Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien Östra skaraborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien Östra skaraborg
Arrangörsorganisation: SOK Träff
Datum: onsdag 30 maj 2018

Grön H

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sam FalkanderSOK Träff21:2911:18
2Simon SamuelssonTibro OK38:58+17:2920:30

Grön D

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina GradTibro OK36:1719:05
2Sibylla Beck-FriisSOK Träff41:43+5:2621:57
3Saga PetterssonHjobygdens OK43:12+6:5522:44
4Ellen WadströmTibro OK55:55+19:3829:25
Myra BedinHjobygdens OKej start

Vit H

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SahlénIF Hagen24:3311:41
2Jesper MilesäterHjobygdens OK25:08+0:3511:58
3Jonatan SahlénIF Hagen31:21+6:4814:55
4Edvin NordlundIF Hagen33:58+9:2516:10
5Gösta LundgrenSOK Träff34:41+10:0816:30
6Gustav ErikssonSOK Träff35:57+11:2417:07
7Filip BergkvistIF Hagen37:39+13:0617:55
8Gustaf GradTibro OK39:03+14:3018:35
9John WadströmTibro OK43:45+19:1220:50
10Vincent SamuelssonTibro OK45:53+21:2021:50
11Jonathan Beck-FriisSOK Träff1:03:09+38:3630:04
Zebulon AnderssonSOK Träffej start
Oliver EdvardssonHjobygdens OKej start

Vit D

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga SandbergSOK Träff27:1512:58
2Siri BjörkSOK Träff30:16+3:0114:24
3Milou AnderssonSOK Träff33:37+6:2216:00
4Johanna NylénSOK Träff35:24+8:0916:51
5Sara NylénSOK Träff37:27+10:1217:50
6Agnes BarkestamTibro OK42:25+15:1020:11
7Molly ÅgesjöSOK Träff42:39+15:2420:18
8Jonna MilesäterHjobygdens OK47:55+20:4022:49
9Meja SvenssonTibro OK48:20+21:0523:00
10Astrid GradTibro OK49:39+22:2423:38
11Lovisa SamuelssonTibro OK52:12+24:5724:51
Elvira BernuddHjobygdens OKej start
Hanna SvenssonHjobygdens OKej start

Gul H

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah FalkanderSOK Träff26:2610:10
2Hugo TofténSOK Träff52:04+25:3820:01
3Mattias AnderssonHjobygdens OK57:00+30:3421:55
4Rasmus FlorinSOK Träff58:20+31:5422:26

Gul D

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva SandbergSOK Träff50:1319:18
2Lovisa AnderssonHjobygdens OK50:53+0:4019:34
3Linnea EkmarkHjobygdens OK51:50+1:3719:56
4Tova FlorinSOK Träff1:06:53+16:4025:43

Orange D

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen52:4315:30
2Emma AhlénIF Hagen1:00:42+7:5917:51

Violett H

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik GullbrandIF Hagen44:5110:56
2Liam JohanssonIF Hagen45:28+0:3711:05
3Linus AhlénIF Hagen45:34+0:4311:06
4Gustav LidmanTibro OK45:50+0:5911:10
5Lukas AndrénTibro OK52:33+7:4212:49

Violett D

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa SkoogFalköpings AIK OK40:399:54

Violett Vuxen

4 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlénIF Hagen36:118:49
2Thomas LjungqvistTibro OK44:29+8:1810:50
3Greger AhlénIF Hagen48:53+12:4211:55
4Kjell JohanssonIF Hagen51:24+15:1312:32
Henrik Beck FrisSOK Träffej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser