Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandsserien MTBO deltävl 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTBO deltävl 4
Arrangörsorganisationer: Deje SF / Sisu Forshaga SK
Datum: måndag 4 juni 2018

Damer-8km (Långa)

7 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK37:364:43
2Linn NilssonOK Tyr41:25+3:495:11
Marie AlfredssonOK Tyrej godkänd

Herrar-8km (Långa)

7 970 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar JohanssonVästvärmlands OK27:223:26
2Pontus KullinOK Tyr29:55+2:333:45
3Stefan WennbergSkattkärrs SOK31:24+4:023:56
4Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF31:50+4:283:59
5Jonas SamuelssonLustens OK33:58+6:364:15
6Anders JohanssonVästvärmlands OK34:28+7:064:19
7Örjan BeckiusOK Tyr37:34+10:124:42
8Erik ErikssonOK Älgen38:04+10:424:46
9Leif CelanderKristinehamns OK39:35+12:134:57
10Peter CarlbergKils OK40:15+12:535:03 Ladda ner rutt i gpx-format
11Lars LönnbergKristinehamns OK41:08+13:465:09
12Robert AmbjörnssonOK Tyr41:10+13:485:09
13Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK45:04+17:425:39
14Rickard KristofferssonKristinehamns OK48:08+20:466:02
Albin SigbyOK Tyråterbud

Damer-5km (Mellan)

5 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK29:075:41
2Elin LundkvistOK Tyr36:08+7:017:04
3Heléne SvenssonKristinehamns OK39:01+9:547:38
4Maria MarinopoulouUmara SC44:03+14:568:37
5Lisbeth CelanderKristinehamns OK49:58+20:519:46

Herrar-5km (Mellan)

5 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens BeironSkattkärrs SOK25:405:01
2Lars AnderssonOK Tyr27:16+1:365:20
3Ulf MellerdalKils OK29:42+4:025:48
4Stefan ErikssonOK Älgen31:07+5:276:05
5Olov ÖströmOK Tyr31:35+5:556:10
6Lars HolmgårdKils OK32:34+6:546:22
7Åke KappelOK Tyr34:53+9:136:49
8Mikael NilssonÅmåls OK37:10+11:307:16
Thomas HollowellOK Tyrej godkänd
Christer HällmanOK Tyråterbud

Damer-3km (Lätta)

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga KällstrandÅmåls OK17:446:10
2Ann-Sofie HultsvedOK Tyr18:46+1:026:32
3Eva KappelOK Tyr19:26+1:426:46
4Helene Helgesson HällmanOK Tyr20:53+3:097:16

Herrar-3km (Lätta)

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SkottÅmåls OK15:345:25
2Isak HolmgårdKils OK16:29+0:555:44
3Pontus NilssonÅmåls OK22:28+6:547:49
4Joel HolmgårdKils OK23:48+8:148:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser