Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOK Motionsorientering 7 (Pengfors)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOK Motionsorientering 7 (Pengfors)
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 25 juni 2018

Öppen motion 1

1 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Angel ÅdahlVännäs OK25:4917:33
2Sixten AnderssonVännäs OK26:18+0:2917:53
3Helmer JonssonVännäs OK30:17+4:2820:36
4Henning ÅströmVännäs OK32:06+6:1721:50
5Louisa StrandbergVännäs OK33:32+7:4322:48
6Emmy GöranssonVännäs OK33:43+7:5422:56
7Myra JerrevikVännäs OK35:12+9:2323:56
8Alma StrandbergVännäs OK36:30+10:4124:49
9Molly BergstenVännäs OK40:31+14:4227:33
10Joel ÅdahlVännäs OK44:54+19:0530:32
11Gabriel ÅdahlVännäs OK44:55+19:0630:33

Öppen motion 2

1 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hardy PaulssonUmeå OK36:2220:18
2Lova JonssonVännäs OK48:11+11:4926:55
3Nellie JonssonVännäs OK48:22+12:0027:01
Nils GöranssonVännäs OKdiskvalificerad

Öppen motion 5

3 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas BjörnuddVännäs OK30:199:46
2Ola WiodahlVännäs OK32:21+2:0210:26
3Gunnar TigerUmeå OK35:46+5:2711:32
4Oskar WallbergVännäs OK38:08+7:4912:18
5Krister AnderssonVännäs OK39:08+8:4912:37
6Börje LjungbergUmeå OK39:44+9:2512:49
7Elina Lingbro DömstedtUmeå OK39:53+9:3412:51
8Erland JonssonVännäs OK40:35+10:1613:05
9Lars-Johan DömstedtUmeå OK40:42+10:2313:07
10Valdemar Granberg/LidénUmeå OK41:03+10:4413:14
11Sture AnderssonVännäs OK42:54+12:3513:50
12Håkan NilssonVännäs OK46:09+15:5014:53
13Kurt AnderssonEnebybergs IF48:13+17:5415:33
14RoNNY WernerssonVännäs OK49:11+18:5215:51
15Kristina FridmanVännäs OK50:36+20:1716:19
16Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK52:53+22:3417:03
17Anita LjungbergUmeå OK52:55+22:3617:04
18Johansson AndersVännäs OK55:14+24:5517:49
19Lars ÅbergUmeå OK1:02:18+31:5920:05
20Sara ForsbergVännäs OK1:21:15+50:5626:12
21Rasmus ForsbergVännäs OK1:21:22+51:0326:14
Ulf LindströmVännäs OKej godkänd
Anita NilssonVännäs OKej godkänd

Öppen motion 9

5 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1MagNUS SellstedtSelånger SOK53:389:20
2Lucas BORGEMOVännäs OK55:01+1:239:35
3FredrK RagnarssonUmeå OK55:20+1:429:38
4Simon LidestavWilhelmina OK59:34+5:5610:22
5Rolf KonradssonUmedalens IF59:47+6:0910:24
6Vega LaudonVännäs OK1:00:24+6:4610:31
7Gunnar KalénVännäs OK1:01:00+7:2210:37
8Hjalmar LaudonVännäs OK1:03:26+9:4811:03
9Magnus HägglundUmeå OK1:05:05+11:2711:20
10Mats SandewallUmeå OK1:09:39+16:0112:08
11ove  PERSSONTelia IF1:20:27+26:4914:00
12Vesa SärkiojaUmeå OK1:23:01+29:2314:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser