Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Zontävling Markaryds FK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Zontävling Markaryds FK
Arrangörsorganisationer: Markaryds FK / Tockarps IK
Datum: tisdag 12 juni 2018

Bana 1

4 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AnderssonFK Finn38:477:46
2Frans SvenssonFK Finn39:59+1:128:00
3Håkan KarlssonFK Finn40:38+1:518:08
4Per FranssonOK Njudung42:06+3:198:26
5Martin GummessonFK Finn42:39+3:528:32
6Jon LindskogOK Älme43:13+4:268:39
7Lars LindgrenFK Finn48:27+9:409:42
8Ola AndertoftMarkaryds FK50:40+11:5310:09
9Sverker ErikssonOK Gynge56:47+18:0011:22
10Gert OlssonTockarps IK1:02:56+24:0912:36
11Christina SternerTockarps IK1:03:36+24:4912:44
12Sven RuterOK Älme1:06:16+27:2913:16
13Erik HolmgrenMarkaryds FK1:14:49+36:0214:59
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd

Bana 2

3 620 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Enni LindskogOK Älme37:4010:24
2Hugo MartinssonFK Finn39:20+1:4010:51
3Caroline PerssonFK Finn39:22+1:4210:52
4Arne JohanssonOK Älme44:41+7:0112:20
5Jan KristenssonMarkaryds FK47:45+10:0513:11
6Sölve AnderssonOK Stigen48:02+10:2213:16
7Göran SvenssonFK Finn48:27+10:4713:23
8Daniel GerberthMarkaryds FK51:06+13:2614:06
9Torsten ClaessonOK Älme53:26+15:4614:45
10Olle EnforsTockarps IK55:41+18:0115:22
11Inge NilssonOK Älme1:00:38+22:5816:44
12Elin HåkanssonMarkaryds FK1:05:56+28:1618:12
13Petra BringsénMarkaryds FK1:05:58+28:1818:13
13Emma BringsénMarkaryds FK1:05:58+28:1818:13
15Jennie SalomonssonMarkaryds FK1:05:59+28:1918:13
15Kristina PerssonMarkaryds FK1:05:59+28:1918:13
17Pia KarlssonMarkaryds FK1:06:09+28:2918:16
18Bengt PeterssonOK Älme1:06:56+29:1618:29
19Ebbe MalmMarkaryds FK1:07:06+29:2618:32
20Ann-christin KristenssonMarkaryds FK1:17:12+39:3221:19
21Helen AndertoftMarkaryds FK1:17:15+39:3521:20
Anton KarlssonFK Finnej godkänd

Bana 3

2 190 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ville LindskogOK Älme16:297:31
2Oskar HolmgrenMarkaryds FK22:22+5:5310:12
3Christian JohnssonFK Finn22:28+5:5910:15
4Åsa EllbringFK Finn24:40+8:1111:15
5Mikaela JohnssonFK Finn26:53+10:2412:16
6anik GerberthMarkaryds FK29:07+12:3813:17
7Adrian SzramMarkaryds FK29:23+12:5413:25
8Philip MartinssonFK Finn32:37+16:0814:53
9Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK33:25+16:5615:15
10Alice KristenssonMarkaryds FK38:13+21:4417:27
11Saga BäckMarkaryds FK42:56+26:2719:36
12Thea SjögrenMarkaryds FK46:16+29:4721:07
13Lily SjögrenMarkaryds FK46:17+29:4821:08
14Tore GunnarssonMarkaryds FK1:01:01+44:3227:51
15Mona GustafssonMarkaryds FK1:04:01+47:3229:13
Bodil RuterOK Älmeej godkänd

Bana 4

1 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy EllbringFK Finn19:4210:12
2Lisa JohnssonFK Finn22:20+2:3811:34
3Miriam GerberthMarkaryds FK24:36+4:5412:44
4Nilla PerssonMarkaryds FK31:58+12:1616:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser