Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini 5-dagars 2018, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini 5-dagars 2018, etapp 4
Arrangörsorganisationer: OK Tyr / Skattkärrs SOK
Datum: torsdag 28 juni 2018

Bana 2 Lätt

2 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David Wigh-DahlgrenFilipstads OK13:306:25
2Trond LinnesOdal OL16:43+3:137:57
3Ylva NordLustens OK17:13+3:438:11
4Henry NordströmKils OK17:34+4:048:21
5Anton Wigh-DahlgrenFilipstads OK19:19+5:499:11
6Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr20:21+6:519:41
7Vincent LjungbergOK Tyr20:42+7:129:51
8Joel WIlhelmssonFilipstads OK23:13+9:4311:03
9Lilly BergenfurSkattkärrs SOK23:36+10:0611:14
10Alva RööhsSkattkärrs SOK23:42+10:1211:17
11Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf30:37+17:0714:34
12Birgit LjungOK Gipen32:11+18:4115:19
13Alvin NordLustens OK35:21+21:5116:50
14Annachiara OffsasA.S.D. Unione Lombarda1:29:25+1:15:5542:34
15Margherita OrtfeldtA.S.D. Unione Lombarda1:29:31+1:16:0142:37
Joline PetriOK Djerfej start

Bana 3 Svår

3 100 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan FogelbergVästvärmlands OK27:418:55
2Bengt SvedjebySkattkärrs SOK28:50+1:099:18
3Ingemar ZiljatKristinehamns OK32:21+4:4010:26
4Mikael HjerpeOK Tyr33:09+5:2810:41
5Rasmus WestlundOK Tyr34:01+6:2010:58
6Catarina HögkvistOK Tyr34:52+7:1111:14
7Åke GustavssonOK Älgen35:03+7:2211:18
8Hans PerssonOK Älgen37:07+9:2611:58
9Markus HultsvedOK Tyr37:14+9:3312:00
10Anders HederOK Tyr37:24+9:4312:03
11Johan HenricssonOK Tyr37:47+10:0612:11
12Niklas HultKils OK37:48+10:0712:11
13Jan SvenssonOK Tyr37:49+10:0812:11
14Thomas MobergOK Tyr37:58+10:1712:14
15Thomas BomanSkattkärrs SOK38:25+10:4412:23
16Ann-Sofie HultsvedOK Tyr41:07+13:2613:15
17Johan PetriOK Djerf41:24+13:4313:21
18Carola KarlssonOK Tyr41:33+13:5213:24
19Monica DjurbergOK Tyr41:38+13:5713:25
20Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK41:55+14:1413:31
21Lars MellkvistOK Hierne42:38+14:5713:45
22Karin MoodhOK Tyr42:47+15:0613:48
23Anders OlssonOK Tyr43:09+15:2813:55
24Johanna AlfredssonOK Tyr43:16+15:3513:57
25Oskar ErikssonOK Älgen43:50+16:0914:08
26Leif SalinOK Tyr45:00+17:1914:30
27Victoria OrtfeldtA.S.D. Unione Lombarda46:58+19:1715:09
28Birgitta DahlströmLustens OK47:18+19:3715:15
29Lennart MattssonLustens OK48:15+20:3415:33
30Mikkel AasnessOdal OL49:12+21:3115:52
31Anne NilssonOK Tyr51:21+23:4016:33
32Anna ErikssonOK Älgen51:40+23:5916:40
33Lars BroströmDegerfors OK52:51+25:1017:02
34Agneta BomanSkattkärrs SOK54:29+26:4817:34
35Eva TrangiusOK Tyr59:03+31:2219:02
36Mårten SvenssonOK Gipen1:02:38+34:5720:12
37Gunnar NymanOK Djerf1:09:50+42:0922:31
Elin BomanSkattkärrs SOKej godkänd

Bana 3.5 Mellan

3 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK26:438:05
2Gustav NilssonOK Tyr27:26+0:438:18
3Lina UllerKils OK28:37+1:548:40
4Alfred NybergSkattkärrs SOK29:55+3:129:03
5Moa NilssonKlubblös30:20+3:379:11
6Felicia RööhsSkattkärrs SOK31:43+5:009:36
7Sixten BihlOK Tyr33:28+6:4510:08
8Sara Storm-AnderssonOK Tyr33:42+6:5910:12
9Izabella LjungbergOK Tyr34:58+8:1510:35
10Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK35:35+8:5210:46
11Maja MagnussonLustens OK40:07+13:2412:09
12Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf43:51+17:0813:17
13Emma LiliegrenOK Djerf44:09+17:2613:22
14Albin RansjöOK Tyr44:39+17:5613:31
15Ingela SvenssonOK Tyr46:09+19:2613:59
16Oscar AnderssonOK Tyr47:08+20:2514:16
17Lotta PermanOK Tyr48:45+22:0214:46
18Oddvar GravingenOK Hierne50:26+23:4315:16
19Emilia BreilingKlubblös59:29+32:4618:01
20Irma SundqvistKlubblös59:31+32:4818:02
Eva KappelOK Tyrej start

Bana 4 Svår

4 200 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK32:487:48
2Magnus NordströmKils OK34:54+2:068:18
3Stefan WennbergSkattkärrs SOK38:00+5:129:02
4Mats WilhelmssonFilipstads OK38:02+5:149:03
5Anders HedqvistEksjö Garnisons IF39:03+6:159:17
6Örjan BeckiusOK Tyr40:42+7:549:41
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK41:05+8:179:46
8Malin NymanOK Tyr42:45+9:5710:10
9Per HögkvistOK Tyr42:56+10:0810:13
10Lina RööhsSkattkärrs SOK44:05+11:1710:29
11Erik WikströmOK Tyr44:49+12:0110:40
12Mikael RööhsSkattkärrs SOK45:36+12:4810:51
13Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK45:53+13:0510:55
14Kent LindhOK Tyr46:53+14:0511:09
15Annelie WighFilipstads OK48:49+16:0111:37
16Linda GustafssonOK Tyr49:05+16:1711:41
17Jonas SamuelssonLustens OK50:34+17:4612:02
18Anna UllerKils OK50:38+17:5012:03
19Börje RåbergOK Tyr51:08+18:2012:10
20Lars AnderssonOK Tyr51:53+19:0512:21
21Bertil JohanssonKristinehamns OK51:54+19:0612:21
22Sven-Erik BrodinKristinehamns OK54:04+21:1612:52
23Anna Weckner WestlundOK Tyr54:32+21:4412:59
24Jenny NybergSkattkärrs SOK54:55+22:0713:04
25Ulf MellerdalKils OK55:38+22:5013:14
26Leif EricssonOK Tyr57:48+25:0013:45
27Björn EngströmLustens OK58:15+25:2713:52
28Björn SvenssonSK Örnen59:21+26:3314:07
29Ulf NordzellOK Djerf59:56+27:0814:16
30Amanda MellerdalKils OK1:01:07+28:1914:33
31Åke KappelOK Tyr1:01:38+28:5014:40
32Isak WikströmOK Tyr1:02:35+29:4714:54
33Michael ForslundKristinehamns OK1:02:42+29:5414:55
34Carolina AnderssonKristinehamns OK1:14:20+41:3217:41
Marit NilssonKils OKej godkänd
Ann HyvönenSkattkärrs SOKej godkänd

Bana 5.5 Svår

5 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundOK Tyr38:026:47
2Jonathan UllerKils OK41:02+3:007:19
3Sixten WestlundOK Tyr42:14+4:127:32
4Mats LiljaOK Älgen43:05+5:037:41
5Martin LjungbergOK Tyr43:41+5:397:48
6Waldemar AnderssonLånghundra IF44:21+6:197:55
7Fredrik NordströmOK Älgen44:28+6:267:56
8Per FredbergKristinehamns OK45:14+7:128:04
9Rolf WikströmOK Tyr47:19+9:178:26
10Johannes SvenssonOK Tyr47:51+9:498:32
11Pär NymanOK Tyr47:57+9:558:33
12Bengt JohanssonOK Tyr48:59+10:578:44
13Mikael NybergSkattkärrs SOK49:17+11:158:48
14Thomas HollowellOK Tyr49:46+11:448:53
15Erik ErikssonOK Älgen52:29+14:279:22
16Lars Audun HadlandOddersjaa54:53+16:519:48
17Mathias BjörklundOK Tyr56:48+18:4610:08
18Jens BeironSkattkärrs SOK58:51+20:4910:30
19Jonas LarssonKristinehamns OK58:53+20:5110:30
20Elin ErikssonVästvärmlands OK1:00:29+22:2710:48
21Emil WåhlinMullsjö SOK1:10:24+32:2212:34
My WestlundOK Tyrej godkänd
Lukas KatvalaKarlskrona SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser