Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien
Arrangörsorganisation: Målilla OK
Datum: torsdag 24 maj 2018

D16

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina LindSOK Viljan48:4712:11

H16

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel EvebornSOK Viljan36:399:09
2Olle ErlandssonSOK Viljan46:54+10:1511:43
3Johan HanssonSOK Viljan1:07:14+30:3516:48
Emil WahlströmSOK Viljanutgått

D14

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allis NilssonVimmerby OK42:5614:48
2Emma RindstigSOK Viljan43:39+0:4315:03
Klara HultbergSOK Viljanutgått

H14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo LövdahlSOK Viljan27:559:37
2Gustav EvebornSOK Viljan35:34+7:3912:15
3Emil KreutnerSOK Viljan39:36+11:4113:39
4Niklas HillströmVimmerby OK41:42+13:4714:22
5Casper SvenssonSOK Viljan46:48+18:5316:08

D12

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SvenssonVimmerby OK30:5113:24
2Amalia ErlandssonSOK Viljan37:04+6:1316:06
3Denise Kvarnqvist, m hjälpMålilla OK40:49+9:5817:44
4Hanna Axelsson, m hjälpMålilla OK41:52+11:0118:12
5Stina SvenssonVimmerby OK41:57+11:0618:14

H12

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Walter LöfqvistSOK Viljan19:468:35
2Elias HedHultsfreds OK30:52+11:0613:25
3Emrik EvebornSOK Viljan53:32+33:4623:16
4Valter Wenell, m hjälpMålilla OK1:03:10+43:2427:27

D10

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliva Johansson, m hjälpMålilla OK37:1316:55
Alma TräffMålilla OKej godkänd
Alva JohanssonMålilla OKej godkänd
Sofia GustavssonVimmerby OKej godkänd
My ExnerVimmerby OKej godkänd

H10

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wille WahlströmSOK Viljan28:5113:06
2Benjamin SandinMålilla OK32:23+3:3214:43
3Theo Larsson m hjälpMålilla OK42:49+13:5819:27
Hamed Ahmdi, ParHultsfreds OKej godkänd
rahul Kumar, ParHultsfreds OKej godkänd
Hugo AssargårdHultsfreds OKej godkänd
Lucas SvenssonSOK Viljanej godkänd

Inskolning

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel TräffMålilla OK17:0211:21
2Frida JohanssonMålilla OK30:26+13:2420:17
3Ella JohanssonMålilla OK30:35+13:3320:23

Bana A

4 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KarlssonMålilla OK29:016:35
2Stefan LöfqvistSOK Viljan32:30+3:297:23
3Urban BillingHultsfreds OK34:10+5:097:45
4Peter LindSOK Viljan40:32+11:319:12
5Gustaf NilssonVimmerby OK42:00+12:599:32
6Daniel AxelssonMålilla OK43:39+14:389:55
7Tord HultbergSOK Viljan44:12+15:1110:02
8Åke ArvidssonHultsfreds OK47:10+18:0910:43
9Göran LundqvistJärfälla OK48:40+19:3911:03
10Anders NilssonVimmerby OK50:46+21:4511:32
11Johan NilssonHultsfreds OK51:27+22:2611:41

Bana B

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EvebornSOK Viljan34:2911:07
2Torbjörn SvenssonVimmerby OK43:38+9:0914:04
3Anna HanssonSOK Viljan44:31+10:0214:21
4Carola BillingHultsfreds OK48:11+13:4215:32
5Urban SvenssonVimmerby OK48:30+14:0115:38
6Martina SturekSOK Viljan48:31+14:0215:39
7Lars KreutnerSOK Viljan49:34+15:0515:59
8Peter EdgrenHultsfreds OK54:50+20:2117:41
Madelene OskarssonSOK Viljanutgått

D14 Vuxen

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela SturekSOK Viljan35:20

D12Vuxen

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne ZetterströmMålilla OK27:15
2Peggy SchmeissMålilla OK57:47+30:32
3Mia Ala-poikelaMålilla OK1:03:24+36:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser