Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 1
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 31 maj 2018

Långa

4 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas EdströmSundsvalls OK39:419:33
2Richard LindströmNjurunda OK42:12+2:3110:10
3Ivan KuzminSundsvalls OK46:22+6:4111:10
4Jonas KarlssonKovlands IF46:49+7:0811:16
5Niklas MartinNjurunda OK46:52+7:1111:17
6Pontén, FredrikSelånger SOK51:29+11:4812:24
7Lindén, JohanSelånger SOK52:10+12:2912:34
8Johansson, IdaSundsvalls OK52:42+13:0112:41
9Viktoria KarlssonKovlands IF56:22+16:4113:34
10Jonas WibergVK Uvarna56:56+17:1513:43
11Tomas VirtanenSelånger SOK59:12+19:3114:15
12Lindén, SofiaSelånger SOK1:00:19+20:3814:32
13Vedin, Sten ÅkeSelånger SOK1:05:10+25:2915:42
14Gunnar JonssonSelånger SOK1:18:29+38:4818:54
Jansson, Hans-ErikVK Uvarnaej start

Mellan

3 380 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sundin, Sven ErikSelånger SOK45:0713:20
2Mattias LarssonSundsvalls OK46:08+1:0113:38
3Anders SvenssonSelånger SOK47:07+2:0013:56
4Augustsson, MikaelSelånger SOK47:25+2:1814:01
5Ove JanssonSundsvalls OK50:09+5:0214:50
6Winn BjörklundSundsvalls OK51:36+6:2915:15
7Arvid CarlssonSundsvalls OK52:33+7:2615:32
8Elisabeth Isaksson NormanVK Uvarna53:49+8:4215:55
9Mikael TjernbergKovlands IF55:25+10:1816:23
10Tomas SellstedtSelånger SOK1:00:36+15:2917:55
11Sanna BerglundHärnösands OK1:00:48+15:4117:59
12Alexander NorbergHärnösands OK1:01:17+16:1018:07
13Lindqvist, KajsaSelånger SOK1:02:40+17:3318:32
14Nilsson, KristinaVK Uvarna1:03:03+17:5618:39
15Erngrund, PeterSelånger SOK1:04:02+18:5518:56
16Ida BergforsVK Uvarna1:04:43+19:3619:08
17Erik BergforsVK Uvarna1:04:56+19:4919:12
18Bergström, KarinGävle OK1:06:08+21:0119:33
19Lindqvist, NicklasSelånger SOK1:06:26+21:1919:39
20Lampinen, MårtenSelånger SOK1:10:00+24:5320:42
21Irené LarssonSundsvalls OK1:13:58+28:5121:53
22Eva OlssonNjurunda OK1:16:47+31:4022:43
23Elsa LampinenSelånger SOK1:18:41+33:3423:16
Karin WiklundKovlands IFej godkänd
Olivia KarlssonKovlands IFej godkänd
Kicki KällströmSundsvalls OKutgått
Pontén, ÅsaSelånger SOKutgått
Harri NäätänenKovlands IFutgått
Berglund, MattiasSundsvalls OKej start

Korta

2 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kasper LarssonSundsvalls OK17:547:11
2Andrei KuzminSundsvalls OK19:01+1:077:38
3Louise EngmanKovlands IF29:52+11:5811:59
4Gårding, LindaNjurunda OK32:41+14:4713:07
5Johansson, LenaSelånger SOK36:30+18:3614:39
6Teresia YtterbomKovlands IF37:38+19:4415:06
7Elin KarlssonKovlands IF38:34+20:4015:29
8Jan WallgrenSelånger SOK39:10+21:1615:43
9Wilma LindströmSundsvalls OK39:19+21:2515:47
10Erngrund, CarlSelånger SOK39:49+21:5515:59
11Alva NorgrenSelånger SOK41:48+23:5416:47
12Bergström, Maja-LisaSelånger SOK45:40+27:4618:20
Lindqvist, AliceSelånger SOKej start

Lätta

1 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo LindströmSundsvalls OK24:2115:36
2Emil KyrkTimrå SOK38:03+13:4224:23

Nybörjare

1 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BergforsVK Uvarna27:5623:28
2Nicolaj KuzminSundsvalls OK31:27+3:3126:25
3Mikael KuzminSundsvalls OK31:29+3:3326:27
Isak NorgrenSelånger SOKutgått
Lindqvist, EllenSelånger SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser