Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Salaortsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Salaortsmästerskap
Arrangörsorganisation: Sala OK
Datum: onsdag 30 maj 2018

H16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln47:16

D14

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea EhnbergSala OK1:05:2229:18

D12

2 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester AspersandSala OK1:02:2729:27

D40

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica BengtssonSala OK43:0015:34
2Marie LindströmOK Triangeln1:04:29+21:2923:21

D50

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NorrbomSala OK51:5818:49

H50

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JönssonOK Triangeln29:1610:36
2Lars LandströmLånghundra IF32:28+3:1211:45
3Tommy FröjdSundsvalls OK35:24+6:0812:49
4Lars LundénAvesta OK38:11+8:5513:50
5Peter KraftSala OK43:28+14:1215:44
6David SöderströmSala OK44:43+15:2716:12
7Johan AspersandSala OK53:36+24:2019:25

D60

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Britt PetterssonSala OK47:4919:40
2Gun JanssonSala OK47:54+0:0519:42
3Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:01:44+13:5525:24

H60

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thom SandvikAvesta OK25:5310:39
2Göran LarssonSala OK28:37+2:4411:46
3Sten-Åke HolmbergSala OK29:08+3:1511:59

D70

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maud BengtssonSala OK1:00:1824:48

H70

2 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth JanssonSala OK34:4114:16
2Nils-Erik ErikssonSala OK34:53+0:1214:21
3Östen ErikssonAvesta OK40:24+5:4316:37
4Lars-Olov JohanssonSala OK45:04+10:2318:32
5Christer SundströmSala OK54:16+19:3522:19

Öppen motion 1

1 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid KirkhaugSala OK30:5318:16
2Rasmus BolanderSala OK31:11+0:1818:27
3August LindblomSala OK31:27+0:3418:36
3Olle BolanderSala OK31:27+0:3418:36
5Christian Jönsson UlateOK Triangeln42:58+12:0525:25
6Ezana Yosief GhideSala OK44:44+13:5126:28
7Lovisa BouvinSala OK1:41:11+1:10:1859:52
Alma och Ylva KarleridhSala OKutgått
Douglas FolkegårdSala OKej start
Solhem TesfazgiSala OKej start

Öppen motion 3

2 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brittlis WallgrenSala OK1:02:0127:48
Åsa ErikssonSala OKej godkänd

Öppen motion 5

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan BurellOK Enen55:4522:56
2Shanti SöderströmSala OK1:01:39+5:5425:22

H17-39

4 140 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten KällströmSala OK42:4210:18
2Jan EhnbergSala OK51:23+8:4112:24
3Stefan SamuelssonHeby AIF1:07:28+24:4616:17
Yosief ArkebomSala OKutgått

D17-39

4 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine NordströmOK Triangeln43:2810:29
2Lena LarssonSala OK55:47+12:1913:28
3Malin EkmanSala OK1:17:21+33:5318:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser