Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Hagenstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Hagenstugan
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / IF Hagen
Datum: torsdag 28 juni 2018

Långa

4 150 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK41:049:53
2Hans G BernhardMariestads FK42:3910:16
3Vidar LövingTibro OK44:4910:47
4Bertil KarlssonHjobygdens OK46:3811:14
5Stig JohanssonFalköpings AIK OK47:2111:24
6Roland SvenssonOK Skogsstjärnan48:4711:45
7Ove FlinkIK Albion49:0311:49
8Bo KlamfeltTibro OK49:0911:50
9Jan AlbertssonIstrums SK49:2611:54
10Krister KarlssonIstrums SK51:2412:23
11Lars JohanssonOK Skogshjortarna51:3612:26
12Dennis RoosSOK Träff53:3412:54
13Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo56:2913:36
14Rune LarssonOK Skogshjortarna58:0113:58
15Benny HoffmanGudhems IF59:0114:13
16Lars WahlströmIstrums SK1:00:1414:30
17Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:01:4714:53
18Conny LjungbergVolvo1:03:3215:18
19Monica LööfMariestads FK1:03:5515:24
20Stig HjerpIstrums SK1:13:0217:35
21Gert JohanssonIK Gandvik1:13:5617:48
22Torgny GrönlundLidköpings VSK1:15:0818:06
23Thorbjörn LarssonLidköpings VSKej godkänd

Mellan

3 570 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt JohanssonFalköpings AIK OK41:2411:35
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK44:3312:28
3Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu45:0012:36
4Berit KlamfeltTibro OK45:4512:48
5Håkan LööfMariestads FK45:5412:51
6Inger HolmstrandHerrljunga SK skid o46:4613:05
7Kristina LarssonOK Klyftamo47:2513:16
8Folke DahlénLidköpings VSK47:4913:23
9Ylva GefvertOK P448:2813:34
10Birgitta KarlssonRyda SK48:4013:37
11Bert ThorssonRyda SK49:1613:48
12Lars KarlssonUlricehamns OK50:1614:04
13Ulf ÖstlundIstrums SK50:2514:07
14Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan51:1314:20
15Bengt Åke AnderssonOK Amne51:2814:24
16Monica AbrahamssonGudhems IF52:3514:43
17Lars LarssonOK Frisene53:0714:52
18Kay SvenssonOK P456:5915:57
19Göran JohanssonIK Gandvik57:1016:00
20Ingrid KarlssonUlricehamns OK57:3516:07
21Ann-Marie TiveljungIK Gandvik57:5316:12
22Marite ÅkerströmSOK Träff58:0516:16
23Petter RybergMariestads FK59:3216:40
24Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan1:00:2416:55
25Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:00:3716:58
26Sune GustafssonTibro OK1:04:2818:03
27Torbjörn HaginIK Gandvik1:04:5618:11
28K-E JohanssonIstrums SK1:05:2518:19
29Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu1:09:1119:22
30Reits HallOK Amneej godkänd
31Peter NyströmMariestads FKej godkänd
32Inge AnderssonOK Skogsstjärnanej godkänd

Korta

2 770 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa TofténHjobygdens OK37:5813:42
2Conny SvanFrämmestads IK41:0214:48
3Christer LundbergFalköpings AIK OK41:1914:54
4Lernnart SibeckFalköpings AIK OK42:3115:20
5Hans LarssonOK P443:3315:43
6Per-Erik CarlssonIF Hagen43:5515:51
7Harry SundbergOK Klyftamo45:1416:19
8Karl BergstrandHjobygdens OK46:3016:47
9Kenneth MörkIK Wilske46:5216:55
10Villy FribergLidköpings VSK46:5616:56
11Knut HöökOK Klyftamo47:4217:13
12Lennart KrantzOK Klyftamo48:0817:22
13Kjell PerssonMariestads FK48:4017:34
14Per-Olof JohanssonOK Klyftamo50:0618:05
15Lars-Erik LarssonOK Amne50:1218:07
16Jonny AspT2 IF52:2618:55
17Gunnar BrystHjobygdens OK52:4419:02
18Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK53:5519:27
19Jan-Olof AnderssonMariestads FK54:1619:35
20Kent FredrikssonOK Skogsvargarna54:3219:41
21Ann-Chistine LarssonOK Frisene55:1819:57
22Regor NiklassonIK Albion55:2820:01
23Karl-Inge KarlssonIstrums SK56:3720:26
24Monica NiklassonIK Albion56:4520:29
25Anita NordbergOK Klyftamo57:1920:41
26Sigvard OskarssonIstrums SK58:1621:02
27Britt-Marie RydbergIstrums SK58:4421:12
28Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK59:1421:23
29Linnea HallOK Amne1:01:2622:10
30Pia de BatsOK Amne1:02:2722:32
31Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:04:1823:12
32Thomas LiffnerFalköpings AIK OK1:05:1223:32
33Lars ErikssonOK Klyftamo1:07:2224:19
34Åsa GrenaboHjobygdens OK1:08:5724:53
35Catarina KarlssonSOK Träffej godkänd
36Anne-Marie ArkåsenFalköpings AIK OKej godkänd
37Anne StentoftOK Klyftamoej godkänd
38Stefan StentoftOK Klyftamoej godkänd
39Åke NordbergOK Klyftamoej godkänd

Kort Kort

2 390 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK36:2715:15
2Roland KarlssonSOK Träff37:2515:39
3Börje SundbergIK Albion41:2117:18
4Anders NilssonRyda SK41:2317:18
5Sune HagströmIstrums SK42:2117:43
6Birgitta JohanssonIK Gandvik43:2418:09
7Lars SennbergTibro OK43:5818:23
8Anne-Catrine PerssonMariestads FK44:3518:39
9Yngve JohanssonIstrums SK45:3219:03
10Lars FribergMariestads FK45:3819:05
11Karl Gustav LarssonOK P446:4319:32
12Margit RybergOK Klyftamo46:4419:33
13Bertil HolmqvistIK Gandvik46:5819:39
14Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna46:5919:39
15Eva BrodénOK P447:2319:49
16Ulf NyströmLidköpings VSK47:4319:57
17Bengt ÅkerströmSOK Träff48:1820:12
18Lennart WetterstadFalköpings AIK OK50:3221:08
19Tord LöövOK Klyftamo51:5221:42
20Lars LångOK Klyftamo54:3822:51
21Gun ThorssonRyda SK55:1223:05
22Kristina JohanssonMullsjö SOK56:3623:40
23Anita PehrsonIstrums SK56:5923:50
24Lars-Erik HöökIK Gandvik57:3724:06
25Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan58:1624:22
26Evert JenhallOK Skogsvargarna1:00:0325:07
27Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK1:00:2125:15
28Roland LagerstedtTibro OK1:00:2425:16
29Vimar NilssonOK P41:02:4126:13
30Lars HedbergOK Klyftamo1:03:1026:25
31Per GustavssonOK Klyftamo1:04:0526:48
32Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu1:04:2226:55
33Ingela LidvallFrämmestads IK1:04:4927:07
34Kurt CarlssonOK Klyftamo1:36:0240:10
35Bernt OlssonOK Klyftamoej godkänd
36Louise LindbergIK Wilskeej godkänd
37Barbro WahlströmIstrums SKej godkänd
38Birgit CarlssonMariestads FKej godkänd

Mini kort

1 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK45:0029:24
2Börje KarlssonRyda SK45:3929:50
3Gert JohanssonIstrums SK49:2632:18
4Folke HörstrandOK Klyftamo51:2133:33
5Sven ErikssonOK Skogsstjärnan53:2834:56
6Erling GökstorpIK Albion1:01:1340:00
7Kurt StenbergIK Gandvikej godkänd
8Kurt JohanssonOK Skogsstjärnanej godkänd
9Arne SvanFrämmestads IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser