Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL
Arrangörsorganisation: Sjövalla FK
Datum: torsdag 31 maj 2018

Lång

3 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK26:457:13
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb29:35+2:507:59
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:09+4:248:25
4Christer BorgGöteborg-Majorna OK33:45+7:009:07
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna35:32+8:479:36
6Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK37:24+10:3910:06
7Olle AdolfssonLerums SOK38:33+11:4810:25
8Torbjörn WikströmOK Orinto39:46+13:0110:44
9Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb39:55+13:1010:47
10Sten BlomströmIK Stern40:19+13:3410:53
11Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK41:05+14:2011:06
12Lars JohanssonOK Skogshjortarna41:30+14:4511:12
13Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna43:35+16:5011:46
14Bertil HermanssonStenungsunds OK50:06+23:2113:32
15Erland BergIK Uven50:44+23:5913:42
16Eva AlsinIK Ymer52:00+25:1514:03
17Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK52:45+26:0014:15
18Bo W LarssonVäxjö OK54:16+27:3114:40
19Anders MohlinIK Stern1:14:53+48:0820:14

Mellan

3 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK25:388:16
2Kent ErikssonLerums SOK27:10+1:328:45
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna27:15+1:378:47
4Clas BörjessonIK Uven28:13+2:359:06
5Henrik HvoslefIK Stern30:01+4:239:40
6Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb32:57+7:1910:37
7Kent IvarssonOK Skogshjortarna33:16+7:3810:43
8Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK35:30+9:5211:27
9Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK36:49+11:1111:52
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna37:58+12:2012:14
11Britt RangertIK Ymer38:45+13:0712:30
12Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK39:07+13:2912:37
13Rosa JohanssonIK Uven39:30+13:5212:44
14Ulla LindheIK Stern40:22+14:4413:01
15Christer JohanssonOK Orinto43:29+17:5114:01
16Bertil IngemarssonHestra IF43:40+18:0214:05
17Claes SöderströmOK Skogshjortarna44:35+18:5714:22
18Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb45:20+19:4214:37
19Conny VernerssonOK Orinto46:54+21:1615:07
20Mariann KjellbergBredareds IF49:47+24:0916:03
21Ann-Christine BorgFrölunda OL50:48+25:1016:23
22Karl-Axel JohanssonIK Uven52:15+26:3716:51
23Enid IngemarssonHestra IF53:54+28:1617:23
24Tommy PedersenIFK Hindås1:03:42+38:0420:32
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kurt FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OKej godkänd
Åke GatelidOK Skogshjortarnaej godkänd
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Lars-Erik SällOK Alehofej godkänd

Kort

1 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland BrandshageSävedalens AIK19:3211:29
2Kent CarlgrenOK Skogshjortarna25:09+5:3714:47
3Nisse KarlssonSävedalens AIK25:15+5:4314:51
4Barbro BörjessonOK Skogshjortarna25:53+6:2115:13
5Monica IvarssonOK Skogshjortarna26:53+7:2115:48
6Jan JohanssonFjärås AIK27:32+8:0016:11
7Tomas StåhleOK Orinto27:59+8:2716:27
8Barbro AnderssonOK Skogshjortarna28:24+8:5216:42
8Kerstin OlaussonStenungsunds OK28:24+8:5216:42
10Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna29:13+9:4117:11
11Maria WallinOK Skogshjortarna30:07+10:3517:42
12Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna32:28+12:5619:05
13Inga PerssonOK Skogshjortarna33:11+13:3919:31
14Marie BergIK Uven35:08+15:3620:40
15Barbro VallinKungälvs OK38:51+19:1922:51
16Marianne GrahnGöteborgs SK43:03+23:3125:19
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd

Stig

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mary LarnerGöteborg-Majorna OK24:5513:50
2Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna35:27+10:3219:41
3Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK37:00+12:0520:33
4Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK39:59+15:0422:12
5Rune JungbjerGöteborgs SK40:24+15:2922:26
6Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK49:45+24:5027:38
7Inger HallbergIK Uven53:09+28:1429:31
8Alf KjellbergBredareds IF54:29+29:3430:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser