Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 7
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: torsdag 28 juni 2018

Damer lång

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elvy PeterssonSundsvalls OK46:22
2Margareta NobornSundsvalls OK47:04+0:42
3Christina FlordalLjusdals OK48:42+2:20
4Heléne CardellTimrå SOK49:17+2:55
5Inger LorentzsonSundsvalls OK55:59+9:37

Herrar lång

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sven Erik SundinSelånger SOK26:23
2Karl-Erik NorlingSundsvalls OK31:44+5:21
3Peter LorentzsonSundsvalls OK34:32+8:09
4Tomas SellstedtSelånger SOK36:08+9:45
5Christer MöllenbergTimrå SOK36:32+10:09
6Jon FlordalLjusdals OK37:17+10:54
7Sten Åke VedinSelånger SOK38:20+11:57
8Kjell ErikssonVK Uvarna40:39+14:16
9Sören JanssonSundsvalls OK42:53+16:30
10Anders SundbergSelånger SOK44:39+18:16
11Björn AbelssonSundsvalls OK45:56+19:33
12Jan HammarbergSundsvalls OK47:09+20:46
13Ove PeterssonSundsvalls OK49:40+23:17
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd

Damer kort

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulla HellmanSundsvalls OK32:04
2Berith LindvallSundsvalls OK38:31+6:27
3Barbro LindholmSundsvalls OK50:10+18:06
4Kristina NorlingSundsvalls OK51:07+19:03
5Maja-Lisa BergströmSelånger SOK53:02+20:58
6Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK57:19+25:15

Herrar kort

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingmar SöderströmSundsvalls OK24:37
2Åke HöglundTimrå SOK27:22+2:45
3Bernt NordinVK Uvarna27:36+2:59
4Clas-Åke NybergTimrå SOK27:37+3:00
5Hannes PihloOK Ravinen31:51+7:14
6Bernt KårbergTimrå SOK36:29+11:52
7Gunnar NorénNjurunda OK36:47+12:10
8Lars AgåsSundsvalls OK37:45+13:08
9Roland LundqvistTimrå SOK39:39+15:02
10Inge FröjdSundsvalls OK41:05+16:28
11Tomas KyrkTimrå SOK43:35+18:58
12Stefan VestmanNjurunda OK54:07+29:30
13Åke JohanssonSundsvalls OK1:07:38+43:01
Evert BergströmHudiksvalls OKej godkänd
Göran NilssonVK Uvarnaej godkänd
Göran BergSundsvalls OKej start

Promenad

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lill NilssonVK Uvarna16:13
2Sanne AbelssonSundsvalls OK17:06+0:53
3Göte BengtssonIF Strategen18:52+2:39
4Jan Erik LindvallSundsvalls OK19:34+3:21
5Gun NybergTimrå SOK19:59+3:46
6Anita NorénNjurunda OK22:40+6:27
7Ingrid PihloOK Ravinen25:02+8:49
Rigmor ErikssonVK Uvarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser