Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Alehofs km medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Alehofs km medel
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: torsdag 14 juni 2018

H21

4 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin ThunbergOK Alehof33:417:16
2Mattias NilssonOK Alehof37:44+4:038:08
3Martin AnkelOK Alehof43:34+9:539:24
Tobias LindellOK Alehofej godkänd

H20

4 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ThunbergOK Alehof46:5110:07

H16

4 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonOK Alehof57:3514:21

D14

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BengtssonOK Alehof26:568:46
2Elina ReinholdssonOK Alehof32:11+5:1510:28
Julia BogeOK Alehofej start

H14

3 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas BoströmOK Alehof28:449:21
2Gustav BertsOK Alehof34:50+6:0611:20
3Simon LjungkvistOK Alehof47:07+18:2315:20
4Adrian BergqvistOK Alehof48:08+19:2415:40
5Alfred JohanssonOK Alehof56:22+27:3818:21
6Emil GrönroosOK Alehof1:08:06+39:2222:10
Olle KullmanOK Alehofej godkänd
Erik SlättOK Alehofej start

D12

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma ReinholdssonOK Alehof22:499:35
2Sara BengtssonOK Alehof27:21+4:3211:29
3Clara LövgärdOK Alehof43:14+20:2518:09
4Rebecka AnderssonOK Alehof46:24+23:3519:29
5Hanna SchälinOK Alehof47:15+24:2619:51
Signe KullmanOK Alehofej start

H12

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix JohanssonOK Alehof24:5310:27
2Axel SlättOK Alehof32:55+8:0213:49
3Isak DahlOK Alehof36:12+11:1915:12
4Malte LjungkvistOK Alehof40:38+15:4517:04

D10

1 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BogeOK Alehof18:3510:40
2Sonja BertsOK Alehof22:17+3:4212:48
3Ebba LövgärdOK Alehof23:47+5:1213:40
4Linnéa GrönroosOK Alehof25:15+6:4014:30
5Ebba BogeOK Alehof27:49+9:1415:59

H10

1 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar JohanssonOK Alehof20:1711:39
Leo BertsOK Alehofej godkänd

D40

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin KullmanOK Alehof46:3613:49
Therese DahlströmOK Alehofåterbud

D45

3 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LövgärdOK Alehof40:1711:57
2Ellinor JohanssonOK Alehof45:45+5:2813:34

D50

3 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena PeterssonOK Alehof51:4915:22

D60

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monika NilssonOK Alehof44:2418:07

D65

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie GrönroosOK Alehof37:5715:29

D70

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingegerd OlssonOK Alehof44:1018:01

D75

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvy BörjessonOK Alehof1:18:1431:55

U1

1 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander LindellOK Alehof17:209:19
2Gabriel AnderssonOK Alehof19:56+2:3610:43
3Moa DahlOK Alehof27:01+9:4114:31
4Alva KullmanOK Alehof27:09+9:4914:35
5Tilda UnemanOK Alehof34:22+17:0218:28
6Gabriel SlättOK Alehof36:45+19:2519:45
Madeleine BergqvistOK Alehofej start

U2

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric UnemanOK Alehof47:2519:30
2Sven KarlssonOK Alehof49:26+2:0120:20

Öppen motion 4

3 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LindenauOK Alehof1:28:5728:58
Anna BertsOK Alehofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser