Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOK Motionsorientering 3 (Marahällan)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOK Motionsorientering 3 (Marahällan)
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 28 maj 2018

Öppen motion 1

1 770 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin Waldersson BrandtVännäs OK15:118:34
2Samuel AnderssonVännäs OK20:56+5:4511:49
3Mattias AnderssonVännäs OK21:08+5:5711:56
4Henning ÅströmVännäs OK22:03+6:5212:27
5Elmer JonssonVännäs OK23:14+8:0313:07
6Tyra RosénStöcksjö IS27:13+12:0215:22
7Hjalmar RosénVännäs OK27:16+12:0515:24
8Alma StrandbergVännäs OK29:20+14:0916:34
9Miriam AnderssonVännäs OK31:26+16:1517:45
10Gustav StålnackeVännäs OK31:28+16:1717:46
11Agnes ÅdahlVännäs OK31:58+16:4718:03
12Lydia Waldersson BrandtVännäs OK32:00+16:4918:04
13Filippa BrandtVännäs OK32:13+17:0218:12
14Jonatan ÅdahlVännäs OK34:10+18:5919:18
15Adele JohanssonVännäs OK37:08+21:5720:58
16Tim OlovssonVännäs OK37:35+22:2421:14
17Agnes WallbergVännäs OK39:39+24:2822:24
18Iris ÅströmVännäs OK39:52+24:4122:31
19Emmy WallbergVännäs OK40:37+25:2622:56
20Malte ForsgrenVännäs OK41:35+26:2423:29
21Isak OlovssonVännäs OK43:16+28:0524:26
22Emil LindbergVännäs OK46:59+31:4826:32
23William LindbergVännäs OK47:53+32:4227:03
24Elias OlofssonVännäs OK1:00:03+44:5233:55
Björn SigurdssonVännäs OKfullföljt
Johnathan BrandtVännäs OKej godkänd
Sixten AnderssonVännäs OKej godkänd
Loke TorneusVännäs OKej godkänd

Öppen motion 2

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka NilssionVännäs OK-8:19:34-2:52:15
2Luis HelgessonVännäs OK-3:02-1:02
3Emma KarlssonVännäs OK34:29+8:54:0311:53
4Ida ErikssonVännäs OK52:11+9:11:4517:59
5Liv ÅströmVännäs OK1:02:43+9:22:1721:37
6Nils ÅströmVännäs OK1:05:22+9:24:5622:32
Elsa SjöströmVännäs OKej godkänd
Wilgot GForsgrenVännäs OKej start
John RenlundVännäs OKej start
Wilgot SjöströmVännäs OKej start

Öppen motion 5

2 850 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas BjörnuddVännäs OK30:5510:50
2Lars ÖstVännäs OK32:46+1:5111:29
3Håkan NilssonVännäs OK39:19+8:2413:47
4Sture AnderssonVännäs OK43:35+12:4015:17
5Erland JonssonVännäs OK44:29+13:3415:36
6Börje  LjungbergUmeå OK45:25+14:3015:56
7Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK46:28+15:3316:18
8Poa AnderssonVännäs OK47:15+16:2016:34
9Oskar WallbergVännäs OK47:38+16:4316:42
10Rolf LindbäckVännäs OK59:17+28:2220:48

Öppen motion 9

5 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddIFK Umeå47:538:09
2Jan ForsbergHögåkers OK51:40+3:478:48
3Jonas GustafssonVännäs OK52:57+5:049:01
4Bert ForsbergHögåkers OK1:02:15+14:2210:36
5Simon LidestavVilhelmina OK1:11:42+23:4912:12
6Alma LaudonVännäs OK1:17:34+29:4113:12
7Ester LaudonVännäs OK1:18:27+30:3413:21
Lukas BorgemoVännäs OKej godkänd
Vega LaudonVännäs OKej godkänd
Hjalmar LaudonVännäs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser