Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap för Fjärås AIK, IF Rigor och OK Löftan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap för Fjärås AIK, IF Rigor och OK Löftan
Arrangörsorganisation: Fjärås AIK
Datum: onsdag 6 juni 2018

Löftan-D21

4 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin HanningOK Löftan43:1610:44
2Alice HultinOK Löftan45:14+1:5811:13
Frida RönnqvistOK Löftanej start
Jenny RönnqvistOK Löftanej start

Löftan-H21

5 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonOK Löftan44:057:36
2Magnus JohanssonOK Löftan47:22+3:178:10
3Joakim AntonssonOK Löftan49:02+4:578:28
4Magnus HanssonOK Löftan55:08+11:039:31
5Simon CorneliussonOK Löftan55:22+11:179:33
6Victor HanssonOK Löftan58:20+14:1510:04
7Tobias JohanssonOK Löftan59:00+14:5510:11
8Patrik CorneliussonOK Löftan1:10:52+26:4712:14
Adrian VartiaOK Löftanej godkänd

Löftan-H15-20

4 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob MobergOK Löftan39:229:46
2Axel ErikssonOK Löftan41:20+1:5810:15
3Filip SvenssonOK Löftan41:59+2:3710:25
4Daniel GlimténOK Löftan1:09:47+30:2517:18

Löftan-D14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annie ErikssonOK Löftan39:5412:28
2Ida AnderssonOK Löftan47:56+8:0214:58

Löftan-H14

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AnderssonOK Löftan36:2711:23
2Albin PaulssonOK Löftan37:55+1:2811:50

Löftan-D12

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin AnderssonOK Löftan30:2111:24

Löftan-H12

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip HanssonOK Löftan26:009:46
2Walter HällåsOK Löftan42:56+16:5616:08
3Oscar MobergOK Löftan45:01+19:0116:55

Löftan-D10

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes PaulssonOK Löftan20:4210:02
2Cornelia HällåsOK Löftan27:12+6:3013:12

Löftan-H10

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo CorneliussonOK Löftan23:0811:13

Löftan-D40

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda CorneliussonOK Löftan34:0510:39
2Liselotte JohanssonOK Löftan37:07+3:0211:35
3Johanna MobergOK Löftan41:12+7:0712:52
4Madelene HanssonOK Löftan41:33+7:2812:59
5Ulrika JohanssonOK Löftan50:32+16:2715:47
6Jeanette BlomOK Löftan51:13+17:0816:00
7Katarina VartiaOK Löftan1:00:30+26:2518:54
Jeanette PerssonOK Löftanej start
Johanna RönnqvistOK Löftanej start

Löftan-H40

4 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HultinOK Löftan49:4912:21
2Johan HanssonOK Löftan51:07+1:1812:41
3Henrik AnderssonOK Löftan56:15+6:2613:57
4Mats AnderssonOK Löftan56:42+6:5314:04
5Daniel HällåsOK Löftan1:08:33+18:4417:00

Löftan-H65

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans AntonssonOK Löftan35:3011:05
2Gösta LindqvistOK Löftan40:01+4:3112:30
3Roland LagessonOK Löftan48:17+12:4715:05
4Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:02:46+27:1619:36
5Torbjörn ToresonOK Löftan1:09:49+34:1921:49
Christer SamuelssonOK Löftanutgått

Löftan-U2

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella AnderssonOK Löftan19:329:28
2Almer HanningOK Löftan25:31+5:5912:23
3Lukas MobergOK Löftan25:48+6:1612:31
4Stina AnderssonOK Löftan29:47+10:1514:27
5Edward ArnellOK Löftan32:32+13:0015:47
6Elisa LindbergOK Löftan42:31+22:5920:38
7Liv EckerdalOK Löftan49:29+29:5724:01

Löftan-Herrar-Motion

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel MobergOK Löftan40:4712:44
JB LarssonOK Löftanej godkänd

Löftan-Damer-Motion

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla GlimténOK Löftan44:4416:49
Ing-Mari LarssonOK Löftanej godkänd

FAIK-Ungdom-Grön

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjöremarkFjärås AIK52:2225:25
2Milo NybergFjärås AIK55:03+2:4126:43

FAIK-Ungdom vit

2 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm EkFjärås AIK28:0713:38
1Tyra FlinkFjärås AIK28:0713:38
3Wilmer NybergFjärås AIK30:28+2:2114:47
4Felicia PerssonFjärås AIK45:05+16:5821:53
5Veronica AnderssonFjärås AIK51:04+22:5724:47
6Wilhelm BjöremarkFjärås AIK1:00:24+32:1729:19
7Vide FlinkFjärås AIK1:07:58+39:5132:59

FAIK-Ungdom Gul

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida OdénFjärås AIK32:4212:17

FAIK-Ungdom Orange

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HöökFjärås AIK56:5617:47

FAIK-Ungdom svart

4 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias PerssonFjärås AIK56:4114:03
2Daniel AnderssonFjärås AIK2:09:30+1:12:4932:08
Fabian OdénFjärås AIKej start

FAIK-Senior Orange

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika OdénFjärås AIK41:3813:00
2Fredrik HöökFjärås AIK43:52+2:1413:42
3Adam OdénFjärås AIK44:39+3:0113:57
4Magnus HagmanFjärås AIK46:49+5:1114:37
5Per-Johan PerssonFjärås AIK52:29+10:5116:24
6Lena FlinkFjärås AIK52:36+10:5816:26
7Anna HagmanFjärås AIK52:58+11:2016:33

FAIK-Herrar Svart

4 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn HalvarssonFjärås AIK42:5910:39
2Benny IvarssonFjärås AIK51:11+8:1212:42
3Jan AnderssonFjärås AIK1:39:37+56:3824:43

Rigor-D10

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly GraadIF Rigor1:51:4754:15

Rigor-H12

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar AlexanderssonIF Rigor23:388:53
2Simon HanssonIF Rigor29:52+6:1411:13
3Simon TolestamIF Rigor36:54+13:1613:52

Rigor-D16

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja GraadIF Rigor33:5610:36
2Thilda SeldénIF Rigor34:06+0:1010:39

Rigor-H16

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel HedenbladIF Rigor33:4310:32
2Martin HanssonIF Rigor36:53+3:1011:31
3Edvin AlexanderssonIF Rigor42:22+8:3913:14
4Olle FlorénIF Rigor46:54+13:1114:39
5Edvin TolestamIF Rigor1:11:51+38:0822:27

Rigor-Damer tävling

4 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika TofteredIF Rigor49:1412:13
2Pernilla AlexanderssonIF Rigor49:49+0:3512:21
3Malin BruhnIF Rigor52:45+3:3113:05

Rigor-Herrar tävling

5 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas TofteredIF Rigor47:528:16
2Erik HultanderIF Rigor53:05+5:139:10
3Stefan GraadIF Rigor55:50+7:589:38
4Emil ErdeliusIF Rigor55:55+8:039:39
5Niklas FlorénIF Rigor59:09+11:1710:12
6Erik ErdeliusIF Rigor1:10:37+22:4512:11
7Thomas BäckströmIF Rigor1:15:03+27:1112:57
Alfred ErdeliusIF Rigorej godkänd
Fredrik AnderssonIF Rigorej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej start

Rigor-Damer motion

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kirsten TofteredIF Rigor55:0917:14
2Ingrid AnderssonIF Rigor57:59+2:5018:07
3Ellen HeymanIF Rigor1:03:08+7:5919:43
4Åsa HanssonIF Rigor1:11:35+16:2622:22
5Andrea ErdeliusIF Rigor1:15:55+20:4623:43
6Ylva HäggströmIF Rigor1:17:05+21:5624:05
7Marita HultanderIF Rigor1:20:56+25:4725:17
8Nils-Eric TofteredIF Rigor1:33:04+37:5529:05

Rigor-Herrar motion

4 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Åke AnderssonIF Rigor44:3011:02
2Per-Martin JohanssonIF Rigor48:05+3:3511:55
3Eric TofteredIF Rigor48:56+4:2612:08
4Bernt AnderssonIF Rigor49:59+5:2912:24
5Sven TolestamIF Rigor54:17+9:4713:28
6Steffen HäggströmIF Rigor59:54+15:2414:51
7Kjell JeppsonIF Rigor1:02:56+18:2615:36
8Fredrik HanssonIF Rigor1:03:36+19:0615:46
9Lars HultanderIF Rigor1:14:38+30:0818:31
10Olof AnderssonIF Rigor1:38:23+53:5324:24
Ragnar GudmundssonIF Rigorej godkänd
Inge JovikenIF Rigorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser