Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullsprinten, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullsprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 8 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

H16

2 390 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan MårtenssonIF Hagen11:38
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna12:09+0:31
3Oscar HultgrenOK Njudung12:17+0:39
4Hugo KindbornOK Hällen12:21+0:43
5David AlménVänersborgs SK12:33+0:55
6Kasper LagerströmNyköpings OK12:47+1:09
7Alfred ErdeliusIF Rigor13:05+1:27
8Alfred HallqvistUlricehamns OK13:09+1:31
9Emil JägstedtHalmstad OK13:14+1:36
10Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping13:18+1:40
11Emil LarssonOK Tisaren13:24+1:46
12Liam JohanssonIF Hagen14:03+2:25
13Max ÖsterlingOK Södertörn14:15+2:37
14Karl GranforsOK Landehof14:22+2:44
15Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF14:27+2:49
16Noel HelmerssonOK Tisaren14:51+3:13
17Johan LundStenungsunds OK15:09+3:31
18Linus AhlénIF Hagen15:18+3:40
19Joel RingströmOK Landehof15:27+3:49
20Malte KristianssonHalmstad OK15:34+3:56
21Alexander GustafssonOK Njudung15:58+4:20
22Jonatan WickströmOK Tor16:02+4:24
23Linus NorénOK Njudung16:29+4:51
24Albin GenbergUlricehamns OK16:40+5:02
25Hannes DegermanGamleby OK17:27+5:49
26Kalle InemyrIstrums SK18:24+6:46
27Anton BlomqvistMarkbygdens OK18:36+6:58
27William RebaneKils OK18:36+6:58
29Emanuel ZitkaUlricehamns OK21:02+9:24
30Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg22:08+10:30
31Erik PerssonBrattås CK23:19+11:41
32Albin JägstedtHalmstad OK23:23+11:45
33Oskar JosefssonIstrums SK25:03+13:25
34Benjamin ReulOK Orinto25:33+13:55
Jakob HallkvistOK Klyftamoej godkänd
Mattis SandénOK Södertörnej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Anton CarlssonIF Hagenej godkänd
Maximilian OlofssonVästerås SOKej godkänd
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Pablo Aristondo MagnussonOK Torutgått
Carl StadigIK Gandvikej start
Filip IngemarssonHestra IFej start
Isak LiljeholmGamleby OKej start
Anton UllerKils OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser