Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östgötaserien i MTBO deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östgötaserien i MTBO deltävling 3
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: måndag 13 augusti 2018

Ãrla IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Emma KantarpDam Mellan (8)ej godkänd

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Kenth EdinHerr Mellan (11)45:55+16:169:22

Finspångs SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ida ErnstssonDam Mellan (8)41:238:26
2Moa GöhlDam Kort (3)45:22+8:2112:55
2Jensine SvenssonDam Mellan (8)44:11+2:489:01
2Joel ErnstssonHerr Lång (11)38:09+1:235:01
3Lena LindmanDam Lång (4)1:05:15+24:398:35
7Olle LindmanHerr Lång (11)52:03+15:176:51
9Nicklas JonssonHerr Lång (11)57:06+20:207:31
Elin GunnarssonDam Lång (4)ej godkänd
Malin GöhlDam Kort (3)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Alicia DyverfeltDam Kort (3)55:41+18:4015:51

Linköpings OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bertil EronnHerr Lång (11)36:464:50
1Ebba SkullmanDam Kort (3)37:0110:32
1Mia EronnDam Lång (4)40:365:20
2Ludvig EronnHerr Kort (5)29:14+6:268:19
3Olof LjunggrenHerr Lång (11)40:40+3:545:21
4Albin EronnHerr Mellan (11)39:43+10:048:06
4Karin SkullmanDam Mellan (8)52:12+10:4910:39
4Theo ÃrbrinkHerr Kort (5)36:36+13:4810:25
5Martin JarelandHerr Lång (11)43:25+6:395:43
5Pelle SkullmanHerr Mellan (11)43:00+13:218:46
6Anders KnutssonHerr Lång (11)46:48+10:026:09
6Klara LjunggrenDam Mellan (8)53:42+12:1910:57
8Jonas DetterfeltHerr Lång (11)52:43+15:576:56
Johan ÃrbrinkHerr Kort (5)ej start

NAIS Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Jonas PeterssonHerr Mellan (11)37:40+8:017:41Ladda ner rutt i gpx-format
10Thomas PeterssonHerr Lång (11)1:02:02+25:168:10
Torbjörrn LindgrenHerr Mellan (11)ej godkänd

OK Denseln

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Alexander CrispinHerr Kort (5)55:08+32:2015:42
5Maria BroströmDam Mellan (8)52:32+11:0910:43
6Christer BroströmHerr Mellan (11)44:29+14:509:04
Annica CrispinDam Lång (4)utgått

OK Kolmården

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hans PerssonHerr Mellan (11)29:396:03
2Malin PilvingeDam Lång (4)1:01:29+20:538:06

Skogspojkarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Peter FahlstedtHerr Lång (11)1:12:00+35:149:29

Stjärnorps SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ingemar LöfqvistHerr Mellan (11)44:51+15:129:09

Tjällmo-Godegårds OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elias OhlssonHerr Kort (5)22:486:29
2Per-Martin GustavsonHerr Mellan (11)34:59+5:207:08
3Emma TrofastDam Mellan (8)50:45+9:2210:21
3Arvid TrofastHerr Kort (5)36:12+13:2410:18
4Tobias TrofastHerr Lång (11)43:17+6:315:42
7Ellen TrofastDam Mellan (8)57:15+15:5211:41
9Johan KarlssonHerr Mellan (11)55:04+25:2511:14
Sten GranathHerr Mellan (11)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila