Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions Orientering Rudan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions Orientering Rudan
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: måndag 28 maj 2018

Öppen motion 2

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma JönssonHaninge SOK31:0115:59
2Lena WilmoSundbybergs IK34:28+3:2717:45

Öppen motion 5

3 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eddie BjärrenholtRånäs OK41:3711:16
2Linus Hjerpeklubblös41:40+0:0311:17
3Moa Olssonklubblös49:24+7:4713:23
4Anders NauHaninge SOK53:17+11:4014:26
5Anki Landarvklubblös54:27+12:5014:45
6Håkan SjökvistSöders-Tyresö55:04+13:2714:55
7Börje PhalenSöders-Tyresö56:27+14:5015:17
8Kjell Bengtssonklubblös57:13+15:3615:30
9Mats HolmgrenIFK Enskede1:05:52+24:1517:51
10Mia Sklenarklubblös1:09:41+28:0418:53
11Katrina BerganderOK Linné1:09:43+28:0618:53
11Hans Hammarlundklubblös1:09:43+28:0618:53
13Elisa Lazzariklubblös1:09:46+28:0918:54
14Inger AnderssonSöders-Tyresö1:10:46+29:0919:10
15Jan LarssonTullinge SK1:31:11+49:3424:42
Inger PahlénSöders-Tyresöej godkänd
Siv FrölundHaninge SOKutgått
Peter OdénWaxholms OKutgått

Öppen motion 6

5 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK47:028:46
2Philip PålssonSkåneslättens OL47:21+0:198:50
3Lars GreilertHaninge SOK52:13+5:119:44
4Per LjungStockholms OK54:46+7:4410:13
5Bengt JohanssonOK Tyr55:58+8:5610:26
6Emil HåsteenRånäs OK1:04:26+17:2412:01
7Karin FredrikssonIstrums SK1:34:49+47:4717:41
8Gunnar HellströmHaninge SOK2:04:17+1:17:1523:11
Anders Meurkklubblösutgått

Prova på MTBO

3 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver Magnussonklubblös52:0014:31

MTBO-Lång

6 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK34:445:25
2Martin SkärlénHaninge SOK41:49+7:056:31
3Patrik ÄppelgranSnättringe SK45:03+10:197:01
4Martin NilssonSnättringe SK46:02+11:187:10
5Jonny NilssonSnättringe SK46:03+11:197:11
6Anna TidermanSnättringe SK48:24+13:407:33
7Bengt AndressonSöders-Tyresö48:46+14:027:36
8Ronny HedlundOK Södertörn57:09+22:258:54
9Britta Alstadklubblös57:38+22:548:59
10Björn RennerOK Södertörn57:49+23:059:01
11Claes RennerOK Södertörn1:02:05+27:219:41
12Kristians MikelsonsStockholm Multisport Klubb1:09:47+35:0310:53
13Richard SchandlOK Södertörn1:22:35+47:5112:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser