Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningsorientering
Arrangörsorganisation: Seskarö IF
Datum: torsdag 24 maj 2018

Korta

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oiva OikarinenSuunta 200050:0120:24
2Karl Erik NyströmSeskarö IF50:59+0:5820:48
Matti OikarinenSuunta 2000ej godkänd

Mellan

3 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mette PalokangasAlatornion Pirkat30:409:27
2Lari NissinenAlatornion Pirkat35:09+4:2910:50
3Aale GrekulaAlatornion Pirkat44:54+14:1413:51
4Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat45:05+14:2513:54
5Kjell HenrikssonSeskarö IF47:10+16:3014:33
6Gösta KlippmarkHaparanda OK50:57+20:1715:43
7Kaisa PalokangasAlatornion Pirkat51:25+20:4515:52
8Mats LindströmSeskarö IF51:46+21:0615:58
9Ingemar SandströmSeskarö IF53:20+22:4016:27
10Esa VanninenAlatornion Pirkat54:09+23:2916:42
11Urban KinnunenHaparanda OK56:18+25:3817:22
12Markus PalokangasAlatornion Pirkat56:47+26:0717:31
13Tuula HaaseOunasvaaran Hiihtoseura1:22:08+51:2825:20
14Gunilla TholerudSeskarö IF1:30:31+59:5127:56
Tatu PalokangasAlatornion Pirkatej godkänd
Linnea RahkolaKlubblösej godkänd

Långa

4 730 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar IsakssonSeskarö IF34:147:14
2Jyrki PessaHaparanda OK42:43+8:299:01
3Ville VäkeväinenLänsi-Rajan Rasti44:07+9:539:19
4Roger WestinSK Gränsen45:25+11:119:36
5Janne YlimaulaAlatornion Pirkat46:19+12:059:47
6Antti KalapudasAlatornion Pirkat48:07+13:5310:10
7Jens WestinSeskarö IF49:03+14:4910:22
8Jan LindströmSeskarö IF49:37+15:2310:29
9Janne KotaniemiAlatornion Pirkat51:19+17:0510:50
10Håkan TholerudSeskarö IF53:18+19:0411:16
11Markku OikarinenSuunta 200055:20+21:0611:41
12Matti PöntinenSuunta 20001:05:34+31:2013:51
13Nina FrantSuunta 20001:10:59+36:4515:00
14Elias TolvanenAlatornion Pirkat1:19:14+45:0016:45
15Heidi TolvanenAlatornion Pirkat1:19:23+45:0916:46
16Sauli TuomalaSuunta 20001:25:17+51:0318:01
Venla TaulavuoriAlatornion Pirkatej godkänd

Nybörjar

1 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Venla KinnunenHaparanda OK17:4211:38
2Ingela KinnunenHaparanda OK17:47+0:0511:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser