Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOKs Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOKs Medel-KM
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: tisdag 21 augusti 2018

D21

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK31:008:41
2Lilian ForsgrenOK Tisaren31:39+0:398:51
3Anna WallinGöteborg-Majorna OK31:45+0:458:53
4Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK33:20+2:209:20
5Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK33:21+2:219:20
6Jolanta GänssingerGöteborg-Majorna OK35:11+4:119:51
7Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK39:27+8:2711:03
Anna LebarGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OKej start
Elin CarlssonGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK31:526:52
2Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK32:08+0:166:55
3Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK32:30+0:387:00
4Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK34:02+2:107:20
5Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK34:03+2:117:20
6Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK34:15+2:237:22
7Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK36:45+4:537:55
8Axel HalvarssonKarlskrona SOK38:43+6:518:20
9Robert JohanssonGöteborg-Majorna OK39:03+7:118:24
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan StrandGöteborg-Majorna OKej start

D20

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:05:4620:10
Moa KuhlinGöteborg-Majorna OKej start

D18

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK45:3213:58
2Klara WallinderGöteborg-Majorna OK52:25+6:5316:04

H18

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK36:2210:11

D16

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK49:1716:09

H16

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon NordbergGöteborg-Majorna OK29:299:40
2Elias NordbergGöteborg-Majorna OK31:42+2:1310:23
3Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK33:34+4:0511:00

D14

2 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd

H14

2 820 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OKej start

D12

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK50:1321:05
Ebba JönssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

H12

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK14:516:14
2Ola LeireGöteborg-Majorna OK16:44+1:537:01
3Filip ValentinGöteborg-Majorna OK29:44+14:5312:29

D10

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK21:179:53

H10

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel PerssonGöteborg-Majorna OK19:269:02
2Jonas LeireGöteborg-Majorna OK22:05+2:3910:16
Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OKej start

H35

3 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK43:4511:32
2Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK47:26+3:4112:30
Oskar EkbergGöteborg-Majorna OKej start

H40

3 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK38:5810:16
2Anders LeireGöteborg-Majorna OK39:26+0:2810:24
3Laust SörensenGöteborg-Majorna OK39:48+0:5010:30
4Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK47:41+8:4312:34
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej start

D45

3 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK33:4810:22
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK34:23+0:3510:32
3Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK56:52+23:0417:26

D50

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK36:0011:55
2Åsa NybergGöteborg-Majorna OK41:44+5:4413:49

H50

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK32:038:58
2Ola WallinderGöteborg-Majorna OK34:39+2:369:42
3Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK37:44+5:4110:34
4Per KjellanderGöteborg-Majorna OK40:07+8:0411:14
5Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK49:01+16:5813:43
6Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK52:09+20:0614:36
7Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:00:54+28:5117:03
8Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:17:01+44:5821:34
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej start

D55

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK37:1312:19
2Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK42:00+4:4713:54
3Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK45:41+8:2815:07
4Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK47:29+10:1615:43
5Annika HogedalGöteborg-Majorna OK49:43+12:3016:27

H55

3 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MelinGöteborg-Majorna OK31:489:45
2Per SanderGöteborg-Majorna OK33:13+1:2510:11
3Christer BorgGöteborg-Majorna OK35:49+4:0110:59
4Jan HansenGöteborg-Majorna OK38:09+6:2111:42
5Hans GarmerGöteborg-Majorna OK39:51+8:0312:13 Ladda ner rutt i gpx-format
6Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK40:48+9:0012:30
7Andrew LagoGöteborg-Majorna OK46:27+14:3914:14
8Tomas AxelssonGöteborg-Majorna OK49:05+17:1715:03
9Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:04:14+32:2619:42
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H60

3 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK33:0810:09
2Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK39:25+6:1712:05
3Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK39:45+6:3712:11
4Ulf SundinGöteborg-Majorna OK40:00+6:5212:16
Christer KlintGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej start

D70

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK45:3219:53
2Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK47:26+1:5420:42
3Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK52:06+6:3422:45

H70

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK38:2614:30
2Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK39:51+1:2515:02
3Mats KågesonGöteborg-Majorna OK41:41+3:1515:43
4Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:13:18+34:5227:39
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKej godkänd

U1

2 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK31:1714:33
2Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK31:19+0:0214:33
3Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK31:50+0:3314:48
4Moa Bligård WennerlundGöteborg-Majorna OK33:33+2:1615:36
5Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK33:36+2:1915:37
6Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK34:01+2:4415:49
7Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK35:25+4:0816:28
8Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK39:44+8:2718:28
9Isak Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK40:38+9:2118:53
10Enar WernerssonGöteborg-Majorna OK41:24+10:0719:15
11Allan HörbeckGöteborg-Majorna OK47:28+16:1122:04

Öppen motion 5

2 820 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa FalkGöteborg-Majorna OK42:1915:00
2Lotta FalkGöteborg-Majorna OK42:25+0:0615:02
3Ingvar LiljaGöteborg-Majorna OK44:35+2:1615:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser