:17
6Gustav ErlandssonOK Vivill32:02+4:439:28
7Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg32:13+4:549:31
8Lars RunessonOK Vivill37:12+9:5311:00
9Ingmar ErikssonFalkenbergs OK38:54+11:3511:30
10Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal48:58+21:3914:29

Öppen motion 8

4 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola WillstrandOK Gisle37:047:25
2Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK38:35+1:317:43
3Peter WilhelmssonOK Dacke49:33+12:299:55
4Annika JosefssonOK Dacke55:31+18:2711:07
5Daniel LundkvistHalmstad Garnisons IF57:00+19:5611:25
6Björn AxelssonTullinge SK58:08+21:0411:38
7Bo PerssonOK Lindena1:03:53+26:4912:48

Öppen motion 9

6 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK45:487:14
Mattias JägstedtHalmstad OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser