Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 1
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 31 maj 2018

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Bergström, KarinMellan (25)1:06:08+21:0119:33

Härnösands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Sanna BerglundMellan (25)1:00:48+15:4117:59
12Alexander NorbergMellan (25)1:01:17+16:1018:07

Kovlands IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Louise EngmanKorta (12)29:52+11:5811:59
4Jonas KarlssonLånga (14)46:49+7:0811:16
6Teresia YtterbomKorta (12)37:38+19:4415:06
7Elin KarlssonKorta (12)38:34+20:4015:29
9Mikael TjernbergMellan (25)55:25+10:1816:23
9Viktoria KarlssonLånga (14)56:22+16:4113:34
Karin WiklundMellan (25)ej godkänd
Olivia KarlssonMellan (25)ej godkänd
Harri NäätänenMellan (25)utgått

Njurunda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Richard LindströmLånga (14)42:12+2:3110:10
4Gårding, LindaKorta (12)32:41+14:4713:07
5Niklas MartinLånga (14)46:52+7:1111:17
22Eva OlssonMellan (25)1:16:47+31:4022:43

Selånger SOK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sundin, Sven ErikMellan (25)45:0713:20
3Anders SvenssonMellan (25)47:07+2:0013:56
4Augustsson, MikaelMellan (25)47:25+2:1814:01
5Johansson, LenaKorta (12)36:30+18:3614:39
6Pontén, FredrikLånga (14)51:29+11:4812:24
7Lindén, JohanLånga (14)52:10+12:2912:34
8Jan WallgrenKorta (12)39:10+21:1615:43
10Tomas SellstedtMellan (25)1:00:36+15:2917:55
10Erngrund, CarlKorta (12)39:49+21:5515:59
11Alva NorgrenKorta (12)41:48+23:5416:47
11Tomas VirtanenLånga (14)59:12+19:3114:15
12Bergström, Maja-LisaKorta (12)45:40+27:4618:20
12Lindén, SofiaLånga (14)1:00:19+20:3814:32
13Vedin, Sten ÅkeLånga (14)1:05:10+25:2915:42
13Lindqvist, KajsaMellan (25)1:02:40+17:3318:32
14Gunnar JonssonLånga (14)1:18:29+38:4818:54
15Erngrund, PeterMellan (25)1:04:02+18:5518:56
19Lindqvist, NicklasMellan (25)1:06:26+21:1919:39
20Lampinen, MårtenMellan (25)1:10:00+24:5320:42
23Elsa LampinenMellan (25)1:18:41+33:3423:16
Isak NorgrenNybörjare (3)utgått
Pontén, ÅsaMellan (25)utgått
Lindqvist, AliceKorta (12)ej start
Lindqvist, EllenNybörjare (3)ej start

Sundsvalls OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo LindströmLätta (2)24:2115:36
1Kasper LarssonKorta (12)17:547:11
1Tomas EdströmLånga (14)39:419:33
2Nicolaj KuzminNybörjare (3)31:27+3:3126:25
2Mattias LarssonMellan (25)46:08+1:0113:38
2Andrei KuzminKorta (12)19:01+1:077:38
3Mikael KuzminNybörjare (3)31:29+3:3326:27
3Ivan KuzminLånga (14)46:22+6:4111:10
5Ove JanssonMellan (25)50:09+5:0214:50
6Winn BjörklundMellan (25)51:36+6:2915:15
7Arvid CarlssonMellan (25)52:33+7:2615:32
8Johansson, IdaLånga (14)52:42+13:0112:41
9Wilma LindströmKorta (12)39:19+21:2515:47
21Irené LarssonMellan (25)1:13:58+28:5121:53
Kicki KällströmMellan (25)utgått
Berglund, MattiasMellan (25)ej start

Timrå SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil KyrkLätta (2)38:03+13:4224:23

VK Uvarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin BergforsNybörjare (3)27:5623:28
8Elisabeth Isaksson NormanMellan (25)53:49+8:4215:55
10Jonas WibergLånga (14)56:56+17:1513:43
14Nilsson, KristinaMellan (25)1:03:03+17:5618:39
16Ida BergforsMellan (25)1:04:43+19:3619:08
17Erik BergforsMellan (25)1:04:56+19:4919:12
Jansson, Hans-ErikLånga (14)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser