Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Ultralång 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Ultralång 2018
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: onsdag 20 juni 2018

D21

11 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma NilssonOK Trananej godkänd

H21

12 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton NilssonOK Tranan1:24:576:37
Ludvig HolmbergOK Trananej start
Gustav JohanssonUlricehamns OKej start

D20

8 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa JohanssonOK Tranan1:13:238:13

H18

11 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav OhlinOK Tranan1:32:458:23
2Klas JohanssonOK Tranan1:32:57+0:128:24

D40

8 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne BiörsOK Tranan1:18:238:47

H40

11 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max LarssonOK Tranan1:58:0310:07

D45

7 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundOK Tranan57:087:50
2Annika JohanssonOK Tranan1:05:38+8:309:00

H45

11 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KindlundOK Tranan1:20:417:17
2Thomas AnderssonOK Tranan1:39:55+19:149:02

H50

10 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter Lillen NilssonOK Tranan1:43:3810:06
2Magnus DahlOK Tranan2:03:50+20:1212:04

D60

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica MartinssonOK Tranan1:18:0115:17

H60

6 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Egon JohanssonOK Tranan1:28:1213:57

H65

6 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell MartinssonOK Tranan1:34:1814:55

H70

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar BergmanOK Tranan57:0711:11

H80

4 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt RydinOK Tranan1:44:5722:45

Öppen motion 3

3 860 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anette SundqvistOK Trananej start

Öppen motion 7

6 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina NilssonOK Tranan1:14:5111:50
2Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:25:59+11:0813:36
3Sofia ÖstenssonOK Tranan1:26:03+11:1213:36
4Peter ÖstenssonOK Tranan1:26:07+11:1613:37
Kristofer HolmbergOK Trananej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser