Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets sprintcup deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets sprintcup deltävling 1
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: tisdag 29 maj 2018

Långa Damer

3 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia BerganderEksjö SOK20:346:20
2Linda NordinEksjö SOK21:14+0:406:33
3Thea Nordin AbajiEksjö SOK21:33+0:596:39
4Elisabeth HagelbergEksjö SOK22:18+1:446:52
5Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK23:11+2:377:09
6Lina LudvigssonEksjö SOK24:47+4:137:38
7Helena KarlssonNässjö OK26:32+5:588:11
8Liza JohanssonSol Tranås30:17+9:439:20
9Susanne BerganderEksjö SOK33:26+12:5210:19
Alma GustafssonSOK Anebyej godkänd

Mellan Damer

2 210 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby15:297:00
2Felicia FyhrSOK Aneby15:32+0:037:01
3Tilda RosanderSOK Aneby16:21+0:527:23
4Tilda HagelbergEksjö SOK16:36+1:077:30
5Ella PerssonEksjö SOK17:17+1:487:49
6Smilla LennartssonNässjö OK17:44+2:158:01
7Alva HagelbergEksjö SOK17:51+2:228:04
8Linda SahlinNässjö OK19:10+3:418:40
9Linda KindgrenNässjö OK19:47+4:188:57
10Frida LindénVäxjö OK19:57+4:289:01
11Mona LindénVäxjö OK21:31+6:029:44
12Tuva JohanssonNässjö OK23:36+8:0710:40
13Veronica SahlinNässjö OK23:50+8:2110:47
14Vivianne LindstamSol Tranås24:08+8:3910:55
15Petra Svensson25:13+9:4411:24

Korta Damer

1 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa EdvardssonEksjö SOK14:538:21
2Lisa EkegrenSOK Aneby15:01+0:088:26
3Julia AbajiEksjö SOK15:44+0:518:50
4Emma LindénVäxjö OK19:28+4:3510:56
5Agnes KindgrenNässjö OK19:33+4:4010:58
6Amanda FyhrSOK Aneby34:33+19:4019:24
7Lina PerssonSOK Aneby36:20+21:2720:24
8Elise JohanssonNässjö OK37:28+22:3521:02
Tove JakobssonEksjö SOKej start

Långa Herrar

3 240 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob LindstamOK Ravinen16:395:08
2Simon LennermoNässjö OK17:40+1:015:27
3Andreas EkbladhSol Tranås18:03+1:245:34
4Jari HuttunenSOK Aneby19:24+2:455:59
5Sixten EkbladhSol Tranås19:32+2:536:01
6Arne KlintbergEksjö SOK20:55+4:166:27
7Tommy ErikssonNässjö OK21:16+4:376:33
8Simon NilssonEksjö SOK21:28+4:496:37
9Lars HagelbergEksjö SOK21:34+4:556:39
10Christian EricssonEksjö Garnisons IF22:08+5:296:49
11Hampus FyhrSOK Aneby22:46+6:077:01
12Philip HjellströmGränna-Bygdens OK23:17+6:387:11
13Mikael ÖrnOK Bävern25:07+8:287:45
14Jonny LindénVäxjö OK26:14+9:358:05
15Leif JohanssonSol Tranås28:51+12:128:54
16Stellan AhnströmForserums SOK29:15+12:369:01
17Kenneth AnderssonNässjö OK29:44+13:059:10
18Maxim JohanssonSol Tranås32:21+15:429:59

Mellan Herrar

2 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WretbäckSOK Aneby17:027:42
2Mikael FyhrSOK Aneby17:35+0:337:57
3Peter SahlinNässjö OK20:21+3:199:12
4Mikael JanssonForserums SOK20:59+3:579:29
5Göran LillieströmSOK Aneby22:23+5:2110:07
6Tommy OlaussonSOK Aneby22:43+5:4110:16
7Ola GustafssonSOK Aneby35:32+18:3016:04
8Lars Åke NordenSOK Aneby36:38+19:3616:34

Korta Herrar

1 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid RosanderSOK Aneby21:0411:50
2Viktor WretbäckSOK Aneby25:12+4:0814:09
3David DackeSOK Aneby28:24+7:2015:57
4Vilmer HagelbergEksjö SOK39:16+18:1222:03
Pelle JakobssonEksjö SOKej start
Måns PerssonEksjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser