Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOKs Medel-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOKs Medel-KM
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: tisdag 21 augusti 2018

Göteborg-Majorna OK

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ludwig RosénH12 (3)14:516:14
1Gudrun BromanD70 (3)45:3219:53
1Asgeir EdvardsenH60 (5)33:0810:09
1Acke WåhlanderH70 (6)38:2614:30
1Wilma RosénD10 (1)21:179:53
1Anders JohanssonH50 (8)32:038:58
1Mikael EliassonH21 (10)31:526:52
1Jennifer DavidsonD16 (1)49:1716:09
1Frida AnderssonD18 (2)45:3213:58
1Sofia GustafssonD12 (2)50:1321:05
1Lisa FalkÖppen motion 5 (3)42:1915:00
1Axel PerssonH10 (2)19:269:02
1Hans MelinH55 (9)31:489:45
1Ing-Marie Brander StrandD55 (5)37:1312:19
1Felix FalkH18 (1)36:2210:11
1Simon NordbergH16 (3)29:299:40
1Claes DavidssonH35 (2)43:4511:32
1Annika KuhlinD50 (2)36:0011:55
1Wilmer AxenborgU1 (11)31:1714:33
1Åsa NordbergD45 (3)33:4810:22
1Daniel ValentinH40 (4)38:5810:16
1Aina EdgrenD21 (8)31:008:41
1Isabella LagoD20 (1)1:05:4620:10
2Inga-Lisa AxenborgD70 (3)47:26+1:5420:42
2Ola LeireH12 (3)16:44+1:537:01
2Ola WallinderH50 (8)34:39+2:369:42
2Rolf EckermarkH60 (5)39:25+6:1712:05
2Lars-Erik GaddeH70 (6)39:51+1:2515:02
2Klara WallinderD18 (2)52:25+6:5316:04
2Lotta FalkÖppen motion 5 (3)42:25+0:0615:02
2Jonas LeireH10 (2)22:05+2:3910:16
2Daniel WernerssonH21 (10)32:08+0:166:55
2Anne FarbrotD55 (5)42:00+4:4713:54
2Elias NordbergH16 (3)31:42+2:1310:23
2Åsa NybergD50 (2)41:44+5:4413:49
2Elsa PerssonU1 (11)31:19+0:0214:33
2Wojciech WiktorH35 (2)47:26+3:4112:30
2Anders LeireH40 (4)39:26+0:2810:24
2Per SanderH55 (9)33:13+1:2510:11
2Louise GötforsD45 (3)34:23+0:3510:32
3Mats KågesonH70 (6)41:41+3:1515:43
3Joakim EliassonH21 (10)32:30+0:387:00
3Lennart BjörnströmH50 (8)37:44+5:4110:34
3Elisabeth RosénD70 (3)52:06+6:3422:45
3Filip ValentinH12 (3)29:44+14:5312:29
3Gunilla CarlssonD55 (5)45:41+8:2815:07
3Ingvar LarssonH60 (5)39:45+6:3712:11
3Ingvar LiljaÖppen motion 5 (3)44:35+2:1615:48
3Christer BorgH55 (9)35:49+4:0110:59
3Ivan MagnussonH16 (3)33:34+4:0511:00
3Anna WallinD21 (8)31:45+0:458:53
3Greta WernerssonU1 (11)31:50+0:3314:48
3Laust SörensenH40 (4)39:48+0:5010:30
3Cathrine DavidsonD45 (3)56:52+23:0417:26
4Per KjellanderH50 (8)40:07+8:0411:14
4Stig DahlgrenH70 (6)1:13:18+34:5227:39
4Daniel MartinssonH21 (10)34:02+2:107:20
4Moa Bligård WennerlundU1 (11)33:33+2:1615:36
4Ulf SundinH60 (5)40:00+6:5212:16
4Jan HansenH55 (9)38:09+6:2111:42
4Annie EdvardsenD55 (5)47:29+10:1615:43
4Jennie AnderssonD21 (8)33:20+2:209:20
4Mats GustafssonH40 (4)47:41+8:4312:34
5Anders AxenborgH21 (10)34:03+2:117:20
5Hans GarmerH55 (9)39:51+8:0312:13Ladda ner rutt i gpx-format
5Annika HogedalD55 (5)49:43+12:3016:27
5Arvid LiljaU1 (11)33:36+2:1915:37
5Gunnar JönssonH50 (8)49:01+16:5813:43
5Kerstin WadmanD21 (8)33:21+2:219:20
6Henrik HåkanssonH21 (10)34:15+2:237:22
6Magnus PåhlmanH50 (8)52:09+20:0614:36
6Alma DavidssonU1 (11)34:01+2:4415:49
6Sven BörjesonH55 (9)40:48+9:0012:30
6Jolanta GänssingerD21 (8)35:11+4:119:51
7Joakim LundqvistH50 (8)1:00:54+28:5117:03
7Joakim KaminskyH21 (10)36:45+4:537:55
7Andrew LagoH55 (9)46:27+14:3914:14
7Anna NiklassonD21 (8)39:27+8:2711:03
7Ludvig AxenborgU1 (11)35:25+4:0816:28
8Thomas GustafssonH50 (8)1:17:01+44:5821:34
8Tomas AxelssonH55 (9)49:05+17:1715:03
8Jonna Jodal GötforsU1 (11)39:44+8:2718:28
9Robert JohanssonH21 (10)39:03+7:118:24
9Michael AnderssonH55 (9)1:04:14+32:2619:42
9Isak Jodal GötforsU1 (11)40:38+9:2118:53
10Enar WernerssonU1 (11)41:24+10:0719:15
11Allan HörbeckU1 (11)47:28+16:1122:04
Christer KlintH60 (5)diskvalificerad
Lovisa DavidsonD14 (1)ej godkänd
Sune MentorH70 (6)ej godkänd
Johannes KuhlinH21 (10)ej godkänd
Kenneth RosénH70 (6)ej godkänd
Anna LebarD21 (8)ej godkänd
Ebba JönssonD12 (2)ej godkänd
Jens KaminskyH60 (5)ej start
Johan StrandH21 (10)ej start
Victor Lin-björnströmH10 (2)ej start
Patrik FalkH50 (8)ej start
Oscar Lin-BjörnströmH14ej start
Oskar EkbergH35 (2)ej start
Ulf AnderssonH55 (9)ej start
Lucyna WiktorD21 (8)ej start
Elin CarlssonD21 (8)ej start
Andreas PerssonH40 (4)ej start
Moa KuhlinD20 (1)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser