Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7-Klubbs, Örnligan 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-Klubbs, Örnligan 2
Arrangörsorganisation: OK Nolaskogsarna
Datum: tisdag 29 maj 2018

D16

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin  ForsgrenOKN49:3912:38
2Elin NäslundOK Nolaskogsarna56:18+6:3914:19
3Nora WesterlundOK Nolaskogsarna58:53+9:1414:58

H16

3 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ByströmOKN48:0612:14
2Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:29:24+41:1822:44

D14

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna42:2811:43
2Emilia JohanssonOK Nolaskogsarna42:55+0:2711:51
3Alva PerboSkogslöparna47:15+4:4713:03
4Alice RytterstedtSkogslöparna47:56+5:2813:14
5Clara NordströmSkogslöparna50:33+8:0513:57
6Saga BergvinSkogslöparna1:14:46+32:1820:39
Nora EngströmOK Nolaskogsarnaej godkänd

H14

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten PerssonSkogslöparna34:129:26
2Jonatan HälldalSkogslöparna38:12+4:0010:33
3Marcus NilssonSkogslöparna38:34+4:2210:39
4Viktor ÖhmanSkogslöparna44:16+10:0412:13
5Filip NordströmSkogslöparna45:57+11:4512:41
6Sebastian SundkvistSkogslöparna1:00:35+26:2316:44

D12

2 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe ForsbergSkogslöparna28:3810:27
2Frida HägglundOK Nolaskogsarna29:15+0:3710:40
3Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna29:57+1:1910:55
4Tindra RytterstedtSkogslöparna33:03+4:2512:03
5Maksoud AbdulkadirOKN51:54+23:1618:56
6Minna GustafssonOKN51:55+23:1718:56
Hanna WoxlinSkogslöparnaej godkänd

H12

2 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonSkogslöparna23:428:38
2Felix ÖhmanSkogslöparna26:32+2:509:41
3Joel ByströmOKN36:40+12:5813:22
Liam HälldalSkogslöparnaej godkänd

D10

2 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Delisia NyströmOK Nolaskogsarna27:2013:20
2Vanja BjörkOKN30:50+3:3015:02
3Felicia Aspnäs FermSidensjö IK32:45+5:2515:58
4Elsa WoxlinSkogslöparna34:19+6:5916:44
5Emma PerboSkogslöparna47:15+19:5523:02
Vanja BjörkOK Nolaskogsarnaej start

H10

2 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten KjellqvistSidensjö IK20:139:51
2Gustav BergvinSkogslöparna22:00+1:4710:43
3Ture ForsbergSkogslöparna25:28+5:1512:25
4Edvin WesterSkogslöparna26:11+5:5812:46
5William BacklundSidensjö IK32:53+12:4016:02
6Wilhelm NygrenSkogslöparna32:59+12:4616:05
7Hilding KjellkvistSidensjö IK36:58+16:4518:01
8Hannes HägglundOK Nolaskogsarna42:44+22:3120:50
9Elias EdinSidensjö IK43:13+23:0021:04

Inskolning

2 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Frida AbrahamssonSkogslöparnafullföljt
Filip Aspnäs FärmSidensjö IKfullföljt
Freja BjörkOKNfullföljt
Emma ByströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Ella ClarkOK Nolaskogsarnafullföljt
Amelia LåglandSkogslöparnafullföljt
Ture MannelqvistOKNfullföljt
Albin NygrenSkogslöparnafullföljt
Milea NyströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Stina PerssonSkogslöparnafullföljt
Benjamin RisvallOK Nolaskogsarnafullföljt
Gabriel RisvallOK nolaskogsarnafullföljt
Astrid ÖströmOKNfullföljt
Elin Östlund NordinÖrnsköldsviks OKej godkänd
Freja BjörkOK Nolaskogsarnaej start

U3

2 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK52:5319:18
2Elina NilssonOKN58:55+6:0221:30
3Lisa EdinSidensjö IK1:02:16+9:2322:43
4Amanda MattssonÖrnsköldsviks OK1:10:11+17:1825:36
5Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK1:10:24+17:3125:41
6Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK1:10:27+17:3425:42

Grön/vit

2 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JonssonSkogslöparna25:0212:12
2Sally ArvidssonSkogslöparna31:15+6:1315:14
3Camilla AnderssonOKN32:52+7:5016:01

Gul

2 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel JonssonSkogslöparna44:1616:09
2Susanne BylundSkogslöparna44:44+0:2816:19
3Maud WestbergSkogslöparna49:43+5:2718:08
4Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK52:53+8:3719:18
5Roger PerboSkogslöparna53:49+9:3319:38
6Sara HäggquistOK Nolaskogsarna1:04:45+20:2923:37
7Anna HörnkvistÖOK1:10:25+26:0925:41

Orange

3 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan BacklundSidensjö IK39:5611:01
2Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna42:10+2:1411:38
3Lina KjellqvistSidensjö IK45:49+5:5312:39
4Jenny ÖhmanSkogslöparna45:50+5:5412:39
5Lisa NilssonOK Nolaskogsarna47:43+7:4713:10
6Kristina PerboSkogslöparna59:01+19:0516:18
7Inger EdinSidensjö IK1:00:19+20:2316:39
8Marlene HälldalSkogslöparna1:01:46+21:5017:03
9Susanne MikaelssonHusums IF OK1:07:57+28:0118:46
10Anna-Lena PessaOKN1:22:46+42:5022:51
11Kari PessaOKN1:22:50+42:5422:52

Violett

3 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav HägglundOK Nolaskogsarna46:5211:55
2Åsa PaulerSkogslöparna48:30+1:3812:20
3Mikael NilssonSkogslöparna57:56+11:0414:44
4Sverker RytterstedtSkogslöparna1:04:13+17:2116:20
5Birgitta StrandbergSkogslöparna1:05:47+18:5516:44
6Per BengtssonSidensjö IK1:17:06+30:1419:37
7Lena DahlbergOK Nolaskogsarna1:20:26+33:3420:27
8Thomas LarssonLugnviks IF1:23:33+36:4121:15
9Evelina SöderlundSkogslöparna1:29:22+42:3022:44
10Matilda RundqvistOK Nackhe1:40:04+53:1225:27
11Karin RundqvistOK Nackhe1:41:07+54:1525:43
Stina TelhammerOKNej godkänd
Marina LåglandSkogslöparnaej godkänd

Blå

4 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jörgen EdinSidensjö IKej godkänd
Linus LindbergSkogslöparnaej godkänd
Thomas NordströmSkogslöparnaej godkänd
Clas EngströmOKNej godkänd
Christer MikaelssonHusums IF OKej godkänd
Anette ÅhlundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Karin ArvidssonSkogslöparnaej godkänd
Kristofer ÖhmanSkogslöparnaej godkänd
Håkan WallbergKlubblösej godkänd

Svart

6 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje PaulerSkogslöparna57:038:28
2Arvid StrandbergSkogslöparna1:12:26+15:2310:45
3Jonas ByströmSkogslöparna1:12:35+15:3210:47
4Peter WoxlinSkogslöparna1:12:59+15:5610:50
5Rune LindströmOK Nolaskogsarna1:26:31+29:2812:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser