Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattinatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattinatta
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: fredag 12 april 2019

D21

5 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SameliusVisborgs OK46:008:36
2Frida AnsinSvaide Roma SOK50:57+4:579:32
3Beata PetterssonGotlands Bro OK51:42+5:429:40
4Mikaela RönnbäckVisborgs OK56:39+10:3910:36
5Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK59:01+13:0111:03
6Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:02:53+16:5311:46

H21

8 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent KeyGotlands Bro OK49:495:37
2Håkan MattssonGotlands Bro OK56:47+6:586:24
3Stefan WahlgrenVisborgs OK57:09+7:206:27
4Daniel SeestrandVisborgs OK59:18+9:296:42 Ladda ner rutt i gpx-format
5Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:00:55+11:066:52
6Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:02:38+12:497:04
7Edvin NilssonGotlands Bro OK1:03:39+13:507:11
8Mattias WhiteGarda OK1:20:20+30:319:04
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Olof PerssonSvaide Roma SOKej start

D16

4 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BäckstädeVisborgs OK36:488:44
2Natalie GardelinGotlands Bro OK41:40+4:529:53

H16

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PetterssonGotlands Bro OK47:359:19
2Folke SvangrenGotlands Bro OK56:29+8:5411:04
Adam ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Jonathan FlodmanGotlands Bro OKej start

H14

4 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg42:3210:33
2Nils HegardtGotlands Bro OK50:12+7:4012:27

DH 10

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam UllbergSvaide Roma SOK36:2716:38

D45

4 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK54:2113:23
2Birgitta HjerthénGotlands Bro OK55:11+0:5013:35
3Monika JonssonSvaide Roma SOK55:53+1:3213:45
4Anna BäckstädeVisborgs OK55:57+1:3613:46

H45

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EklundSvaide Roma SOK41:038:02
2Pontus GustafssonSvaide Roma SOK54:39+13:3610:42
3Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:08:25+27:2213:24

H55

4 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK28:296:31
2Mats LundbergDalaportens OL31:03+2:347:07
3Magnus IhreskogGotlands Bro OK32:06+3:377:21
4Ulf NilssonGotlands Bro OK33:36+5:077:42
5Jörgen BatzSkarpnäcks OL35:00+6:318:01
6Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK35:26+6:578:07
7Lennart MalmbergSvaide Roma SOK36:03+7:348:16
8Gert LundquistGotlands Bro OK38:29+10:008:49

D65

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg41:5715:05
Karin MårtenssonGotlands Bro OKej godkänd

H65

4 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK36:439:06
2Anders BlomérGotlands Bro OK39:16+2:339:44
Bo MagnussonVisborgs OKej start

D70

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie BergmanVisborgs OK34:5412:33
2Ingrid EnekvistVisborgs OK43:57+9:0315:48

H70

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonGotlands Bro OK32:0210:20
2Stefan ErlandssonGarda OK43:00+10:5813:52
3Måns ÖhmanVisborgs OK46:29+14:2714:59
4Erland GardellGotlands Bro OK1:05:58+33:5621:16
5Leif AnderssonVisborgs OK1:11:06+39:0422:56
Björn AhrlingSvaide Roma SOKej godkänd

H75

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf MalmrosVisborgs OK29:1010:29
2Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK39:48+10:3814:18

U2

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BjörksvedGotlands Bro OK26:4010:37
2Svante GustafssonGotlands Bro OK36:54+10:1414:42
3Lukas NyströmGotlands Bro OK50:02+23:2219:56
4Eskil HegardtGotlands Bro OK55:01+28:2121:55

Öppen motion 1

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lindh SporreVisborgs OK28:0812:50
2Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK28:17+0:0912:54
3Annelie AnderssonVisborgs OK39:38+11:3018:05

Öppen motion 3

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felice GardelinGotlands Bro OK39:4115:48
2Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK39:44+0:0315:49

Öppen motion 5

4 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa GunnarssonVisborgs OK41:0210:10
2Anton NilssonGotlands Bro OK48:21+7:1911:59
3Johan BjörksvedGotlands Bro OK51:22+10:2012:44
4Joakim GustafssonGotlands Bro OK1:07:21+26:1916:42

Öppen motion 7

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle GardellGotlands Bro OK22:236:59
2Frida BomanGotlands Bro OK26:03+3:408:08
3Kurt LöfgrenGotlands Bro OK26:16+3:538:12
4Gunnar HallströmVisborgs OK30:00+7:379:22
5Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg36:42+14:1911:28
6Ankie HallstrtömSvaide Roma SOK36:45+14:2211:29
7Christina GustavssonSvaide Roma SOK38:48+16:2512:07
8Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg39:53+17:3012:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser