Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hälsinglands 3-dagars Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hälsinglands 3-dagars Etapp 3
Arrangörsorganisation: Segersta OK
Datum: onsdag 4 juli 2018

Öppen motion 1D

1 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda HenrikssonSöderhamns OK33:5819:44

Öppen motion 1H

1 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny ForsellRehns BK17:5410:24
2Hugo RydesäterRehns BK23:18+5:2413:32
3Einar BlombergSegersta OK29:41+11:4717:15

Öppen motion 3D

2 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida PalmOK Linné26:2610:42
2Signe PalmOK Linné26:38+0:1210:46
3Heidi Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK29:11+2:4511:48
4Oline HanssonAlfta-Ösa OK37:18+10:5215:06
5Christina ErikssonAlfta-Ösa OK39:29+13:0315:59
6Lindquist AnkiSöderhamns OK53:24+26:5821:37
7Hanna RydesäterRehns BK53:52+27:2621:48
8Ulla MohlinLjusdals OK1:04:00+37:3425:54

Öppen motion 3H

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Göran AnderssonRehns BK31:0012:33
2Nils BlombergSegersta OK36:03+5:0314:35
3Östen BomanSöderhamns OK37:26+6:2615:09
4Linus HanssonAlfta-Ösa OK46:29+15:2918:49

Öppen motion 5D

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena TynongGävle OK43:3312:05
2Karin PalmOK Linné52:16+8:4314:31
3Cherstin AnderssonVallsta SK53:22+9:4914:49
4Ann-Britt ErikssonRehns BK1:11:21+27:4819:49
Jenny AnderssonSöderhamns OKutgått

Öppen motion 5H

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes JonssonSöderhamns OK38:4110:44
2Johan IsakssonSöderhamns OK44:25+5:4412:20
3Daniel PalmOK Linné44:58+6:1712:29
4Per ArnessonSkarpnäcks OL1:09:55+31:1419:25

Öppen motion 7D

3 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK33:489:08
2Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK36:01+2:139:44
3Annika OttenbäckSegersta OK36:55+3:079:58
4Ingela RydesäterRehns BK42:59+9:1111:37
5Ewa EdejernIFK Bergvik44:16+10:2811:57
6Karin GustavssonForsa OK53:59+20:1114:35
7Karin DelinAlfta-Ösa OK57:15+23:2715:28
8Monica HåbergSöderhamns OK1:00:17+26:2916:17
9Kajsa WinderLjusdals OK1:00:21+26:3316:18
10Gun SvenssonRehns BK1:03:37+29:4917:11
Christina WestmanHudiksvalls OKej godkänd
Marie FröjdRehns BKej godkänd
Åsa BobergSöderhamns OKutgått

Öppen motion 7H

3 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif EdejernIFK Bergvik33:379:05
2Erik AnderssonVallsta SK35:33+1:569:36
3Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK37:48+4:1110:12
4Anton HenrikssonSöderhamns OK39:05+5:2810:33
5Robert LadängesAlfta-Ösa OK39:43+6:0610:44
6Jonas BlombergSegersta OK40:01+6:2410:48
7Ivan SöderqvistLjusdals OK40:11+6:3410:51
8Nisse JohanssonRehns BK40:33+6:5610:57
9Claes JohanssonSöderhamns OK40:59+7:2211:04
10Rune SundströmSöderhamns OK41:45+8:0811:17
11Tommy ÖstLjusdals OK42:36+8:5911:30
12Dick DavidssonViksjöfors OK42:54+9:1711:35
13Kjell BomanSöderhamns OK44:55+11:1812:08
13Christer LagerhällRehns BK44:55+11:1812:08
15Robert BlomSöderhamns OK45:36+11:5912:19
16Ingvar SöderqvistSöderhamns OK45:48+12:1112:22
17Lars-Ivar SvenssonRehns BK46:24+12:4712:32
18Rune JonssonLjusdals OK49:11+15:3413:17
19Oscar PalmOK Linné54:00+20:2314:35
20Göran BergqvistRehns BK55:58+22:2115:07
21Stefan MårdbergLjusdals OK56:30+22:5315:16
22Otto IsakssonSöderhamns OK1:01:09+27:3216:31
23Bror FureskogAlfta-Ösa OK1:08:57+35:2018:38
Rolf LindbergSöderhamns OKej godkänd
Christer JohanssonAlfta-Ösa OKutgått
Hans LindeSöderhamns OKutgått

Öppen motion 9D

5 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HagrothTäby OK52:4310:22
2Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:18:48+26:0515:30

Öppen motion 9H

5 080 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna38:267:33
2Per OlevikAlfta-Ösa OK38:51+0:257:38
3Harry HietanenGävle OK43:36+5:108:34
4Peter KarsboEdsbyns OK45:24+6:588:56
5Walter LagerhällRehns BK45:46+7:209:00
6Lars OlovssonRehns BK49:08+10:429:40
7Viktor LadängesAlfta-Ösa OK50:56+12:3010:01
8Peter RydesäterRehns BK51:00+12:3410:02
9Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK54:45+16:1910:46
10Göran SvenssonAlfta-Ösa OK1:08:42+30:1613:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser