Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Myggmedeln med Trimtex Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Myggmedeln med Trimtex Cup
Arrangörsorganisation: OK Pers Lärjungar
Datum: torsdag 31 maj 2018

Gävle OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebba OttossonD1425:508:08
1Nore BacklundU128:0815:53
2Sara ÅbomD1432:40+6:5010:18
2Lucas SöderbergH1438:23+1:3112:01
2Rasmus SöderbergH1640:18+4:4211:23
3Simon HälldalH1025:06+8:4714:10
3Lisen BacklundU132:27+4:1918:20
4Svea ForsslundD1238:48+2:5016:34
6Tua OffrellD1241:11+5:1317:35
6My OffrellU134:53+6:4519:42
8Signe BacklundD1249:32+13:3421:10
9Frida LinjerD121:07:30+31:3228:50
Love ForsslundInskolningfullföljt
Axel HejdenbergH14ej godkänd
Willgot SvedjerotH12ej godkänd
Rie OffrellU2ej start
Annie LavigneU2ej start
Jesper LinjerH14ej start
Hugo LavigneH12ej start

Hofors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johanna SkoglundD1243:36+7:3818:37

Ockelbo OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna OlssonD1647:3013:02
3Emmy PerssonU241:46+5:0317:28
5Jennifer LöfgrenD1043:21+25:2024:54
5Agnelica LöfgrenU132:52+4:4418:34
Evelina BjörkhammarInskolningej godkänd

OK Hammaren

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hampus KarlssonH1436:5211:33
1Selma IvarssonD14 Kort45:3319:27
1Ludvig LjunggrenU236:4315:21
1Vera JeppssonD1018:0110:21
1Melker SundH1222:339:28
1Linus TäckH1635:3610:03
2Jenny Nilsson BerglundD14 Kort47:31+1:5820:18
2Stina Bredin  LindholmD1236:47+0:4915:43
2Isak ErikssonU238:40+1:5716:10
2Iris WikströmD1028:52+10:5116:35
2Gustav LjunggrenH1222:46+0:139:33
2Meja VikblomU129:06+0:5816:26
3Elise EdlerD1446:10+20:2014:33
3Selma PartanenD1238:15+2:1716:20
3Lisa LaineD1030:56+12:5517:46
3Fabian SundH1439:57+3:0512:31
4Elsa PalmbergD1450:57+25:0716:04
4Isak BjörkH1233:04+10:3113:53
4Tilde VikblomD1032:08+14:0718:28
5Hanna NyströmU242:32+5:4917:47
5Theo NaenfeldtH1029:56+13:3716:54
5Elma WikströmD141:12:26+46:3622:50
5Tess StrandD1240:52+4:5417:27
5Leo WikströmH1238:28+15:5516:09
6Alfred JeppssonH1442:03+5:1113:10
6Alicia RinnströmD1045:12+27:1125:58
7Astrid SvenskU137:46+9:3821:20
7Vendela SvedbergU248:59+12:1620:29
8Loke HolmgrenH141:04:25+27:3320:11
8Nova HelmU256:24+19:4123:35
8Samuel AspforsH121:00:28+37:5525:24
9Oskar EureniusH141:40:27+1:03:3531:29
Albin EnbarrInskolningfullföljt
Felicia EngstrandInskolningfullföljt
Liv HögströmInskolningfullföljt
Hampus LarssonInskolningfullföljt
Erik LindkvistInskolningfullföljt
Signe PartanenInskolningfullföljt
Jonathan SwedinInskolningfullföljt
Leo ThybergInskolningfullföljt
Oskar BjörkH14ej godkänd
Edvin MäkinenH14ej godkänd
Axel SvenskH12ej godkänd
Julia NäslundD16ej start
Markus WeberInskolningej start

Storviks IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Arvid KjellmanH1021:58+5:3912:24
3Adam EngstrandH1228:47+6:1412:05
4Melker KjellmanU242:00+5:1717:34
4Oskar WennbergH1025:37+9:1814:28
4Viktor KarlssonH1441:04+4:1212:52
4Malte HanssonU132:50+4:4218:32
5Anton EngstrandH1441:16+4:2412:56
7Vigor KjellmanH1445:50+8:5814:22
8Vera WennbergU141:30+13:2223:26
Ylva Wallgren SvedénInskolningfullföljt
Elvin Andersson NymanInskolningej start

Valbo AIF

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav MattssonH1016:199:13
1Linnéa WestlinD1235:5815:22
2Linnea PerssonD1649:30+2:0013:35
3Frida JonssonD1650:44+3:1413:56
3Joel OwénH161:01:48+26:1217:27
6Sigvid BarthH1246:34+24:0119:33
6Maja OwénU243:23+6:4018:09
7Alma WestlinD1046:44+28:4326:51
7Neo SelbherrH1251:48+29:1521:45
9Linnea HolmbergU21:02:27+25:4426:07
Mathilda KarlssonD16ej godkänd
Alfred SöderholmH10ej start
Axel SöderholmH12ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser