Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungskaveln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungskaveln
Arrangörsorganisation: IFK Sävsjö
Datum: måndag 18 juni 2018

Njudungskaveln

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Bävern 21:19:13
1. Rickard Bardh37:109+5:3337:109+5:33
2. Alice Hall14:044+0:3751:145-4+2:38-2:55
3. Evert Johansson27:592+0:231:19:131-4-2:38
2IFK Sävsjö 11:19:16+0:03
1. Hans Åkesson37:078+5:3037:078+5:30
2. Hanna Olsson13:593+0:3251:063-5+2:30-3:00
3. Peter Englund28:103+0:341:19:162-1+0:03-2:27
3OK Njudung 61:21:03+1:50
1. Johan Sandlund33:563+2:1933:563+2:19
2. Olle Petersén14:406+1:1348:361-2-2:19
3. Lars Ribbholm32:2710+4:511:21:033+2+1:50+1:50
4OK Njudung 71:21:28+2:15
1. Dennis Toll37:3211+5:5537:3211+5:55
2. Matti Johansson13:352+0:0851:074-7+2:31-3:24
3. Magnus Johansson30:214+2:451:21:2840+2:15-0:16
5OK Njudung 21:21:30+2:17
1. Tomas Petersén37:3312+5:5637:3312+5:56
2. Alexander Gustafsson13:27151:002-10+2:24-3:32
3. Maria Sundberg30:306+2:541:21:305+3+2:17-0:07
6OK Njudung 41:22:10+2:57
1. Albin Toll31:382+0:0131:382+0:01
2. Allan Olovsson19:4714+6:2051:256+4+2:49+2:48
3. Ulrika Ribbholm30:459+3:091:22:1060+2:57+0:08
7Bodafors OK 11:24:16+5:03
1. Anton Erickson40:4613+9:0940:4613+9:09
2. Noel Rostedt15:547+2:2756:4012-1+8:04-1:05
3. Stina Eriksson27:3611:24:167-5+5:03-3:01
8OK Bävern 11:24:18+5:05
1. Hugo Hedström37:2910+5:5237:2910+5:52
2. Emil Karlsson16:108+2:4353:398-2+5:03-0:49
3. Harald Magnusson30:398+3:031:24:1880+5:05+0:02
9OK Njudung 101:24:19+5:06
1. Per Fransson36:524+5:1536:524+5:15
2. Gustaf Karlsson16:4911+3:2253:419+5+5:05-0:10
3. Marina Johansson30:387+3:021:24:1990+5:06+0:01
10OK Njudung 81:24:26+5:13
1. Ulf Svensson37:047+5:2737:047+5:27
2. Evanna Johansson16:5512+3:2853:5910+3+5:23-0:04
3. Anna Rosén30:275+2:511:24:26100+5:13-0:10
11OK Njudung 31:28:23+9:10
1. Oscar Hultgren36:566+5:1936:566+5:19
2. Stefan G Larsson17:2213+3:5554:1811+5+5:42+0:23
3. Arne Svensson34:0512+6:291:28:23110+9:10+3:28
12Bodafors OK 21:33:36+14:23
1. Adam Erickson43:0314+11:2643:0314+11:26
2. Emil Svanberg Mörberg16:389+3:1159:4113-1+11:05-0:21
2. Jan Wingstedt16:4510+3:1859:4113-1+11:05-0:21
3. Niklas Eriksson33:5511+6:191:33:3612-1+14:23+3:18
13OK Njudung 51:33:53+14:40
1. Karl Petersén31:37131:371
2. Marianne Rosgren19:5915+6:3251:367+6+3:00+3:00
3. Per Sandlund42:1715+14:411:33:5313+6+14:40+11:40
14OK Bävern 71:43:07+23:54
1. Mikael Örn43:0515+11:2843:0515+11:28
2. Elias Karlsson24:3217+11:051:07:3714-1+19:01+7:33
2. Wilma Bardh36:2519+22:581:07:3714-1+19:01+7:33
3. Björn Davidsson35:3013+7:541:43:07140+23:54+4:53
15OK Bävern 41:51:46+32:33
1. Mattias Karlsson43:0916+11:3243:0916+11:32
2. Åke Persson24:4918+11:221:07:5815-1+19:22+7:50
3. Jessica Elmersson43:4817+16:121:51:46150+32:33+13:11
16OK Bävern 31:54:20+35:07
1. Mikael Hall48:0117+16:2448:0117+16:24
2. Gunnar Holm23:0616+9:391:11:0716-1+22:31+6:07
2. Rufus Hedström43:1820+29:511:11:0716-1+22:31+6:07
3. Ulrica Rudberg43:1316+15:371:54:20160+35:07+12:36
IFK Sävsjö 2ej godkänd
1. Petra Olssonej godkändej godkänd
2. Max Olsson14:235+0:56ej godkänd
3. Anna Göransson47:2118+19:45ej godkänd
OK Bävern 6ej godkänd
1. Emil Johansson36:555+5:1836:555+5:18
2. Tindra Davidssonej godkändej godkänd
3. Gert Westerdahl35:3514+7:59ej godkänd
OK Bävern 5ej start
1. Mikael M Karlssonej startej start
2. Per Lundbergej startej start
3. Linus Lundbergej startej start
OK Njudung 1ej start
1. Joakim Karmetunej startej start
2. Leif Johanssonej startej start
3. Bo Hultgrenej startej start
OK Njudung 9ej start
1. Melker Elofssonej startej start
2. Linus Norénej startej start
3. Stefan Jennerstrandej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser