Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Hellas Orientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Hellas Orientering
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 5 juni 2018

Svart - 3,9 km

3 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NybergHellas Orientering28:327:21
2Johan LindbomHellas Orientering31:25+2:538:05
3Calle BohmanHellas Orientering32:30+3:588:22
4Anders ThuresonHellas Orientering32:40+4:088:25
5Martin ÅgrenHellas Orientering52:42+24:1013:34
6Eskil ÖsterbergHellas Orientering57:38+29:0614:51
7Tommy WendtHellas Orientering1:06:21+37:4917:06
8Massimo MondiniHellas Orientering1:06:56+38:2417:15
Leonas MockunasHellas Orienteringej start

Svart/Blå - 2,0 km

2 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans CarlssonHellas Orientering32:2815:50
2Hans ErikssonHellas Orientering33:36+1:0816:23
3Torbjörn TirénHellas Orientering40:08+7:4019:34
4Kenneth BerglundHellas Orientering44:12+11:4421:33
5Margareta AnderssonHellas Orientering1:02:37+30:0930:32
Levi LillkvistHellas Orienteringej godkänd
Håkan TärnrotHellas Orienteringutgått

Orange - 3,4 km

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip WidénHellas Orientering34:5010:16
2Tore AhlinHellas Orientering36:46+1:5610:50
3Nocke GrönrosHellas Orientering38:35+3:4511:22
4Max GrönrosHellas Orientering39:13+4:2311:34
5Tim RobertsHellas Orientering40:23+5:3311:54

Gul - 2,2 km

2 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petra EkblomHellas Orientering26:1512:12
2Nils BrynjerHellas Orientering28:35+2:2013:17
3Robin ThunströmHellas Orientering28:41+2:2613:20
4Johanna NilssonHellas Orientering28:54+2:3913:26
5Rebecca RåkHellas Orientering28:55+2:4013:26
6Leo SvenreHellas Orientering33:26+7:1115:33
7Simon Ekblom ArnojHellas Orientering33:43+7:2815:40
8Caroline RobertsHellas Orientering35:09+8:5416:20
9Wilmar RestrepoHellas Orientering48:51+22:3622:43
Mio Kvarnsell DisenmarkHellas Orienteringej godkänd

Vit - 1,7 km

1 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pernilla SvenreHellas Orientering19:3311:42
2Joel NygrenHellas Orientering22:14+2:4113:18
3Camilo AhrénHellas Orientering23:00+3:2713:46
4Jenny LagebjörkHellas Orientering23:53+4:2014:18
5Nemo Kvarnsell DisenmarkHellas Orientering25:50+6:1715:28
6Gustav GrönrosHellas Orientering28:59+9:2617:21
7Kam LinHellas Orientering34:11+14:3820:28
8Micaela WetterdahlHellas Orientering35:20+15:4721:09

Grön - 1,2 km

1 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sverker TirénHellas Orientering14:0612:09
2Astor LindahlHellas Orientering19:06+5:0016:27

Röd - 3,6 km

3 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JohnssonHellas Orientering41:5211:32
2Jonathan DahlHellas Orientering54:34+12:4215:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser