Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för WOD Storsjöskolan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: WOD Storsjöskolan
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: torsdag 24 maj 2018

Bana A

2 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max JohanssonH1620:568:12
2Eric KarlssonH1627:40+6:4410:50
3Elias RedmanH1629:15+8:1911:28
4Tuva NilssonD1253:49+32:5321:06
5Olle WestlingH1253:51+32:5521:07
6Molly GidlundD1253:52+32:5621:07
7Ervin RenströmH121:02:35+41:3924:32
8Gustav LindstedtH121:25:43+1:04:4733:36
9Anton NordlöfH121:25:48+1:04:5233:38
10Ludvig RoempkeH121:26:29+1:05:3333:54
11Hugo Marselle KöbiH121:26:32+1:05:3633:56
12Milo BlondH121:36:31+1:15:3537:50
Fabian StrindbergH12ej godkänd
Emil Rosé SandbergH16ej godkänd
Arvid MagnussonH12ej godkänd
Grels TuressonH12ej godkänd
Otto BackmanH12ej godkänd
Casper NoakseH12ej godkänd
Isse WildaH12ej godkänd
David HenrikssonH12ej godkänd
Linnea HenrikssonD12ej godkänd
Knut ÅströmH12ej godkänd
Alfons MacknovH12ej godkänd
Erik LöfgrenH12utgått

Bana B

2 110 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HenrikssonD1625:0711:54
2Erika VikströmD1627:13+2:0612:53
3Olle WermeH1227:35+2:2813:04
4Oskar KilhageH1227:37+2:3013:05
5Oliver LeijonH1227:39+2:3213:06
6Elsa SvenssonD1228:03+2:5613:17
7Filippa PålssonD1628:53+3:4613:41
8Emma DahlströmD1230:08+5:0114:16
9Minna CarlssonD1630:38+5:3114:31
10Ida JernungerD1630:58+5:5114:40
11Leo LindbergH1232:26+7:1915:22
12Jacob LyckerevH1234:32+9:2516:21
13Karin SundströmD1236:37+11:3017:21
14Alice HammnerD1236:40+11:3317:22
15Henric CabuangH1638:29+13:2218:14
16Emma HaletunD1241:05+15:5819:28
17Philip ÅströmH1641:56+16:4919:52
18Clara OlssonD1242:07+17:0019:57
19Maria MörnerD1242:11+17:0419:59
20Anton Persson EinarssonH1242:17+17:1020:02
20Emil SöderbaumH1242:17+17:1020:02
22Klara BodénD1243:03+17:5620:24
22Nova Bergstrand StåhlD1243:03+17:5620:24
24Filip SandqvistH1243:43+18:3620:43
25Sam JonssonH1243:46+18:3920:44
26Lisen BoeyeD1644:42+19:3521:11
27Ebbe DahlénH1645:00+19:5321:19
28Elise ErikssonD1246:10+21:0321:52
29Sally RydenD1246:27+21:2022:00
30Max MagnussonH1647:27+22:2022:29
31Kalle AnjevallH1250:58+25:5124:09
32Isak FermH1252:51+27:4425:02
33Lova ErikssonD1253:55+28:4825:33
34Maria QvarnströmD1253:56+28:4925:33
35Melvin NilssonH1255:14+30:0726:10
36Hugo GodénH1255:41+30:3426:23
37William GustafssonH1255:47+30:4026:26
38Emilio HäffnerH1256:33+31:2626:48
39Johan HussH1258:22+33:1527:39
40Mille RagnarssonH1259:06+33:5928:00
41Leo EiremoH1259:13+34:0628:03
42Nils TernebladH121:02:27+37:2029:35
43Viktor MårtenssonH121:02:46+37:3929:44
44Jonas NenzénH121:05:36+40:2931:05
45Martin DuveskogH121:13:53+48:4635:00
46Aron JonassonH121:13:54+48:4735:01
47Linus HejdenbäckH121:19:59+54:5237:54
48Pontus BorinH121:20:05+54:5837:57
49Karl BorgH121:20:06+54:5937:57
50Sem EremiasH121:20:08+55:0137:58
51Ville RehnstedtH121:20:51+55:4438:19
52Hannes GarvénH121:42:08+1:17:0148:24
53Jamal AlhiliH121:42:25+1:17:1848:32
54Ängla JonssonD121:46:16+1:21:0950:21
55Ellen VikströmD121:46:18+1:21:1150:22
56Michelle LejonD121:46:19+1:21:1250:23
Gustav SkogH16ej godkänd
Astrid WinterD12ej godkänd
Matida WennerklevD12ej godkänd
Maximilian EdströmH12ej godkänd
Måns TorstemoH12ej godkänd
Amanda SöderbaumD12ej godkänd
Felicia DahlgrenD12ej godkänd
Samy AouamH12ej godkänd
Gabriel ÖsterbergH12ej godkänd
Jonna RodeD12ej godkänd
Andreas OttossonH16ej godkänd
Petter LjungqvistH16ej godkänd
Theo BäckmanH16ej godkänd
Tim HenrikssonH16ej godkänd
Oscar ErikssonH16ej godkänd
Tilly NordquistD12utgått
Frida BergvallD12utgått
Julia ÄngefloD12utgått
Karin SkånöjD12utgått
Maja SandinD12utgått
Freja WernerD12utgått

Bana C

1 630 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip ThylinH1624:5315:15
1Emil BengardH1624:5315:15
3Leo SöderströmH1226:25+1:3216:12
4Viktor LöfgrenH1226:26+1:3316:13
5Jacob ÅsbergH1228:28+3:3517:27
6Ebba JohanssonD1228:38+3:4517:33
7Lukas Kristensson BlomH1229:02+4:0917:48
8Wilma PerssonD1229:28+4:3518:04
9Pia ÖbergD1229:30+4:3718:05
10Isak LindbergH1229:52+4:5918:19
11Sigge PerssonH1229:56+5:0318:21
12Casper LjungdahlH1230:01+5:0818:24
13Gustav DanielssonH1630:47+5:5418:53
14Holger BlûcherH1630:57+6:0418:59
15Tobias GabrielssonH1631:15+6:2219:10
16Elias Vikström AlloanderssonH1231:34+6:4119:21
17Max HellgrenH1231:49+6:5619:31
18Celine ExpositoD1632:00+7:0719:37
19Josefine BlombergD1232:12+7:1919:45
20Lovis LeijonbergD1235:06+10:1321:32
21Nelli SembD1235:09+10:1621:33
21Mia HeidenbäckD1235:09+10:1621:33
23Ida EklundD1636:17+11:2422:15
24Joline JonssonD1636:23+11:3022:19
25Malin ÅsgårdhD1636:34+11:4122:26
26Frida ModighD1236:54+12:0122:38
27Nadia VedinD1637:09+12:1622:47
28Theo SillströmH1237:27+12:3422:58
29Casper AnderssonH1237:35+12:4223:03
29Jens PerssonH1237:35+12:4223:03
29Hanna PålssonD1237:35+12:4223:03
32Tuva JakobssonD1237:36+12:4323:04
33Tilde FerdenD1237:39+12:4623:05
34Felicia ArvidssonD1237:48+12:5523:11
35Molly LunborgD1241:22+16:2925:22
36Lovis FlyktD1241:28+16:3525:26
37Joel VikstenH1242:12+17:1925:53
38Vincent AlsingH1242:24+17:3126:00
39Ingrid RedheD1242:58+18:0526:21
40Emelina BångD1243:00+18:0726:22
41Elsa ViktorssonD1243:08+18:1526:27
42Astrid OmbergD1243:09+18:1626:28
43Tilde SahlinD1244:12+19:1927:06
44Alise HafstadD1244:14+19:2127:08
45Isak JernungerH1245:15+20:2227:45
46Neo GörstenD1245:16+20:2327:46
47Teodor BergstrandH1245:23+20:3027:50
48Tilda HannD1245:24+20:3127:51
49Ebba LöfgrenD1646:11+21:1828:20
50William HanssonH1246:44+21:5128:40
51Maja JohanssonD1246:56+22:0328:47
52Hedda EklövD1246:58+22:0528:48
53Hugo WallentinH1247:10+22:1728:56
54Frida jonssonD1247:29+22:3629:07
55Rebecka DahlD1247:30+22:3729:08
56Milla ErikssonD1647:39+22:4629:13
57Max JonssonH1247:48+22:5529:19
58Isak StaafH1248:02+23:0929:28
59Lydvig EkH1249:01+24:0830:04
60Lousi WesterlundD1249:13+24:2030:11
61Naweza D1249:14+24:2130:12
61Alicia LundbergD1249:14+24:2130:12
63Axel GärdlundH1249:25+24:3230:19
64Isak HemmingssonH1250:00+25:0730:40
65Moa SchwartzD121:00:27+35:3437:05
66Vilma WikstenD121:00:31+35:3837:07
67Inez BerglinD121:00:34+35:4137:09
68August Svande WärdellH121:02:44+37:5138:29
69Viktor VallstenH121:02:59+38:0638:38
70Sofia OhlssonD121:09:23+44:3042:33
71My NorrbyD121:09:44+44:5142:46
72Beate ByenfeldtD121:09:54+45:0142:53
73Lemonie SöderbergD121:10:40+45:4743:21
74Agnes ArvidssonD121:12:01+47:0844:10
75Elliot HovdebyH127:08:27+6:43:344:22:51
76Linus PerssonH127:08:29+6:43:364:22:52
Louise Westerlund ZakrissonD12ej godkänd
Kristian PerssonH12ej godkänd
Freya BackludD12ej godkänd
Amittabh IsmailH12ej godkänd
Leo TensbyH12ej godkänd
Sammy AbdellahH12ej godkänd
Viggo BjörklundH12ej godkänd
Alicia JonssonD12ej godkänd
Clar HamerinD12ej godkänd
Kajsa VikstenD12ej godkänd
Sara HenrikssonD16ej godkänd
Manne ErikssonH12ej godkänd
Elias NordinH12ej godkänd
Alexander JonssonH12ej godkänd
Lukas KarlssonH12ej godkänd
Johan MyrénH12ej godkänd
Jonathan HägglundH12ej godkänd
Victor HafstadH12ej godkänd
Edvin TernebladH12ej godkänd
Sigge FagerlindH12ej godkänd
Julia EvertssonD16utgått
Emmy SkånöyD16utgått
Leo ElofssonH12utgått
Ejvin LeijonbergH12utgått
Robin NystedtH12utgått

Bana D

1 290 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max MagnussonH1611:459:06
2Clara OlssonD1611:54+0:099:13
3Maria MörnerD1211:56+0:119:15
4Ebbe DahlénH1612:01+0:169:18
5Elsa SvenssonD1614:00+2:1510:51
6Erika VikströmD1614:12+2:2711:00
7Emil Rosén SandbergH1614:34+2:4911:17
8Arvid MagnussonH1214:54+3:0911:33
9Vera DahlénD1622:22+10:3717:20
10Melody BlomD1222:24+10:3917:21
11Emma PerssonD1225:48+14:0320:00
12Moa Boströ HellgrenD1226:05+14:2020:13
13Milo IsakssonD1226:23+14:3820:27
14Leah FörsthD1236:09+24:2428:01
15Haya KareslyD1236:14+24:2928:05
16Clara OlofssonD1236:22+24:3728:11
17Lovisa AndreassonD1239:56+28:1130:57
18Moa BergD1240:00+28:1531:00
19Linnea BrattgråD1240:07+28:2231:05
20Elma SalemD1242:25+30:4032:52
21Isabelle RosendhlD1242:27+30:4232:54
22Klara LarssonD1242:45+31:0033:08
23Ida Sofi HägredD1243:38+31:5333:49
24Tilda NordD1243:39+31:5433:50
25Isaiah MhasaH1243:40+31:5533:51
26Viggo WoxlägdH1246:09+34:2435:46
27Ludvig NilssonH1251:57+40:1240:16
28Nils ZetterbergH1252:14+40:2940:29
29Hugo ElgendahlH1255:02+43:1742:39
30Emil SällströmH1255:07+43:2242:43
31Mattias WageniusH1255:09+43:2442:45
32Kelly MacknowH121:01:18+49:3347:31
33Mattias SvenssonH121:02:52+51:0748:44
34Sara ArvidssonD161:04:15+52:3049:48
Linus EdströmH12ej godkänd
Molly ÖbergD12ej godkänd
Ella VåxlägdD12ej godkänd
Benjamin BadesireH12ej godkänd
Stacy YavD12ej godkänd
Nomi WinterD12ej godkänd
Cornelia Gustafsson YgbergD12ej godkänd
Ebba JohanssonD12ej godkänd
Billy WallH12ej godkänd
Nova LevasD12ej godkänd
Linn MattiassonD12ej godkänd
Joline SkogsäterD12ej godkänd
Ruta MarkosD12ej godkänd
Lea MagnussonD12ej godkänd
Sara JoubasiD12ej godkänd
Rasmus GustafssonH12utgått
Emil KroikH12utgått
Emanuel JohnH12utgått
THea GöranssonD16utgått
Yara KareslyD12utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser