Swedish Orienteering Federation

Official results for Kinnekullsprinten, etapp 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Kinnekullsprinten
Organiser: OK Klyftamo
Date: Saturday 8 June 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (overall)

D21

2 720 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Pernilla OlssonSkåneslättens OL16:175:59
2Johanna ÖbergOK Hällen17:02+0:456:15
3Louise BorgHalmstad OK17:29+1:126:25
4Evelina EricssonSöders-Tyresö18:05+1:486:38
5Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping18:43+2:266:52
6Emma KindbomIF Hagen18:59+2:426:58
7Anna JohanssonAnkarsrums OK19:30+3:137:10
8Sara IvarssonOK Kullingshof19:57+3:407:20
9Jenny JakobssonGamleby OK22:42+6:258:20
10Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping22:46+6:298:22
11Amanda NylénDegerfors OK23:16+6:598:33
12Rebecka NylénDegerfors OK24:19+8:028:56
13Charlotte EnarssonKöping-Kolsva OK35:23+19:0613:00

H21

2 970 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK17:235:51
2Niclas TjernlundSkåneslättens OL17:24+0:015:51
3Marcus KvarndalUlricehamns OK17:45+0:225:58
4Per KarlssonOK Tylöskog17:59+0:366:03
5Andreas NordforsStora Tuna OK18:13+0:506:08
6Robin JakobssonGamleby OK19:01+1:386:24
7Robin SvennbergDegerfors OK20:06+2:436:46
8Daniel HåkanssonOK Gränsen20:39+3:166:57
9Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna20:58+3:357:03
10Adam HellstadiusOK Hällen22:06+4:437:26
11Simon BjörnehällOK Gränsen22:22+4:597:31
12Marcus NylénDegerfors OK23:43+6:207:59
13Ola HoltbringOK Amne24:44+7:218:19
14Tommy StenkvistRyda SK25:49+8:268:41
15Oskar ErikssonOK Älgen25:50+8:278:41
Ludvig DanforsMullsjö SOKdid not start

H20

2 650 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hannes SvahnOK Ravinen15:505:58
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg15:55+0:056:00
3Oscar StombergIF Hagen16:04+0:146:03
4Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF17:03+1:136:26
5Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF18:38+2:487:01
6Erik ErikssonOK Älgen19:35+3:457:23
7Erik LundStenungsunds OK23:42+7:528:56
8Daniel GlimténOK Löftan28:36+12:4610:47

D18

2 470 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF19:498:01
2Ella StenilsOK Hällen20:32+0:438:18
3Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF20:37+0:488:20
4Emma IvarssonOK Kullingshof22:14+2:259:00
5Ida SüdhoffBrattås CK22:36+2:479:08
6Tyra DernfalkVästerbergslagens OL23:26+3:379:29
7Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF24:21+4:329:51
8Bella PalmqvistOK Njudung27:04+7:1510:57
9Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg29:08+9:1911:47

H18

2 700 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fabian ValleriusGamleby OK15:585:54
2Albin PerssonHalmstad OK16:10+0:125:59
3Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK16:33+0:356:07
4Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:39+0:416:09
5Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK17:31+1:336:29
6Joel Aristondo MagnussonOK Tor17:32+1:346:29
7Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL19:14+3:167:07
8Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL19:17+3:197:08
9Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL19:21+3:237:10
10Isak AnängenNyköpings OK19:52+3:547:21
11Ludvig CarlbomUlricehamns OK19:54+3:567:22
12Axel FlordalKatrineholms OK20:12+4:147:28
13Marcus RagnarssonMarkbygdens OK21:28+5:307:57
14Gustav BohmanOK Orinto24:41+8:439:08
Ludvig HolmqvistOK Tordid not start
Casper HedarOK Tordid not start

D16

2 300 m, 45 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Klara PerssonHalmstad OK14:586:30
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF15:07+0:096:34
3Hanna ÖbergGamleby OK16:13+1:157:03
4Tove ValleriusGamleby OK16:33+1:357:11
5Lisa SwartzOK Orion17:06+2:087:26
6Maja GraadIF Rigor17:11+2:137:28
7Maja KarmstigFK Friskus-Varberg17:19+2:217:31
8Marta TörnströmFK Friskus-Varberg18:07+3:097:52
9Sofie BodinAlmby IK18:25+3:278:00
10Cornelia KindlundOK Tyr18:38+3:408:06
11Wilma PetterssonOK Kullingshof18:44+3:468:08
12Amanda SjödinOK Tisaren18:58+4:008:14
13Elsa BobergIF Rigor18:59+4:018:15
14Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF19:30+4:328:28
15Meja AleniusNyköpings OK19:53+4:558:38
16Elsa LinderOK Hällen20:01+5:038:42
17Alva SvärdhagenLidköpings VSK20:13+5:158:47
18Agnes KamforsOK Kullingshof20:20+5:228:50
19Edith FållstenHagaby GoIF Örebro20:29+5:318:54
20Meja BergerAnkarsrums OK20:51+5:539:03
21Isabelle JarnelidOK Kullingshof20:57+5:599:06
22Stella BurénIK Ymer21:11+6:139:12
23Frida GustavssonOK Tor21:20+6:229:16
24Emma EliassonFK Friskus-Varberg21:23+6:259:17
25Unni GranforsIF Rigor21:24+6:269:18
26My VelanderSurahammars SOK21:26+6:289:19
27Maja NordinUlricehamns OK21:35+6:379:23
28Klara NordströmKils OK21:43+6:459:26
29Ellen OlovssonGamleby OK21:59+7:019:33
30Lina HolmqvistOK Tor22:13+7:159:39
31Elin DanielssonIstrums SK22:46+7:489:53
32Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro23:13+8:1510:05
33Julia BergKFUM Örebro OK23:38+8:4010:16
34Astrid ErikssonUlricehamns OK23:52+8:5410:22
35Anna BackmanLidköpings VSK24:13+9:1510:31
36Selma SjöstrandUlricehamns OK24:36+9:3810:41
37Lovisa AnderssonHjobygdens OK25:04+10:0610:53
38Hanna ThulinVästerås SOK25:38+10:4011:08
39Vera CarlssonOK Hällen25:41+10:4311:10
40Hanna HermannVästerås SOK27:45+12:4712:03
41Ellen ArneborgUlricehamns OK30:14+15:1613:08
42Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF31:17+16:1913:36
43Tilde WickströmOK Tor32:02+17:0413:55
44Kristina BohmanOK Orinto38:16+23:1816:38
Julia WesthMullsjö SOKmispunched
Anna SvenssonIF Rigordid not start
Josephine LinderothIF Hagendid not start
Malin KindbomIF Hagendid not start

H16

2 430 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna15:176:17
2Johan MårtenssonIF Hagen15:34+0:176:24
3Hugo KindbornOK Hällen15:56+0:396:33
4Anton CarlssonIF Hagen16:09+0:526:38
5Emil LarssonOK Tisaren16:22+1:056:44
6Kasper LagerströmNyköpings OK16:46+1:296:53
7Oscar HultgrenOK Njudung16:50+1:336:55
8Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping16:55+1:386:57
9Emil JägstedtHalmstad OK17:33+2:167:13
10Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF17:54+2:377:21
11David AlménVänersborgs SK17:57+2:407:23
12Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF18:04+2:477:26
13Alfred HallqvistUlricehamns OK18:11+2:547:28
14Liam JohanssonIF Hagen19:08+3:517:52
15Isak LiljeholmGamleby OK19:09+3:527:52
16Karl GranforsOK Landehof19:18+4:017:56
17Linus AhlénIF Hagen19:32+4:158:02
18Johan LundStenungsunds OK19:35+4:188:03
19Joel RingströmOK Landehof19:44+4:278:07
20Max ÖsterlingOK Södertörn20:56+5:398:36
21William RebaneKils OK21:23+6:068:47
22Jonatan WickströmOK Tor21:24+6:078:48
22Mattis SandénOK Södertörn21:24+6:078:48
24Maximilian OlofssonVästerås SOK21:34+6:178:52
25Malte KristianssonHalmstad OK21:37+6:208:53
26Albin GenbergUlricehamns OK21:54+6:379:00
27Anton BlomqvistMarkbygdens OK22:20+7:039:11
28Carl StadigIK Gandvik22:27+7:109:14
29Alfred LeonTrollhättans SOK22:37+7:209:18
30Linus NorénOK Njudung23:14+7:579:33
31Alexander GustafssonOK Njudung23:17+8:009:34
32Emanuel ZitkaUlricehamns OK23:20+8:039:36
33Hannes DegermanGamleby OK23:31+8:149:40
34Kalle InemyrIstrums SK24:03+8:469:53
35Albin JägstedtHalmstad OK30:44+15:2712:38
36Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg31:43+16:2613:03
37Pablo Aristondo MagnussonOK Tor31:45+16:2813:03
38Oskar JosefssonIstrums SK35:25+20:0814:34
39Benjamin ReulOK Orinto52:09+36:5221:27
Jakob HallkvistOK Klyftamomispunched
Noel HelmerssonOK Tisarenmispunched
Alfred ErdeliusIF Rigormispunched
Erik PerssonBrattås CKmispunched
Filip IngemarssonHestra IFdid not start
Anton UllerKils OKdid not start

D14

2 310 m, 58 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK11:495:06
2Wilma ReinholdssonOK Alehof12:13+0:245:17
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:17+0:285:19
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping12:24+0:355:22
5Lina UllerKils OK12:40+0:515:29
6Lisa ÖstenssonOK Tranan12:50+1:015:33
7Elsa SödervallIK Gandvik12:53+1:045:34
8Miranda WallströmSävedalens AIK12:56+1:075:35
9Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb13:04+1:155:39
10Lovis HellstenNyköpings OK13:06+1:175:40
11Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF13:15+1:265:44
12Lisa Hafstad WallanderBrattås CK13:21+1:325:46
13Anja SvenssonGamleby OK13:29+1:405:50
14Hanna AnängenNyköpings OK13:38+1:495:54
15Filippa GuttkeNyköpings OK13:39+1:505:54
16Hanna NilssonHestra IF13:51+2:025:59
17Cajsa AleniusNyköpings OK14:11+2:226:08
18Johanna BergKFUM Örebro OK14:23+2:346:13
19Tilda SundkvistOK Gränsen14:38+2:496:20
20Emelie ForslundKristinehamns OK14:46+2:576:23
21Saga KällstrandÅmåls OK15:04+3:156:31
22Agnes JohanssonIF Hagen15:18+3:296:37
23Felicia RööhsSkattkärrs SOK15:45+3:566:49
24Alma AnderIstrums SK15:59+4:106:55
25Klara NilssonHestra IF16:07+4:186:58
26Emy HjertströmFK Friskus-Varberg16:08+4:196:59
27Emma AhlénIF Hagen16:18+4:297:03
28Nathalie RingströmRydboholms SK16:28+4:397:07
29Sara Storm-AnderssonOK Tyr16:33+4:447:09
29Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg16:33+4:447:09
31Elsa GustafssonOK Tylöskog16:50+5:017:17
32Helena ErikssonUlricehamns OK17:00+5:117:21
33Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro17:03+5:147:22
34Hedda LindbergOK Tisaren17:17+5:287:28
35Elsie GerhardtBrattås CK17:41+5:527:39
36Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg17:47+5:587:41
37Elin BlomqvistMarkbygdens OK17:50+6:017:43
38Adele PalmqvistNyköpings OK17:55+6:067:45
39Stella ModénFrölunda OL17:58+6:097:46
40Stina DernfalkVästerbergslagens OL18:18+6:297:55
41Alice DegermanGamleby OK19:01+7:128:13
42Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL19:12+7:238:18
43Linnea BjörklundOK Tyr19:17+7:288:20
44Anna GenbergUlricehamns OK19:31+7:428:26
45Ylva LidehnNyköpings OK19:42+7:538:31
46Valda SvenssonIstrums SK19:44+7:558:32
47Ida KarlssonOK Gränsen19:48+7:598:34
48Tilda MattssonOK Södertörn20:37+8:488:55
49Vilma ThulinVästerås SOK21:52+10:039:27
50Jennifer StigssonTrollhättans SOK22:11+10:229:36
51Freja NilssonGöteborg-Majorna OK22:43+10:549:50
52Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK23:06+11:1710:00
53Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF23:17+11:2810:04
54Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK23:58+12:0910:22
55Klara JedarOK Tor29:32+17:4312:47
56Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF33:59+22:1014:42
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköpingmispunched
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Hilda AhlgrenIK Gandvikdid not start
Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OKdid not start

H14

2 240 m, 65 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon CorneliussonOK Löftan14:226:24
2Niklas ErlandssonOK Södertörn15:04+0:426:43
3Fabian AlinderSjövalla FK15:45+1:237:01
4Anton JonssonOK Tyr16:04+1:427:10
5Viggo WulffOK Gränsen17:11+2:497:40
6Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF17:26+3:047:46
7Simon WesthMullsjö SOK17:36+3:147:51
8Kasper VemdalMullsjö SOK17:40+3:187:53
9Nils SwartzOK Orion17:41+3:197:53
10Carl ÖbergGamleby OK17:53+3:317:59
11Robin HelmerssonOK Tisaren17:57+3:358:00
12Emil ClashammarNyköpings OK18:20+3:588:11
13Linus AlinderSjövalla FK18:30+4:088:15
14Axel Björnberg FärdigNyköpings OK18:31+4:098:15
15Viggo HolmbergOK Tylöskog18:32+4:108:16
16Fredrik WestlundKils OK19:04+4:428:30
17Adam PlawskiOK Roxen19:08+4:468:32
18Oliver CarlidenHalmstad OK19:12+4:508:34
19Elis WiklundVästerås SOK19:35+5:138:44
20Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping19:43+5:218:48
21Alfred SjödinOK Tisaren19:50+5:288:51
22Albin VelanderSurahammars SOK20:11+5:499:00
23Alfred NybergSkattkärrs SOK20:23+6:019:05
24Linus SkattOK Södertörn20:29+6:079:08
25Anders PeterssonNyköpings OK20:36+6:149:11
26Albin PaulssonOK Löftan20:41+6:199:14
27Rasmus ÖbergOK Hällen20:42+6:209:14
28Edvin LennartsonUlricehamns OK20:52+6:309:18
29Gustav ThenanderVästerås SOK20:54+6:329:19
30Lukas FogelHagaby GoIF Örebro20:56+6:349:20
31Gustav LundqvistHalmstad OK21:00+6:389:22
32Oskar BlomOK Löftan21:09+6:479:26
33Carl-Johan StåhlSävedalens AIK21:15+6:539:29
34Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF21:31+7:099:36
34Isak TörnströmFK Friskus-Varberg21:31+7:099:36
36Vincent DahmTjalve IF Norrköping22:12+7:509:54
37Erik SüdhoffBrattås CK23:06+8:4410:18
38Emil NilssonGamleby OK23:14+8:5210:22
39Carl SandqvistVästerås SOK23:17+8:5510:23
40Gabriel EkströmHalmstad OK23:40+9:1810:33
41Ludvig HedinNyköpings OK23:47+9:2510:37
42Rasmus HedarOK Tor23:51+9:2910:38
43Eskil SöderlundUlricehamns OK24:08+9:4610:46
44Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF24:13+9:5110:48
45Emil JosefssonIstrums SK24:27+10:0510:54
46Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping24:41+10:1911:01
47Filip HanssonOK Löftan24:44+10:2211:02
48Valter HedinNyköpings OK25:07+10:4511:12
49Adam LundbyTjalve IF Norrköping26:00+11:3811:36
50Zebastian ArdforsOK Löftan26:24+12:0211:47
51Caspin SinaiVästerviks OK26:43+12:2111:55
52Fritiof LomanderIstrums SK27:04+12:4212:04
53Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg27:42+13:2012:21
54Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro27:47+13:2512:24
55Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF27:54+13:3212:27
56Ville ÖstlingHagaby GoIF Örebro28:05+13:4312:32
57Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF30:16+15:5413:30
58Erik ArneborgUlricehamns OK31:36+17:1414:06
59Noah RingströmRydboholms SK35:29+21:0715:50
Wilhelm KarmetunOK Njudungdisqualified
Olle PetersénOK Njudungmispunched
Ludwig RosénGöteborg-Majorna OKmispunched
Edvin AlexanderssonIF Rigormispunched
Eskil LeonTrollhättans SOKdid not finish
Ola LeireGöteborg-Majorna OKdid not finish
Cristian LinderothIF Hagendid not start
Harald RoessnerKvillebyns SKdid not start
Viktor NilssonStångenäs AISdid not start

D12

1 920 m, 55 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Irma WesthMullsjö SOK13:136:53
2Andrea EnbomVänersborgs SK13:21+0:086:57
3Julia LönnHalmstad OK14:04+0:517:19
4Izabella LjungbergOK Tyr14:16+1:037:25
5Ida AnderssonVänersborgs SK14:29+1:167:32
6Moa VemdalMullsjö SOK14:47+1:347:41
7Alva OlssonÅmåls OK14:48+1:357:42
8Emma PerssonHalmstad OK14:52+1:397:44
9Elvina BergdahlOK Orinto15:10+1:577:53
10Olga DrapellaVänersborgs SK16:32+3:198:36
11Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL16:39+3:268:40
12Evelina BjörkmanKungälvs OK16:47+3:348:44
13Emilia MellegårdLidköpings VSK16:58+3:458:50
14Lovisa ThybeckLindebygdens OK17:05+3:528:53
14Alicia HermannVästerås SOK17:05+3:528:53
16Lova JohanssonFK Friskus-Varberg17:15+4:028:59
17Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF17:16+4:038:59
18Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping17:21+4:089:02
19Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg17:30+4:179:06
20Ella PetterssonOK Kullingshof17:54+4:419:19
21Olivia GustafssonTrollhättans SOK17:56+4:439:20
22Arek MilevaTidaholm SOK Sisu18:25+5:129:35
23Agnes PaulssonOK Löftan18:40+5:279:43
24Clara IllnerTjalve IF Norrköping18:43+5:309:44
25Cornelia BerglundLidköpings VSK19:06+5:539:56
26Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg19:10+5:579:58
27Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb19:16+6:0310:02
28Wilma JonssonOK Tyr19:38+6:2510:13
29Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF20:23+7:1010:36
30Wilma WikströmFellingsbro GOIF20:26+7:1310:38
31Vera KlingbergLjungskile FK20:30+7:1710:40
32Maja SjödinOK Tisaren20:35+7:2210:43
33Ella NybergSkattkärrs SOK22:07+8:5411:31
34Evelina PeterssonNyköpings OK23:07+9:5412:02
35Ida HäggqvistKils OK23:09+9:5612:03
36Elsa ForsengLjungskile FK23:13+10:0012:05
37Ida SylvanVänersborgs SK23:55+10:4212:27
38Blenda SandénOK Södertörn24:11+10:5812:35
39Irma MalmströmVästerås SOK24:30+11:1712:45
40Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro25:34+12:2113:18
41Agnes OlovssonGamleby OK25:52+12:3913:28
42Elin ZachrissonKungälvs OK26:49+13:3613:58
43Alice KällstrandÅmåls OK28:19+15:0614:44
44Ida NolåkersHagaby GoIF Örebro29:25+16:1215:19
45Edith BergenfurSkattkärrs SOK29:42+16:2915:28
46Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro31:24+18:1116:21
47Amanda PerssonHalmstad OK32:14+19:0116:47
48Sigrid HolmgrenGamleby OK33:59+20:4617:41
49Elma MagnellKatrineholms OK37:20+24:0719:26
50Fanny ValleriusGamleby OK41:52+28:3921:48
51Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF43:47+30:3422:48
Tilda KindlundOK Tyrmispunched
Stina ThegelHagaby GoIF Örebromispunched
Lava-Li SinaiVästerviks OKmispunched
Zmilla ArdforsOK Löftandid not finish
Linn EnbomVänersborgs SKdid not start

H12

2 050 m, 60 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan14:567:17
2Edvin ÅttingLinköpings OK15:22+0:267:29
3Axel ThybeckLindebygdens OK15:23+0:277:30
4Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL16:46+1:508:10
5Filip ValentinGöteborg-Majorna OK16:53+1:578:14
6Andy GranforsIF Rigor17:48+2:528:40
7Isak LarssonOK Tisaren17:53+2:578:43
8Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg18:05+3:098:49
9Gustav RexOK Landehof18:12+3:168:52
10Fabian LarssonOK Milan18:17+3:218:55
11Gustav StåhlSävedalens AIK18:23+3:278:58
12Vidar PihlGamleby OK18:39+3:439:05
13Gabriel HogedalVänersborgs SK18:43+3:479:07
14Philip SjödinOK Tisaren19:24+4:289:27
15Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OL19:45+4:499:38
16Rasmus ViertelVästerås SOK19:54+4:589:42
17Bruno FovaeusSävedalens AIK20:13+5:179:51
18Anton KarlssonUlricehamns OK20:30+5:3410:00
19Teo PalmérUlricehamns OK21:21+6:2510:24
20Isac LidehnNyköpings OK21:27+6:3110:27
21David ThapperVästerås SOK21:31+6:3510:29
22Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro21:40+6:4410:34
23Linus WeihardSävedalens AIK22:05+7:0910:46
24Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL22:22+7:2610:54
25Oskar Von RosenIstrums SK23:41+8:4511:33
26Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL23:51+8:5511:38
27Hugo GustavssonMullsjö SOK24:35+9:3911:59
28Casper BjörklundGamleby OK25:20+10:2412:21
29Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK25:21+10:2512:21
30Rasmus EliassonVästerås SOK25:29+10:3312:25
31Jonatan BarthOK Orinto25:39+10:4312:30
32Matheus Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL25:49+10:5312:35
33Gustav JuhlinVästerås SOK25:59+11:0312:40
34Emil LindgrenOK Tor26:14+11:1812:47
35Olle NordinUlricehamns OK26:45+11:4913:02
36Jonah StenilsOK Hällen27:22+12:2613:20
37Hugo CorneliussonOK Löftan27:45+12:4913:32
38Carl WännmanOK Södertörn27:51+12:5513:35
39Carl EdlingOK Älgen27:58+13:0213:38
40Leopold OlofssonVästerås SOK28:09+13:1313:43
41Karl SundkvistKatrineholms OK28:13+13:1713:45
42Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro30:15+15:1914:45
43Elliot JägstedtHalmstad OK30:34+15:3814:54
44Axel GustafssonOK Tylöskog30:44+15:4814:59
45Oscar NoringVästerås SOK32:51+17:5516:01
45Lukas RosengrenTjalve IF Norrköping32:51+17:5516:01
47Linus ClaessonUlricehamns OK33:04+18:0816:07
48Isak WinnerstamEskilstuna OL33:20+18:2416:15
49Castor FlordalKatrineholms OK34:20+19:2416:44
50Gustav NyströmOK Ravinen38:11+23:1518:37
51Lukas EnglundTrollhättans SOK42:08+27:1220:33
52Ole HillebrandVänersborgs SK43:13+28:1721:04
Emil SkeppSävedalens AIKdisqualified
Neo BergNyköpings OKmispunched
Ludvig JuhlinVästerås SOKmispunched
Hugo ZetterbergVästerås SOKmispunched
Jonas LeireGöteborg-Majorna OKmispunched
Adam LyckeVästerås SOKmispunched
Nore ModénVänersborgs SKmispunched
Tim ErikssonVästerås SOKdid not finish
Isak GustafssonHalmstad OKdid not start

D10

1 410 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eira OlssonÅmåls OK9:236:39
2Freja IvermarkVästerås SOK10:15+0:527:16
3Molly GraadIF Rigor10:21+0:587:20
4Tyra FlinkFjärås AIK10:44+1:217:36
5Celia KlingbergLjungskile FK11:13+1:507:57
6Linnéa RexOK Landehof11:25+2:028:05
7Meja PetterssonOK Kullingshof11:33+2:108:11
8Armida MalmqvistOK Tor12:10+2:478:37
9Moa WallströmSävedalens AIK12:31+3:088:52
10Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK12:36+3:138:56
11Elin SundbergLjungskile FK12:51+3:289:06
12Hanna ThapperVästerås SOK13:05+3:429:16
13Lina EliassonVästerås SOK15:44+6:2111:09
14Hanna SchüllerqvistVästerviks OK16:03+6:4011:22
15Selma SöderströmVästerviks OK16:32+7:0911:43
16Carolina HallqvistVänersborgs SK16:44+7:2111:52
17Allis SjödinOK Tisaren16:47+7:2411:54
18Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL16:51+7:2811:57
19Vera IngulfSävedalens AIK17:09+7:4612:09
20Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK17:23+8:0012:19
21Ztella ArdforsOK Löftan19:04+9:4113:31
22Lilly BergenfurSkattkärrs SOK19:25+10:0213:46
23Elsa HaglundOK Hällen20:06+10:4314:15
24Alva RööhsSkattkärrs SOK21:21+11:5815:08
25Minna KvarndalUlricehamns OK23:15+13:5216:29
26Maja GlingeAnkarsrums OK26:04+16:4118:29
27Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg27:51+18:2819:45
28Molly ValleriusGamleby OK28:11+18:4819:59
Sara LönnHalmstad OKmispunched
Ingalisa ÖbergOK Hällenmispunched

H10

1 410 m, 60 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK8:195:53
2Vilgot HellstenNyköpings OK8:27+0:085:59
3Johannes AnderssonVänersborgs SK8:29+0:106:00
4Gustav KarlssonUlricehamns OK8:40+0:216:08
5Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb8:51+0:326:16
6Arvid HägerstrandKungälvs OK8:58+0:396:21
7Jakob RingströmOK Landehof9:01+0:426:23
8Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb9:07+0:486:27
9Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg9:27+1:086:42
10Olle OldaeusVästerås SOK9:32+1:136:45
10Vide FlinkFjärås AIK9:32+1:136:45
12Emil WinnerstamEskilstuna OL9:34+1:156:47
13Victor PalmqvistNyköpings OK9:46+1:276:55
14Theo ZaninottiGamleby OK9:47+1:286:56
15Theo IllnerTjalve IF Norrköping9:53+1:347:00
16Hugo NyströmOK Ravinen10:00+1:417:05
17Henry NordströmKils OK10:11+1:527:13
18Mio ErikssonOK Milan10:18+1:597:18
19Elton MagnellKatrineholms OK10:25+2:067:23
20Gustaf IngelsboOK Tranan10:28+2:097:25
21Albin NilssonGamleby OK10:29+2:107:26
22August HedinNyköpings OK10:31+2:127:27
23Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK10:33+2:147:28
24Vide KlingbergLjungskile FK10:36+2:177:31
25Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL11:04+2:457:50
26Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping11:14+2:557:58
27Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK11:37+3:188:14
28Olle BlomqvistMarkbygdens OK11:46+3:278:20
29Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF11:48+3:298:22
30Alexander ThulinVästerås SOK12:00+3:418:30
31David MatanovicVästerviks OK12:07+3:488:35
32Jonathan PeterssonNyköpings OK12:18+3:598:43
33Elgot SinaiVästerviks OK12:30+4:118:51
34Mio KlassonUlricehamns OK12:40+4:218:59
35Mattias StrandbergGamleby OK12:48+4:299:04
36Oskar GustafssonTrollhättans SOK12:59+4:409:12
36Ludvig BurvallOK Orinto12:59+4:409:12
38Elias OhlssonBrattås CK13:07+4:489:18
39Theodor ThenanderVästerås SOK13:11+4:529:20
40Loke ZeinowOK Hällen13:21+5:029:28
41Einar RoessnerKvillebyns SK13:31+5:129:35
41Alfons StenilsOK Hällen13:31+5:129:35
43Dag AnderssonVästerås SOK13:52+5:339:50
44Melker ClashammarNyköpings OK14:03+5:449:57
45Martin WännmanOK Södertörn14:35+6:1610:20
46Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping14:43+6:2410:26
47Elis MarmanderFK Friskus-Varberg14:55+6:3610:34
48Filip StåhlSävedalens AIK15:01+6:4210:39
49Folke FranssonFK Friskus-Varberg15:06+6:4710:42
50Emil ÖbergOK Hällen15:07+6:4810:43
51Malkom MalmqvistOK Tor16:07+7:4811:25
52Simon EnarssonKöping-Kolsva OK16:28+8:0911:40
53Damian Shewket Tofiq KareliussoOK Hällen16:58+8:3912:01
54Max SylvanVänersborgs SK17:15+8:5612:14
55Einar GranatMarkbygdens OK18:11+9:5212:53
56Adam LindgrenOK Tor21:34+13:1515:17
57Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL23:39+15:2016:46
58Emil HillebrandVänersborgs SK42:18+33:5930:00
Sixten NordinOK Hällenmispunched
Sixten TörnströmFK Friskus-Varbergdid not finish

D35

2 620 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karin PalmqvistNyköpings OK18:507:11
2Jenny NybergSkattkärrs SOK22:59+4:098:46
3Lena FlinkFjärås AIK23:32+4:428:58
4Maria LönnHalmstad OK24:33+5:439:22
5Teresia LidehnNyköpings OK24:45+5:559:26 Download route in GPX format
6Ulrika HellmanUddevalla OK25:20+6:309:40
7Sara JägstedtHalmstad OK26:32+7:4210:07
8Frida RönnqvistOK Löftan27:25+8:3510:27
9Therese EkströmHalmstad OK30:01+11:1111:27
10Camilla MatanovicVästerviks OK31:13+12:2311:54
11Sara BergNyköpings OK32:24+13:3412:21
Sara HellstenNyköpings OKmispunched

H35

2 580 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter ÖbergOK Hällen15:255:58
2Fredrik WeihardSävedalens AIK16:36+1:116:26
3Per ÖbergOK Hällen16:40+1:156:27
4Daniel SundqvistOK Orinto18:02+2:376:59
5Erik HellstenNyköpings OK19:54+4:297:42
6Lars-Olof MagnellKatrineholms OK20:03+4:387:46
7Arvid SundkvistKatrineholms OK20:07+4:427:47
8Johan PalmqvistNyköpings OK20:15+4:507:50
9Henrik FlordalKatrineholms OK20:20+4:557:52
10Mikael GuttkeNyköpings OK21:08+5:438:11
11Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro21:19+5:548:15
12Christophe ZaninottiGamleby OK21:20+5:558:16
13Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping21:30+6:058:20
14Niclas ClashammarNyköpings OK21:57+6:328:30
15Tomas ÖbergOK Hällen22:01+6:368:32
16Andreas LeijgårdGudhems IF23:02+7:378:55
17David LundeviOK Skogsvargarna23:08+7:438:57
18Mikael AleniusNyköpings OK23:16+7:519:01
19Mathias NilssonGamleby OK23:48+8:239:13
20Andreas MartinssonMarkbygdens OK23:55+8:309:16
21Patrik StenilsOK Hällen24:47+9:229:36
22Christoffer GlingeAnkarsrums OK26:11+10:4610:08
23Erik MarmanderFK Friskus-Varberg26:17+10:5210:11
24John EnarssonKöping-Kolsva OK26:35+11:1010:18
25Daniel HaglundOK Hällen27:25+12:0010:37
26Thomas PeterssonNyköpings OK29:55+14:3011:35
27Andreas GustafssonNyköpings OK32:36+17:1112:38
28Sebastian ErikssonKatrineholms OK34:43+19:1813:27
29Thomas LidehnNyköpings OK34:58+19:3313:33
Mikael NybergSkattkärrs SOKmispunched
Henrik AnängenNyköpings OKmispunched

D40

2 460 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Marion BüchliOLG Suhr19:428:00
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK20:00+0:188:07
3Anna BerlinKungälvs OK20:12+0:308:12
4Johanna KindlundOK Tyr20:45+1:038:26
5Jenny NilssonOK Tyr21:01+1:198:32
6Malin JonssonOK Tyr21:14+1:328:37
7Therese DahlströmOK Alehof21:23+1:418:41
8Sofia CarlssonLindebygdens OK22:25+2:439:06
9Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:27+2:459:07
10Anna LöwegrenKatrineholms OK22:49+3:079:16
11Ingrid AlinderSjövalla FK23:02+3:209:21
12Lina PalmérUlricehamns OK23:24+3:429:30
13Katarina EnbomVänersborgs SK23:39+3:579:36
14Linda CorneliussonOK Löftan23:57+4:159:44
15Malin AnderssonUlricehamns OK24:48+5:0610:04
16Lina RööhsSkattkärrs SOK24:51+5:0910:06
17Camilla MorisKatrineholms OK25:08+5:2610:13
18Ann HyvönenSkattkärrs SOK25:16+5:3410:16
19Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK26:23+6:4110:43
20Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping26:40+6:5810:50
21Kristin FranssonFK Friskus-Varberg26:52+7:1010:55
22Helene EklundOK Södertörn26:56+7:1410:56
23Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb27:10+7:2811:02
24Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen27:25+7:4311:08
25Magdalena SjödinOK Tisaren27:38+7:5611:13
26Rakel MartinssonMarkbygdens OK27:49+8:0711:18
27Ann-Sofie OlovssonGamleby OK28:15+8:3311:29
28Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF28:35+8:5311:37
29Malena DernfalkVästerbergslagens OL28:50+9:0811:43
30Gunilla ThapperVästerås SOK29:29+9:4711:59
31Helena EkmanOK Tor29:31+9:4911:59
32Jenny JohnssonLidköpings VSK30:11+10:2912:16
33Jeanette PerssonOK Löftan31:13+11:3112:41
34Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb33:09+13:2713:28
Linda LarssonFrämmestads IKdid not start

H40

2 650 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sven GranforsOK Landehof16:526:21
2Henrik OlofssonOK Kompassen16:54+0:026:22
3Martin OldaeusVästerås SOK17:42+0:506:40
4Klas LarssonOK Milan18:17+1:256:53
4Tomas JohanssonÅmåls OK18:17+1:256:53
6Patrik CorneliussonOK Löftan18:27+1:356:57
7Joakim GustafssonHalmstad OK18:37+1:457:01
7Mikael MellegårdLidköpings VSK18:37+1:457:01
9Kalle BjörkmanIFK Mora OK18:44+1:527:04
10Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:52+2:007:07
11Urban RingströmRydboholms SK19:20+2:287:17
12Jonas BergdahlOK Orinto19:30+2:387:21
13Mattias BerglundLidköpings VSK19:42+2:507:26
14Fredrik EkströmHalmstad OK19:48+2:567:28
15Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK20:02+3:107:33
16David HellerströmFK Friskus-Varberg20:16+3:247:38
16Fredrik PerssonHalmstad OK20:16+3:247:38
18Peter SjödinOK Tisaren20:22+3:307:41
19Filip IvermarkVästerås SOK21:06+4:147:57
20Patrik CarlbomUlricehamns OK22:10+5:188:21
21Patrick EricsonMullsjö SOK22:26+5:348:27
22Karl Erik Andrea BjörklundGamleby OK23:04+6:128:42
23Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro24:12+7:209:07
24Mattias HolmströmÅmåls OK24:40+7:489:18
25Björn WinnerstamEskilstuna OL24:45+7:539:20
26Michael ForslundKristinehamns OK26:17+9:259:55
27Lars ErikssonUlricehamns OK28:28+11:3610:44
28Ingvar LiljaGöteborg-Majorna OK29:35+12:4311:09
Tomas TorstensvikFK Friskus-Varbergmispunched
Kiril MilevTidaholm SOK Sisumispunched
Daniel HägerstrandKungälvs OKdid not finish

D45

2 270 m, 33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Josefine JungstrandOK Skogsfalken17:197:37
2Nina AhlénIF Hagen17:37+0:187:45
3Katrin SkeppSävedalens AIK18:01+0:427:56
4Eva OdeVästerås SOK18:07+0:487:58
5Anna UllerKils OK18:41+1:228:13
6Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:46+1:278:16
7Helen MagnussonOK Tor19:11+1:528:27
8Karin AnderssonOK Tisaren19:33+2:148:36
9Inger CederbergVänersborgs SK20:12+2:538:53
10Lotta RosénGöteborg-Majorna OK20:14+2:558:54
11Sofia ÖstenssonOK Tranan20:39+3:209:05
12Erika JedarOK Tor21:00+3:419:15
13Yvonne WeihardSävedalens AIK21:01+3:429:15
14Angelica BrandqvistTibro OK21:02+3:439:15
15Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK21:57+4:389:40
16Sofie IllnerTjalve IF Norrköping22:01+4:429:41
17Johanna HallqvistUlricehamns OK22:23+5:049:51
18Sofia GustafssonTrollhättans SOK22:25+5:069:52
19Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF22:38+5:199:58
20Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK23:15+5:5610:14
21Åsa SylvanVänersborgs SK23:23+6:0410:18
22Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping23:38+6:1910:24
23Jeanette BlomOK Löftan23:55+6:3610:32
24Malin JohanssonFK Friskus-Varberg24:06+6:4710:37
25Lisa ÖsterlingOK Södertörn24:14+6:5510:40
26Kajsa NordinUlricehamns OK24:23+7:0410:44
27Annika SvärdhagenLidköpings VSK24:33+7:1410:48
28Ulrika GranforsIF Rigor24:35+7:1610:49
29Carina WallgrenIstrums SK26:02+8:4311:28
30Tove StrandbergGamleby OK26:09+8:5011:31
31Teres ZachrissonKungälvs OK31:52+14:3314:02
32Gunilla GlimténOK Löftan35:59+18:4015:51
Cecilia HolmbergOK Tylöskogmispunched
Susanne StålSödertälje-Nykvarn OFdid not start

H45

2 530 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Magnus PerssonOK Tisaren15:416:11
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna16:23+0:426:28
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:14+2:337:12
4Tommy AnderssonVänersborgs SK18:15+2:347:12
5Mikael LundqvistHalmstad OK18:18+2:377:13
6Stefan NordinUlricehamns OK18:45+3:047:24
7Magnus HanssonOK Löftan18:49+3:087:26
8Anders IvarssonFK Friskus-Varberg18:52+3:117:27
9Mikael NyströmOK Ravinen18:53+3:127:27
10Martin JuhlinVästerås SOK18:59+3:187:30
11Magnus ÖhlingOK Tor19:05+3:247:32
12Fredrik BergIF Rigor19:36+3:557:44
13Mats ThulinVästerås SOK19:46+4:057:48
14Jan SjödinOK Tisaren19:51+4:107:50
15Martin BobergIF Rigor20:32+4:518:06
16Emil ErdeliusIF Rigor20:52+5:118:14
17Mattias JägstedtHalmstad OK20:59+5:188:17
18Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF21:00+5:198:18
19Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro21:03+5:228:19
20Olof StåhlSävedalens AIK21:17+5:368:24
21Patrik SöderlundUlricehamns OK21:28+5:478:29
22Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb21:33+5:528:31
23Anders LeireGöteborg-Majorna OK21:34+5:538:31
24William RexOK Landehof21:37+5:568:32
25Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK21:39+5:588:33
26Per CarlssonIF Hagen21:45+6:048:35
27Niklas PerssonHalmstad OK21:51+6:108:38 Download route in GPX format
28Christer ÖbergGamleby OK22:24+6:438:51
29Anders GenbergUlricehamns OK22:57+7:169:04
30Odd WallanderBrattås CK23:31+7:509:17
31Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro23:42+8:019:22
32Greger AhlénIF Hagen23:45+8:049:23
33Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb23:48+8:079:24
34Mikael RööhsSkattkärrs SOK23:50+8:099:25
35Fredrik LeonTrollhättans SOK24:18+8:379:36
36Lars OlofssonVästerås SOK24:40+8:599:44
36Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping24:40+8:599:44
38Ronnie BohmanOK Orinto24:42+9:019:45
39Johan DahmTjalve IF Norrköping25:02+9:219:53
40Tony HolmbergOK Tylöskog25:06+9:259:55
41Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF25:34+9:5310:06
42Mats OhlssonBrattås CK25:43+10:0210:09
43Joel GöranssonLidköpings VSK25:50+10:0910:12
44Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF27:02+11:2110:41
45Fredrik WännmanOK Södertörn27:23+11:4210:49
46Tom NilssonGöteborg-Majorna OK28:10+12:2911:07
47Johan HanssonOK Löftan29:56+14:1511:49
48Jan NoringVästerås SOK30:07+14:2611:54
49Johan MalmströmVästerås SOK32:12+16:3112:43
Tomas BergstenIstrums SKmispunched
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKmispunched

D50

2 090 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jenny NymanVänersborgs SK15:577:37
2Lena MalmströmTjalve IF Norrköping19:32+3:359:20
3Lena ErlandssonOK Södertörn20:41+4:449:53
4Helena SödervallIK Gandvik22:11+6:1410:36
5Annette ReulOK Orinto23:00+7:0311:00
6Monika HjellströmGränna-Bygdens OK23:11+7:1411:05
7Åsa WikströmFellingsbro GOIF24:31+8:3411:43
8Renita PåsseIF Hagen27:47+11:5013:17
9Anna ErikssonOK Älgen27:52+11:5513:20
10Anna Maria SandénOK Södertörn32:36+16:3915:35
Tina WestlundKils OKdid not start

H50

2 470 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mats LiljaOK Älgen16:366:43
2Magnus NordströmKils OK16:49+0:136:48
3Johan ÅttingLinköpings OK17:11+0:356:57
4Stefan ErikssonOK Älgen18:10+1:347:21
5Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK18:34+1:587:31
6Per KristianssonHalmstad OK19:22+2:467:50
6Olle SandénOK Södertörn19:22+2:467:50
8Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK19:23+2:477:50
9Mattias SkepplingOK Södertörn20:09+3:338:09
10Sören AnderssonLidköpings VSK20:40+4:048:22
11Kjell JohanssonIF Hagen20:45+4:098:24
12Tomas SvennbergDegerfors OK21:04+4:288:31
12Thomas JohanssonGamleby OK21:04+4:288:31
14Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK21:05+4:298:32
15Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro21:06+4:308:32
16Kjell JohanssonOK Kullingshof22:25+5:499:04
17Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF22:29+5:539:06
18Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK22:36+6:009:08
19Lars ArneborgUlricehamns OK23:12+6:369:23
20Lars ZachrissonKungälvs OK23:13+6:379:23
21Patrik NylénDegerfors OK23:22+6:469:27
22Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg23:40+7:049:34
23Lars HolmgrenGamleby OK25:04+8:2810:08
Tomas MattssonOK Södertörndisqualified
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisumispunched
Daniel FredrikssonFrölunda OLdid not start
Kristian LundLidköpings VSKdid not start

D55

1 840 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nina BejbomUddevalla OK14:047:38
2Eva HägnanderLidköpings VSK14:22+0:187:48
3Lena SwartzOK Orion14:44+0:408:00
4Lena ReisenIF Hagen15:12+1:088:15
5Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog15:26+1:228:23
6Anne BodinAlmby IK15:33+1:298:27
7Pia Käck FritzellGudhems IF16:21+2:178:53
8Birgit HanssonHerrestads AIF16:37+2:339:01

H55

2 320 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken14:096:05
2Mikael KindbornOK Hällen14:35+0:266:17
3Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK14:50+0:416:23
4Patrik ThybeckLindebygdens OK16:25+2:167:04
5Jens LindströmTibro OK16:39+2:307:10
6Bo GustafssonOK Tylöskog17:16+3:077:26
7Ingvar IvarssonOK Kullingshof17:42+3:337:37
8Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg18:36+4:278:01
9Anders RoothVästerås SOK18:42+4:338:03
10Niclas KjellmanLidköpings VSK18:52+4:438:07
11Jonas KarlssonOK Tylöskog18:56+4:478:09
12Roy JohanssonOK Skogsvargarna19:42+5:338:29
13Mark ReisenIF Hagen21:55+7:469:26 Download route in GPX format
14Martin WidmerOLG Suhr22:30+8:219:41
15Stefan HornebrantTrollhättans SOK22:42+8:339:47
16Anders PetterssonMariestads FK24:06+9:5710:23
Conny GunnarssonOK Älgenmispunched
Roger StrandbergGamleby OKmispunched

D60

1 840 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK15:018:09
2Kerstin BurmanKvillebyns SK17:51+2:509:42
3Margareta NetzTrollhättans SOK18:38+3:3710:07
4Kerstin Haugen LundStenungsunds OK20:44+5:4311:16
5Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK31:21+16:2017:02

H60

2 320 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Arne KlintbergEksjö SOK14:496:23
2Thomas HjertFalköpings AIK OK18:47+3:588:05
3Jerker NetzTrollhättans SOK19:39+4:508:28
4Arne LundStenungsunds OK20:13+5:248:42
5Anders KjellbergOK Skogsvargarna20:14+5:258:43
6Fredrik NordforsStora Tuna OK21:19+6:309:11

D65

1 650 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Barbro ÖstlundOK Roxen16:4210:07
2Ingrid JessenFrämmestads IK17:24+0:4210:32
3Kerstin LjungbergOK Gipen17:47+1:0510:46
4Gunilla HogedalVänersborgs SK18:25+1:4311:09
5Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK23:02+6:2013:57
6Maja-Stina GustavssonOK Roxen23:20+6:3814:08
7Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK23:33+6:5114:16

H65

2 070 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nils-Olof BodinAlmby IK14:437:06
2Kent KardellLjungskile FK15:16+0:337:22
3Tomas OlaussonAskersunds OK15:42+0:597:35
4Kjell KaminskyIF Hagen16:16+1:337:51
5Lars HogedalVänersborgs SK17:46+3:038:34
6Gunnar BejbomUddevalla OK18:34+3:518:58
7Janne ErikssonEds SK18:49+4:069:05
8Björn PetterssonUlricehamns OK20:06+5:239:42
9Robert JessenFrämmestads IK20:37+5:549:57
10Thorbjörn LagerströmNyköpings OK20:50+6:0710:03
11Roalh KlevelandKvillebyns SK21:02+6:1910:09
12Börje SundbergOK Gipen21:05+6:2210:11
13Jens TörnmarckAskersunds OK25:42+10:5912:24
14Gerhard LilliestiernaOK Roslagen26:55+12:1213:00
15Gert IvarssonOK Skogshjortarna30:49+16:0614:53
16Bengt ÖstlundOK Roxen43:09+28:2620:50

D70

1 380 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kajsa TofténHjobygdens OK15:4411:24
2Barbro BörjesonOK Skogshjortarna19:05+3:2113:49
3Enid IngemarssonHestra IF27:57+12:1320:15
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna35:53+20:0926:00
5Marita JohanssonMarkbygdens OK40:36+24:5229:25

H70

2 070 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto16:067:46
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS18:12+2:068:47
3Inge LöwegrenKatrineholms OK18:39+2:339:00
4Styrbjörn JanssonIF Hagen20:34+4:289:56
5Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK20:40+4:349:59
6Per GustavssonOK Roxen22:02+5:5610:38
7Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering23:34+7:2811:23
8Bo KlamfeltTibro OK24:01+7:5511:36
9Lennart HermanssonStångenäs AIS24:37+8:3111:53
10Ronny RagnarssonMarkbygdens OK25:22+9:1612:15
11Kent OlaussonOK Orinto29:15+13:0914:07
12Roland BomanUlricehamns OK35:48+19:4217:17
Göran SvanBorås GIFmispunched
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanmispunched
Christer NälemarkOK Djerfdid not start

D75

1 380 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK17:5913:01
2Lena WaernTrollhättans SOK18:23+0:2413:19
3Bibbi AppelgrenMariestads FK19:02+1:0313:47
Birgit KarlssonMariestads FKmispunched
Berith IvehagFrämmestads IKdid not start

H75

1 650 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna14:368:50
2Lars LjungbergTrollhättans SOK15:40+1:049:29
3Dag LorénOK Frisene15:46+1:109:33
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna16:45+2:0910:09
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna17:54+3:1810:50
6Folke DahlénLidköpings VSK19:38+5:0211:53
7Lars WahlströmIstrums SK19:39+5:0311:54
8Lennart KarlssonTrollhättans SOK21:10+6:3412:49
9Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK21:28+6:5213:00
10Åke KarlssonSOK Träff21:41+7:0513:08
11Gunnar BrystHjobygdens OK21:46+7:1013:11
12Bertil IngemarssonHestra IF25:22+10:4615:22
13Mårten SvenssonOK Gipen28:06+13:3017:01
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnadisqualified
Kenneth IvehagFrämmestads IKmispunched

D80

1 380 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK20:1314:38
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna24:57+4:4418:04

H80

1 380 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Torild BornetunSkillingaryds FK19:0713:51
2Kjell PerssonMariestads FK22:01+2:5415:57
3Kuno EkdahlOK P433:14+14:0724:04

D85

1 380 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg29:2421:18

Inskolning

1 020 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Tor AbrahamssonBrattås CKcompleted
Simon ÅttingLinköpings OKcompleted
Elin BeijarOK Hällencompleted
Hanna BeijarOK Hällencompleted
Julia BergHalmstad OKcompleted
Sam BergNyköpings OKcompleted
Olivia DahmTjalve IF Norrköpingcompleted
Jack EnarssonKöping-Kolsva OKcompleted
Ellen ErnfridssonVästerviks OKcompleted
Selma ErnfridssonVästerviks OKcompleted
Elsa FrisellVästerviks OKcompleted
Leon GerdinOK Klyftamocompleted
Emma HillebrandVänersborgs SKcompleted
Hanna HillebrandVänersborgs SKcompleted
Mats HillebrandVänersborgs SKcompleted
Annie JohanssonVästerviks OKcompleted
Theo JohanssonVästerviks OKcompleted
Hilma KaboIFK Mora OKcompleted
Gabriel KällstrandÅmåls OKcompleted
Julian KlingbergLjungskile FKcompleted
Mio KvarndalUlricehamns OKcompleted
August LeijgårdGudhems IFcompleted
Hjalmar LeijgårdGudhems IFcompleted
Daniel LeireGöteborg-Majorna OKcompleted
Alfred LennartssonUlricehamns OKcompleted
Axel LennartssonUlricehamns OKcompleted
Astrid LilleengHerrestads AIFcompleted
Buster NordinOK Hällencompleted
Astrid NyströmMariestads FKcompleted
Hugo NyströmMariestads FKcompleted
Line ÖbergOK Hällencompleted
Astrid PedersenOK Hällencompleted
Vera PedersenOK Hällencompleted
Noel PihlgrenUlricehamns OKcompleted
Sofia RoessnerKvillebyns SKcompleted
Edgar SchüllerqvistVästerviks OKcompleted
Alira SiinaiVästerviks OKcompleted
Arthur SjödinOK Klyftamocompleted
Ruben SöderströmVästerviks OKcompleted
Klara ThybeckLindebygdens OKcompleted
Love VelanderSurahammars SOKcompleted
Svea VertergårdOK Hällencompleted
Oliver VestbergOK Älgencompleted
Lovis VestgöteOK Hällencompleted
Arvin ZeinowOK Hällencompleted
Stina PerssonHalmstad OKnot competing

U1

1 240 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oskar ZitkaUlricehamns OK9:007:15
2Elias ÖbergOK Hällen9:07+0:077:21
3Judith GranatMarkbygdens OK9:58+0:588:02
4Lukas ÖbergOK Hällen10:36+1:368:32
5Ella RosénGöteborg-Majorna OK10:41+1:418:36
6Zamuel ArdforsOK Löftan10:44+1:448:39
7Elias ZitkaUlricehamns OK11:14+2:149:03
8Elvin MagnellKatrineholms OK11:37+2:379:22
9Linnea SundkvistKatrineholms OK11:54+2:549:35
10Robin LönnHalmstad OK12:24+3:2410:00
10Hannes ModénVänersborgs SK12:24+3:2410:00
12Mara StraatOK Älgen12:45+3:4510:16
13Hugo ThoongGöteborg-Majorna OK13:17+4:1710:42
14Aimee StraatOK Älgen13:34+4:3410:56
15Ville AbrahamssonBrattås CK13:35+4:3510:57
16Nemo KjellgrenOK Älgen14:07+5:0711:23
17Nova CarlidenHalmstad OK14:09+5:0911:24
17Benias PerssonGällstadbygdens SOK14:09+5:0911:24
19Harry KnopfHalmstad OK14:16+5:1611:30
20Albin PerbringUlricehamns OK14:27+5:2711:39
21Lovis ErikssonOK Milan14:29+5:2911:40
22August LennartssonUlricehamns OK14:32+5:3211:43
23Alice MatanovicVästerviks OK14:35+5:3511:45
24André ÖhlingOK Tor14:36+5:3611:46
25Charlie KlassonUlricehamns OK14:44+5:4411:52
26Elin GustavssonHestra IF14:56+5:5612:02
27Lova FalkbornOK Tyr15:02+6:0212:07
28Lova BergdahlOK Orinto15:32+6:3212:31
29Lilja Shewket Tofiq KareliussoOK Hällen15:35+6:3512:34
30Leia KlassonUlricehamns OK15:50+6:5012:46
31Elmer LilleengHerrestads AIF16:03+7:0312:56
32Ester OhlssonBrattås CK16:45+7:4513:30
33Klara OldaeusVästerås SOK17:16+8:1613:55
34Jonathan RexOK Landehof18:08+9:0814:37
35Max GauffinSödertälje-Nykvarn OF19:00+10:0015:19
36Saga SjöstrandUlricehamns OK19:19+10:1915:34
37Jesper KjellgrenOK Älgen19:25+10:2515:39
38Liv ErikssonKatrineholms OK19:36+10:3615:48
39Vidar NilssonOK Orinto22:56+13:5618:29
40Olle WinnerstamEskilstuna OL23:05+14:0518:36
41Florian ViertelVästerås SOK23:57+14:5719:18
42Casper EnarssonKöping-Kolsva OK24:41+15:4119:54
Moa SylvanVänersborgs SKmispunched
Henry Adrian ForsbergGöteborg-Majorna OKmispunched
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbmispunched
Joel BjörkmanKungälvs OKmispunched

U2

1 510 m, 38 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Vincent LjungbergOK Tyr12:198:09
2Felix WeihardSävedalens AIK13:41+1:229:03
3Karl Hugo NilssonOK Orinto14:11+1:529:23
4Stina GustafssonHalmstad OK15:23+3:0410:11
5Hilma KnopfHalmstad OK15:24+3:0510:11
6Ebba ForsengLjungskile FK16:11+3:5210:43
7Oskar OlssonÅmåls OK16:20+4:0110:49
8Jakob SundbergLjungskile FK16:23+4:0410:50
9Louise SköldOK Klyftamo16:28+4:0910:54
10Sara SjöblomOK Klyftamo16:33+4:1410:57
11Sofia NystrandOK Klyftamo16:43+4:2411:04
12Eliva PerssonGällstadbygdens SOK16:56+4:3711:12
13Elin EdlingOK Älgen17:06+4:4711:19
14Amanda PlawskiOK Roxen17:45+5:2611:45
15Ida SchüllerqvistVästerviks OK18:21+6:0212:09
16Arvid LennartssonUlricehamns OK18:36+6:1712:19
17Maja EliassonFK Friskus-Varberg19:07+6:4812:39
18Siri WallanderBrattås CK19:51+7:3213:08
19Jonathan RingströmRydboholms SK20:24+8:0513:30
20Rasmus NoringVästerås SOK20:35+8:1613:37
21Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb21:31+9:1214:14
22Liv PihlgrenUlricehamns OK21:38+9:1914:19
23Elin BergHalmstad OK22:02+9:4314:35
24Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK22:43+10:2415:02
25Lovisa BerglundLidköpings VSK23:19+11:0015:26
26Hubert DrapellaVänersborgs SK23:40+11:2115:40
27Barbara DrapellaVänersborgs SK23:52+11:3315:48
28Felicia RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF24:55+12:3616:30
29Tyra HäggqvistKils OK27:57+15:3818:30
30Mattias ReulOK Orinto27:59+15:4018:31
31Emmelie Woronin-SvenssonKils OK28:35+16:1618:55
32Vilgot NilssonStenungsunds OK28:48+16:2919:04
33Artur IngulfSävedalens AIK31:59+19:4021:10
34Axel GerdevågHagaby GoIF Örebro33:09+20:5021:57
35Elisa LugnOK Klyftamo37:02+24:4324:31
36Malva Ornelid-ErikssonOK Klyftamo37:06+24:4724:34
Junia TorstensvikFK Friskus-Varbergmispunched
Emma AirimanOK Älgenmispunched
Alexia PalmOK Orintodid not start
August PalmOK Orintodid not start
Viktor ZachrissonOK Alehofdid not start

Öppen 3

1 750 m, 64 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu10:316:00
2Kajsa RaskOK Klyftamo13:28+2:577:41
3Ulf RaskKungälvs OK13:56+3:257:57
4Stefan AbrahamssonBrattås CK14:27+3:568:15
5Anna HögbergOK Tranan15:02+4:318:35
6Stephanie BaidaUlricehamns OK15:04+4:338:36
7Rebecka BergIF Rigor16:17+5:469:18
8Annie AnderssonTidaholm SOK Sisu16:51+6:209:37
9Erik ThenanderVästerås SOK17:07+6:369:46
10Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan17:11+6:409:49
11Sara AnderssonVänersborgs SK17:26+6:559:57
12Pär AnderssonTidaholm SOK Sisu17:34+7:0310:02
13Linda CarlbomUlricehamns OK17:40+7:0910:05
14Louise ModénVänersborgs SK18:19+7:4810:28
15Rolf-Arne BornebrattIK Gandvik18:34+8:0310:36
16Fredrik HallenekSträngnäs-Malmby OL18:53+8:2210:47
17Eva RoessnerKvillebyns SK19:37+9:0611:12
18Marie ThenanderVästerås SOK19:41+9:1011:14
19Anna VerhagenOK Orinto19:50+9:1911:20
20Alfred MartinssonMarkbygdens OK20:39+10:0811:48
21Bengt Erik LjungqvistOK Klyftamo21:11+10:4012:06
22Erik VerhagenOK Orinto21:24+10:5312:13
23Jenny HallenekSträngnäs-Malmby OL21:57+11:2612:32
24Hanna AbrahamssonBrattås CK22:08+11:3712:38
25Britt-Marie EkbergOK Orinto22:12+11:4112:41
26Oskar HallqvistVänersborgs SK22:31+12:0012:52
27Linda WickströmOK Tor22:38+12:0712:56
28Hanna LiljaOK Älgen23:03+12:3213:10
29Saga TattiOK Älgen23:06+12:3513:12
30Elisabet EliassonVästerås SOK23:24+12:5313:22
31Karin HolmgrenGamleby OK23:27+12:5613:24
32Lova SöderströmVästerviks OK23:43+13:1213:33
33Ida ErikssonKatrineholms OK23:50+13:1913:37
34Oskar HanssonAskersunds OK24:11+13:4013:49
35Elna MartinssonMarkbygdens OK24:53+14:2214:13
36Lis ErikssonUlricehamns OK25:35+15:0414:37
36Jessika PeterssonNyköpings OK25:35+15:0414:37
38Bengt HogedalOK Gipen25:55+15:2414:48
39Julia SöderlundUlricehamns OK26:03+15:3214:53
40Märta HolmgrenGamleby OK26:14+15:4314:59
41Tomas Johansson WickströmOK Tor27:07+16:3615:29
42Lena JohanssonOK Njudung27:35+17:0415:45
43Siri CarlssonSödertälje-Nykvarn OF27:51+17:2015:54
44Ulf PalmqvistOK Njudung28:19+17:4816:10
45Himla ErnfridssonVästerviks OK28:31+18:0016:17
46Markus GrehnVästerviks OK28:36+18:0516:20
47Gabriel KjellgrenOK Älgen30:54+20:2317:39
48Linda ZitkaUlricehamns OK31:41+21:1018:06
49Anton TattiOK Älgen32:40+22:0918:40
50Maria RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF32:44+22:1318:42
51Miranda RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF32:46+22:1518:43
51Malva TattiOK Älgen32:46+22:1518:43
51Anna TattiOK Älgen32:46+22:1518:43
54Hugo FrisellVästerviks OK33:35+23:0419:11
55Berit IvarssonOK Skogshjortarna45:10+34:3925:48
56Anna ClashammarNyköpings OK48:10+37:3927:31
57Gunnar WaernTrollhättans SOK1:00:58+50:2734:50
Petra HermannVästerås SOKdisqualified
Magnus NilssonStenungsunds OKmispunched
Joakim JarnelidOK Kullingshofmispunched
Sofia Härdvall-HanssonAskersunds OKmispunched
Haanna HanssonAskersunds OKmispunched
Arwen JohanssonAskersunds OKmispunched
Siw OlaussonOK Orintodid not finish
Magnus Augustsson RoessnerKvillebyns SKdid not start
Lena JonssonIF Hagendid not start
Theresa LinderothIF Hagendid not start
Birgit LjungOK Gipendid not start

Öppen 6

2 370 m, 71 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin KlassonUlricehamns OK16:206:53
2Olle UlmnerVästerviks OK17:30+1:107:23
3Samuel HöögIF Rigor17:50+1:307:31
4Mikael NilssonFK Friskus-Varberg18:07+1:477:38
4Annika AnderssonOK Orinto18:07+1:477:38
6Oskar BergHalmstad OK18:08+1:487:39
7Marie HedarOK Tor18:09+1:497:39
8Tomasz DrapellaVänersborgs SK18:12+1:527:40
9Fredrik ThapperVästerås SOK18:14+1:547:41
10Hanna CarlssonSödertälje-Nykvarn OF18:54+2:347:58
11David WesthMullsjö SOK19:20+3:008:09
12Daniel PihlgrenUlricehamns OK19:22+3:028:10
13Stefan AnderssonIstrums SK19:25+3:058:11
14Niklas KamforsOK Kullingshof19:35+3:158:15
15Jan GustavssonOK Tor19:43+3:238:19
16Axel LyckeVästerås SOK20:01+3:418:26
17Peter TorgénIstrums SK20:08+3:488:29
18Lars EkmarkHjobygdens OK20:19+3:598:34
19Mario MatanovicVästerviks OK20:20+4:008:34
20Maria SchmiterlöwHjobygdens OK20:26+4:068:37
21Carolina NilssonOK Kompassen20:35+4:158:41
22Martin ErnströmTrollhättans SOK20:58+4:388:50
23Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering20:59+4:398:51
24Kjell AnderssonHjobygdens OK21:13+4:538:57
25Tommy RoosFalköpings AIK OK21:43+5:239:09
26Pelle SöderströmVästerviks OK22:04+5:449:18
27Baltzar KarlssonIstrums SK22:05+5:459:19
28Frida LaageGudhems IF22:31+6:119:30
29Ellinor SchüllerqvistVästerviks OK22:33+6:139:30
30Robert BurenIK Ymer22:39+6:199:33
31Karin ReimertzGällstadbygdens SOK22:41+6:219:34
32Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF22:49+6:299:37
33Jenny RönnqvistOK Löftan22:51+6:319:38
34Pia ÖstangårdGamleby OK23:10+6:509:46
35Pia HammarSträngnäs-Malmby OL23:22+7:029:51
36Charles MolinFalköpings AIK OK24:03+7:4310:08
37Lennart NymanVänersborgs SK24:08+7:4810:10
38Annie KamforsOK Kullingshof24:21+8:0110:16
39Martina SinaiVästerviks OK24:38+8:1810:23
40Anna-Karin MolinFalköpings AIK OK24:43+8:2310:25
41Åsa PetterssonOK Kullingshof25:16+8:5610:39
42Karl-Eric BackmanLidköpings VSK25:27+9:0710:44
43Madelene HanssonOK Löftan25:35+9:1510:47
44Anna NoringVästerås SOK25:46+9:2610:52
45Kristina PerssonHalmstad OK25:47+9:2710:52
46Martin GranatMarkbygdens OK26:00+9:4010:58
46Anna HedinNyköpings OK26:00+9:4010:58
48Rebecka WestlundKils OK26:03+9:4310:59
49Elin HäggqvistKils OK26:11+9:5111:02
50Elin NordinOK Hällen26:24+10:0411:08
51Ulrika ZeinowOK Hällen26:31+10:1111:11
52Birgitta VerhagenOK Orinto26:56+10:3611:21
53Anders HolmqvistOK Tor27:15+10:5511:29
54Jonatan SjöstrandUlricehamns OK27:51+11:3111:45
55Susanne SjöstrandUlricehamns OK28:06+11:4611:51
56Ingela KlintbergEksjö SOK28:20+12:0011:57
57Susanne ArneborgUlricehamns OK28:42+12:2212:06
58Lucas EdlingOK Älgen29:00+12:4012:14
59Monica LaageGudhems IF29:10+12:5012:18
60Per EliassonVästerås SOK30:06+13:4612:42
61Tommy HoltbringOK Amne31:21+15:0113:13
62Inger NordforsStora Tuna OK31:57+15:3713:28
63Ulf ClaessonUlricehamns OK33:11+16:5114:00
64Mattias AnderssonHjobygdens OK34:55+18:3514:43
65Jessica LundbyTjalve IF Norrköping35:44+19:2415:04
66Oliwer GöranssonLidköpings VSK49:33+33:1320:54
Pernilla AntonssonFK Friskus-Varbergmispunched
Stefan LaageGudhems IFmispunched
Vuk RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Susanna BergHalmstad OKmispunched
Emmy Cheruiyot JohanssonVästerviks OKdid not finish

Öppen 8

3 020 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mattias KlingbergLjungskile FK22:307:27
2Johan SundénVästerås SOK22:38+0:087:29
3Silvana LilleengHerrestads AIF23:08+0:387:39
4Jan ForsbergGöteborg-Majorna OK23:22+0:527:44
5Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna23:30+1:007:46
6Gustaf HedinNyköpings OK23:45+1:157:51
7Per BladLjungskile FK24:03+1:337:57
8Torbjörn PetterssonOK Kullingshof24:37+2:078:09
9Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna24:49+2:198:13
10Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL24:57+2:278:15
11Mattias BilssonVästerås SOK26:07+3:378:38
12Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping26:28+3:588:45
13Karl NilssonOK Orinto26:39+4:098:49
14Jesper IngelsboOK Tranan27:00+4:308:56
15Jesper SchüllerqvistVästerviks OK27:11+4:419:00
16Torbjörn LöfvingMullsjö SOK27:40+5:109:09
17Maria LennartsonUlricehamns OK27:50+5:209:12
18Anna SchmiterlöwHjobygdens OK28:04+5:349:17
19Christer LennellSträngnäs-Malmby OL28:39+6:099:29
20Roger AnderssonOK P428:40+6:109:29
21Helena BlomqvistMarkbygdens OK28:57+6:279:35
22Anders ReimertzGällstadbygdens SOK29:20+6:509:42
23Michaela KällstrandÅmåls OK30:16+7:4610:01
24Frida KjellmanLidköpings VSK30:51+8:2110:12
25Mattias ModénVänersborgs SK31:17+8:4710:21
26Johan WallinSträngnäs-Malmby OL31:37+9:0710:28
27Stefan GustavssonMullsjö SOK31:54+9:2410:33
28Mika TattiOK Älgen32:39+10:0910:48
29Lova HolgerssonUlricehamns OK33:00+10:3010:55
30Henrik HolgerssonUlricehamns OK33:08+10:3810:58
31Anna WennbergOK Tor33:17+10:4711:01
32Magnus GunnarssonOK Hällen35:50+13:2011:51
33Maria ErnfridssonVästerviks OK37:13+14:4312:19
34Sara ÖbergOK Hällen42:45+20:1514:09
35Lisa HaglundOK Hällen42:46+20:1614:09
36Kurt EkbergOK Orinto1:01:08+38:3820:14
Henrik SahlbergIFK Göteborg Orienteringmispunched
Olof BjörkmanKungälvs OKmispunched
Hannah FovaeusSävedalens AIKdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements