Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närtävling Jönköpings Ol-allians

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närtävling Jönköpings Ol-allians
Arrangörsorganisation: IK Vista
Datum: tisdag 17 juli 2018

Bana 1 Gul 2,6 km

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans BredhIK Hakarpspojkarna35:0613:30
2Tilda SundkvistOK Gränsen38:26+3:2014:46
3Kristina HåmåsIK Hakarpspojkarna47:29+12:2318:15
4Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg48:26+13:2018:37
5Anton LevinssonGränna-Bygdens OK1:07:23+32:1725:55
6Linus FogelströmOK Gränsen1:16:12+41:0629:18

Bana 2 Orange 3,4 km

3 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maya LjubezIK Hakarpspojkarna43:3812:50
2Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna50:19+6:4114:47
3Helena JohanssonOK Gisle54:51+11:1316:07
4Carolina ÖnstenIK Vista1:04:54+21:1619:05
5Samuel OlssonIK Hakarpspojkarna1:10:32+26:5420:44
6Victoria LindénGränna-Bygdens OK1:10:44+27:0620:48
7Conny SimonssonGränna-Bygdens OK1:10:45+27:0720:48
8Gösta LindblomÖlmstads IS1:25:08+41:3025:02
Ida KarlssonOK Gränsenej godkänd
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKutgått

Bana 3 Blå 4,5 km

4 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna33:417:29
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna33:48+0:077:30
3Christian ErikssonLinköpings OK43:27+9:469:39
4Mikael JohanssonOK Gisle46:06+12:2510:14
5David GunnarssonIK Hakarpspojkarna46:12+12:3110:16
6Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna46:17+12:3610:17
7Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna47:54+14:1310:38
8Stefan HåmåsIK Hakarpspojkarna58:29+24:4812:59
9Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna1:13:16+39:3516:16
10Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-371:15:07+41:2616:41
11Anders FogelströmOK Gränsen1:20:09+46:2817:48
12Sven NilssonIK Vista1:20:19+46:3817:50
13Lars KarlssonOK Gränsen1:26:49+53:0819:17
14Rikard HultOK Gränsen1:28:00+54:1919:33
15Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:30:41+57:0020:09
16Pär SundkvistOK Gränsen1:38:34+1:04:5321:54
Gunnar AnderssonIK Vistautgått

Bana 4 Blå 6,7 km

6 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna44:536:41
2Lucas SundbladEksjö SOK57:47+12:548:37
3Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:02:10+17:179:16
4Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:09:48+24:5510:25
5Fanny SundbladEksjö SOK1:12:37+27:4410:50
6Klas FriborgJönköpings OK1:16:05+31:1211:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser