Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullsprinten, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullsprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 8 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Västerås SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan SundénÖppen 8 (72)22:38+0:087:29
2Freja IvermarkD10 (60)10:15+0:527:16
3Martin OldaeusH40 (60)17:42+0:506:40
4Eva OdeD45 (63)18:07+0:487:58
9Fredrik ThapperÖppen 6 (132)18:14+1:547:41
9Erik ThenanderÖppen 3 (116)17:07+6:369:46
9Anders RoothH55 (35)18:42+4:338:03
10Olle OldaeusH10 (118)9:32+1:136:45
10Martin JuhlinH45 (101)18:59+3:187:30
11Mattias BilssonÖppen 8 (72)26:07+3:378:38
12Hanna ThapperD10 (60)13:05+3:429:16
13Lina EliassonD10 (60)15:44+6:2111:09
13Mats ThulinH45 (101)19:46+4:057:48
14Alicia HermannD12 (104)17:05+3:528:53
16Axel LyckeÖppen 6 (132)20:01+3:418:26
16Rasmus ViertelH12 (117)19:54+4:589:42
18Marie ThenanderÖppen 3 (116)19:41+9:1011:14
19Elis WiklundH14 (126)19:35+5:138:44
19Filip IvermarkH40 (60)21:06+4:147:57
20Rasmus NoringU2 (73)20:35+8:1613:37
21David ThapperH12 (117)21:31+6:3510:29
24Maximilian OlofssonH16 (83)21:34+6:178:52
29Gustav ThenanderH14 (126)20:54+6:329:19
30Gunilla ThapperD40 (68)29:29+9:4711:59
30Elisabet EliassonÖppen 3 (116)23:24+12:5313:22
30Alexander ThulinH10 (118)12:00+3:418:30
30Rasmus EliassonH12 (117)25:29+10:3312:25
33Klara OldaeusU1 (90)17:16+8:1613:55
33Gustav JuhlinH12 (117)25:59+11:0312:40
36Lars OlofssonH45 (101)24:40+8:599:44
38Hanna ThulinD16 (89)25:38+10:4011:08
39Carl SandqvistH14 (126)23:17+8:5510:23
39Theodor ThenanderH10 (118)13:11+4:529:20
39Irma MalmströmD12 (104)24:30+11:1712:45
40Hanna HermannD16 (89)27:45+12:4712:03
40Leopold OlofssonH12 (117)28:09+13:1313:43
41Florian ViertelU1 (90)23:57+14:5719:18
43Dag AnderssonH10 (118)13:52+5:339:50
44Anna NoringÖppen 6 (132)25:46+9:2610:52
45Oscar NoringH12 (117)32:51+17:5516:01
48Jan NoringH45 (101)30:07+14:2611:54
49Johan MalmströmH45 (101)32:12+16:3112:43
49Vilma ThulinD14 (115)21:52+10:039:27
60Per EliassonÖppen 6 (132)30:06+13:4612:42
Petra HermannÖppen 3 (116)diskvalificerad
Ludvig JuhlinH12 (117)ej godkänd
Hugo ZetterbergH12 (117)ej godkänd
Adam LyckeH12 (117)ej godkänd
Tim ErikssonH12 (117)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser