Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullsprinten, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullsprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 8 juni 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Öppen 6

2 200 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin KlassonUlricehamns OK12:22
2Oskar BergHalmstad OK14:10+1:48
3Tomasz DrapellaVänersborgs SK14:33+2:11
4Mikael NilssonFK Friskus-Varberg14:34+2:12
5Pelle SöderströmVästerviks OK15:15+2:53
6Mario MatanovicVästerviks OK15:23+3:01
7Samuel HöögIF Rigor15:25+3:03
8Marie HedarOK Tor15:34+3:12
9David WesthMullsjö SOK15:45+3:23
10Hanna CarlssonSödertälje-Nykvarn OF15:58+3:36
11Fredrik ThapperVästerås SOK15:59+3:37
12Susanna BergHalmstad OK16:13+3:51
13Anna NoringVästerås SOK16:16+3:54
14Niklas KamforsOK Kullingshof16:21+3:59
15Vuk RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF16:27+4:05
16Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg16:39+4:17
17Lars EkmarkHjobygdens OK16:42+4:20
18Per-Erik LennartssonUlricehamns OK16:49+4:27
19Annika AnderssonOK Orinto16:53+4:31
20Åsa PetterssonOK Kullingshof16:55+4:33
21Ellinor SchüllerqvistVästerviks OK17:04+4:42
22Peter TorgénIstrums SK17:07+4:45
23Stefan AnderssonIstrums SK17:15+4:53
24Jonatan SjöstrandUlricehamns OK17:16+4:54
25Carolina NilssonOK Kompassen17:28+5:06
26Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF17:33+5:11
27Kjell AnderssonHjobygdens OK17:40+5:18
28Elin HäggqvistKils OK17:55+5:33
29Axel LyckeVästerås SOK18:03+5:41
30Frida LaageGudhems IF18:07+5:45
31Marianne GustavssonHestra IF18:14+5:52
32Jan GustavssonOK Tor18:26+6:04
33Tommy RoosFalköpings AIK OK18:53+6:31
34Karin ReimertzGällstadbygdens SOK19:03+6:41
35Oliwer GöranssonLidköpings VSK19:10+6:48
36Madelene HanssonOK Löftan19:22+7:00
37Jenny RönnqvistOK Löftan19:58+7:36
38Anna-Karin MolinFalköpings AIK OK20:06+7:44
39Jessica LundbyTjalve IF Norrköping20:36+8:14
40Lucas EdlingOK Älgen20:53+8:31
41Robert BurenIK Ymer20:58+8:36
42Ulf ClaessonUlricehamns OK21:25+9:03
43Pia HammarSträngnäs-Malmby OL21:30+9:08
44Karl-Eric BackmanLidköpings VSK21:31+9:09
45Monica LaageGudhems IF21:57+9:35
46Martin GranatMarkbygdens OK22:10+9:48
47Susanne SjöstrandUlricehamns OK22:27+10:05
48Annie KamforsOK Kullingshof22:38+10:16
49Stefan LaageGudhems IF22:59+10:37
50Anna HedinNyköpings OK23:36+11:14
51Emmy Cheruiyot JohanssonVästerviks OK25:02+12:40
52Charles MolinFalköpings AIK OK25:07+12:45
53Martina SinaiVästerviks OK25:08+12:46
54Susanne ArneborgUlricehamns OK25:12+12:50
55Mattias AnderssonHjobygdens OK25:19+12:57
56Ingela KlintbergEksjö SOK25:52+13:30
57Per EliassonVästerås SOK31:20+18:58
58Ulrika ZeinowOK Hällen37:14+24:52
Elin NordinOK Hällenej godkänd
Olle UlmnerVästerviks OKej godkänd
Birgitta VerhagenOK Orintoej godkänd
Neo YngströmOK Tisarenej godkänd
Martin ErnströmTrollhättans SOKutom tävlan
Tommy HoltbringOK Amneutom tävlan
Baltzar KarlssonIstrums SKutom tävlan
Anna LjungkvistIFK Göteborg Orienteringutom tävlan
Anna-Karin MolinFalköpings AIK OKutom tävlan
Lennart NymanVänersborgs SKutom tävlan
Kristina PerssonHalmstad OKutom tävlan
Daniel PihlgrenUlricehamns OKutom tävlan
Rebecka WestlundKils OKutom tävlan
Pia ÖstangårdGamleby OKutom tävlan
Anders HolmqvistOK Torej start
Inger NordforsStora Tuna OKej start
Maria SchmiterlöwHjobygdens OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser