Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO-träning Tullinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO-träning Tullinge
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 13 juni 2018

Lång

13 560 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:05:594:51
2Henrik ErlandssonOK Södertörn1:08:27+2:285:02
3Peter AlbinssonIFK Enskede1:09:09+3:105:05
4Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:09:36+3:375:07
5Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:10:23+4:245:11
6Andreas HultqvistTullinge SK1:15:01+9:025:31
7Björn NormarkTullinge SK1:15:07+9:085:32
8Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:11+9:125:32
9Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:15:13+9:145:32
10Patrik ÄppelgranSnättringe SK1:19:09+13:105:50
11Johan StenbergIF Thor1:20:08+14:095:54
12Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:22:24+16:256:04
13Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:23:01+17:026:07
14Anna TidermanSnättringe SK1:26:47+20:486:23
15Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:28:26+22:276:31
16Peter MillingtonTullinge SK1:54:02+48:038:24
Lars SjöbergTullinge SKutgått
Anders HedbergOK Södertörnej start

Mellan

9 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK46:375:07
2Daniel SteenHaninge SOK46:49+0:125:09
3Tobias SteenHaninge SOK48:57+2:205:23
4Henrik TrofastTullinge SK50:20+3:435:32
5Ulf AnderssonHaninge SOK53:39+7:025:54
6Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF57:35+10:586:20
7Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:00:49+14:126:41
8Mikael HedinJärfälla OK1:07:47+21:107:27
9Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:58+22:217:35
10Niklas ErlandssonOK Södertörn1:09:18+22:417:37
11Inge PettersonEj klubbansluten1:12:20+25:437:57
12Pauline LevinsonTullinge SK1:17:26+30:498:31

Kort

6 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RennerOK Södertörn45:166:48
2Bengt AnderssonSöders-Tyresö49:59+4:437:30
3Axel TrofastTullinge SK56:30+11:148:29
4Ulrika AnderssonHaninge SOK57:58+12:428:43
5Ronny HedlundOK Södertörn58:21+13:058:46
6Claes RennerOK Södertörn58:26+13:108:47
7Lena SundqvistTullinge SK1:01:31+16:159:15
8Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:04:00+18:449:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser