Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Älmes närtävling i Kölaboda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Älmes närtävling i Kölaboda
Arrangörsorganisation: OK Älme
Datum: tisdag 26 juni 2018

Nybörjare 1,5km

1 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SandströmOK Älme19:5210:08
2Filip SjöforsOK Älme23:18+3:2611:53
3Miriam GerbethMarkaryds FK24:08+4:1612:18
4Carl SandströmOK Älme25:27+5:3512:59
5Bodil RuterOK Älme47:56+28:0424:27
6Berit NilssonOK Älme47:58+28:0624:28

Kort 2,5km

2 290 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John-Arne SandströmOK Älme21:059:12
2Mikaela JohnssonFK Finn29:03+7:5812:41
3Sara StåhlOK Älme33:03+11:5814:25
4Anki PålbrinkOK Gynge36:14+15:0915:49
5Roger PerssonOK Gynge37:51+16:4616:31
6Eva AndreassonOK Gynge37:52+16:4716:32
7Yanik GerbethMarkaryds FK38:25+17:2016:46
8Bengt PeterssonOK Älme39:06+18:0117:04
9Anton KarlssonFK Finn39:57+18:5217:26
10Gunilla NilssonOK Älme40:23+19:1817:38
11Nina HanssonOK Älme41:24+20:1918:04
12Daniel KindbladOK Älme53:13+32:0823:14
13Alice KristenssonMarkaryds FK57:05+36:0024:55
14Ann-christin KristenssonMarkaryds FK57:10+36:0524:57
15Christer SjöforsOK Älme1:06:36+45:3129:04

Medel 3,1km

3 640 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BjörckOK Älme39:0710:44
2Philip MartinssonFK Finn39:44+0:3710:54
3Anders PerssonTockarps IK43:08+4:0111:50
4Bente KällVäxjö OK43:41+4:3412:00
5Arne JohanssonOK Älme44:16+5:0912:09
6Lars BjörckOK Älme45:28+6:2112:29
7Hugo MartinssonFK Finn46:36+7:2912:48
8Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK49:15+10:0813:31
9Göran SvenssonFK Finn53:52+14:4514:47
10Jan KristenssonMarkaryds FK56:55+17:4815:38
11Lars HenrikssonOK Älme1:00:34+21:2716:38
12Daniel GerbethMarkaryds FK1:01:58+22:5117:01
13Christian JohnssonFK Finn1:02:55+23:4817:17
14Inge NilssonOK Älme1:25:00+45:5323:21

Lång 4,5km

4 750 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AssarssonOK Älme37:517:58
2Lucian SemeniucFK Finn43:16+5:259:06
3Martin GummessonFK Finn46:56+9:059:52
4Martin AnderssonFK Finn47:24+9:339:58
5Carl-Johan RoubertFK Finn50:16+12:2510:34
6Sverker ErikssonOK Gynge56:21+18:3011:51
7Jörgen AssarssonOK Älme58:42+20:5112:21
8Jan KarlssonVäxjö OK59:01+21:1012:25
9Lars LindgrenFK Finn59:47+21:5612:35
10Tobias SvenssonFK Finn1:03:46+25:5513:25
11Thomas AlmqvistKarlskrona SOK1:04:35+26:4413:35
12Alan SemeniucFK Finn1:10:07+32:1614:45
13Linnea GustafssonOK Gynge1:10:50+32:5914:54
14Linda AssarssonOK Älme1:15:11+37:2015:49
15Sven RuterOK Älme1:17:28+39:3716:18
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej godkänd
Lotten KindlundhFK Finnej godkänd
Linda JanssonOK Älmeej godkänd
Christina SternerTockarps IKej godkänd
Carina GustafssonOK Gyngeej godkänd
Christin OlssonOK Gyngeej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser