Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: torsdag 30 augusti 2018

Damer Nybörjare

1 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida WelinCentrum OK22:5714:04
Johanna LöfveniusCentrum OKej godkänd
Kristin KarlssonCentrum OKej godkänd

Herrar Nybörjare

1 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo RisplingKlubblös27:2216:47

D40+

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika HörnfeldtCentrum OK17:3310:15
2Annika LundströmCentrum OK19:00+1:2711:06
3Therese JohanssonCentrum OK22:33+5:0013:11

H40+

2 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus RisplingCentrum OK18:207:54
2Mattias HolmbergCentrum OK19:16+0:568:18
3Ove OksvoldCentrum OK20:30+2:108:50
4Mattias RobertsonCentrum OK22:35+4:159:44
5Niklas PetterssonCentrum OK22:57+4:379:53
6Anders LavforsCentrum OK26:04+7:4411:14
Joel BerringCentrum OKdiskvalificerad
Magnus GrafströmCentrum OKdiskvalificerad

D21

2 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea BörjarsCentrum OK20:348:51
2Samantha AhlgrenCentrum OK21:19+0:459:11
3Katarina TallhageCentrum OK22:34+2:009:43
4Maria SchmiterlöwHjobygdens OK22:53+2:199:51
5Maria CarlströmCentrum OK25:10+4:3610:50
6Victoria NilssonCentrum OK25:27+4:5310:58
7Elin ThyrCentrum OK26:09+5:3511:16
8Elin JacobssonCentrum OK27:13+6:3911:43
Sofie KarlssonCentrum OKdiskvalificerad
Moa KjellstrandCentrum OKdiskvalificerad

H21

2 770 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KjällCentrum OK18:266:39
2Mattias ÅgrenCentrum OK19:33+1:077:03
3Lukas GustavssonCentrum OK19:37+1:117:04
4Henrik JohanssonCentrum OK20:17+1:517:19
5Andreas NordforsStora Tuna OK20:58+2:327:34
6Erik FroodeKlubblös21:17+2:517:41
7Daniel PerssonCentrum OK22:09+3:437:59
7Kristoffer EdshageCentrum OK22:09+3:437:59
9Oskar NordmarkCentrum OK22:10+3:448:00
10Niklas EverittCentrum OK23:17+4:518:24
11Martin KarlssonCentrum OK23:21+4:558:25
12Oskar HermanssonCentrum OK23:24+4:588:26
13Anton UddCentrum OK23:25+4:598:27
14Lars JakobssonCentrum OK23:30+5:048:29
15Magnus KarlssonCentrum OK23:50+5:248:36
16Love LindströmCentrum OK24:43+6:178:55
17Johan ElghCentrum OK25:00+6:349:01
18Anton AlverbäckCentrum OK25:57+7:319:22
Gustaf PeterssonCentrum OKej godkänd
Albin GrahnCentrum OKej start
Jerk RönnolsCentrum OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser